Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Teater / Draamateatris esietendub “Teed juuakse kell viis”

Draamateatris esietendub “Teed juuakse kell viis”

Prindi see artikkel
3. november 2013

DraamateaterTäna, 3. novembri õhtul esietendub Draamateatri suures saalis Graham Linehan’i “Teed juuakse kell viis”, mille on lavastanud külalisena Roman Baskin.

Draamateater kirjutab etenduse tutvustamiseks oma veebilehel:

“Vana maja, suur ja päevinäinud, päris raudtee külje all. Kui rongid mööda sõidavad, maja vappub ja kägiseb ning tuled kustuvad… Nagu ütleb üks tegelastest: sel majal on iseloomu! Nii, nagu tema perenaisel vanaproua Wilberforce’ilgi, kes elab üksikuna selles kummalises majas koos oma haige papagoiga.

Ja siis see algab, saabuvad üürnikud – meeste kvintett, kes otsib ruume, et harjutada oma pillimängu. Heauskne majaproua on vaimustuses… kuni hakkab selguma üürnike tõeline taust; muusikud osutuvad kriminaalideks, meesteks, kes valmistuvad ülikavalaks pangarööviks.

Kriminaalne komöödia või siis koomiline kriminull, kuidas kellelegi meeldib, on stiilne ja nõudlik žanr. Vanaproua Wilberforce’i osas on Ita Ever, kes tähistab 2013. aastal oma 60 aasta lavajuubelit. Talle sekundeerib tõeline meistrite ansambel: Lembit Ulfsak, Ain Lutsepp, Tõnu Kark, Martin Veinmann, Egon Nuter jt.”

Foto: Draamateater