Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Teater / Kalamajas avab uksed Tallinna Kammerteater ja monogalerii

Kalamajas avab uksed Tallinna Kammerteater ja monogalerii

Prindi see artikkel
5. november 2013

Foto: www.kammerteater.ee

Foto: www.kammerteater.ee

Teisipäeval, 5. novembril kell 19 avab Kalamajas uksed uus teater – Tallinna Kammerteater. Esietendub Bengt Ahlforsi mononäidend “Raineri hommik”, mille kunstiline juht on Ervin Õunapuu ja kus peaosas astub üles Indrek Taalmaa.

Tragikoomiline näidend räägib 84-aastase vanapoisi argipäevast, kus on omal kohal nii rusuv üksindus, igapäevased rutiinsed tegevused, ootus ning tõdemus, et armastus on elu tähtsaim väärtus.

Järjest enam kunstikesksust koguvas Kalamajas Vabriku tänaval asuv kammerlik teatrisaal mahutab sada inimest, mis lubab näitlejal ja publikul saada maksimaalselt lähedase kontakti.

“Teater keskendub eelkõige kammerlikumale ja väikesekoosseisulisele repertuaarile. Esindatud on nii komöödia kui ka tõsisem teatripoolus. Meie eesmärk on tulla publikule võimalikult lähedale ning pakkuda talle heakvaliteedilist ning emotsionaalselt kõnetavat teatrit,” selgitas teatri juht Indrek Taalmaa.

Novembris võib Tallinna Kammerteatris näha kahte Indrek Taalmaa monoetendust. Lisaks “Raineri hommikule” etendub “Sinised kilesussid jalas”, kus vaatajate silme all toimub ümberkehastumine erinevate karakterite – meeste ja naiste, noorte ja vanade kaskaadiks.

Teatri avamisega samaaegselt toimub Ervin Õunapuu monogalerii avamine, kus saab näha näitleja Mait Malmsteni monoloomingut. Vaatamiseks ja soovi korral omandamiseks on eksponeeritud Malmsteni poolt eksklusiivselt galerii avamiseks maalitud pilt.

Allikas: Tallinna Kammerteatri 04.11.2013 pressiteade