Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muusika / Tõnu Kaljuste juhatamisel esineb Southbank´i kultuurikeskuses London Philharmonic Orchestra

Tõnu Kaljuste juhatamisel esineb Southbank´i kultuurikeskuses London Philharmonic Orchestra

Prindi see artikkel
6. november 2013

6_nov_2013Kolmapäeval, 6. novembril juhatab Tõnu Kaljuste maailmakuulsas Southbank Centre kultuurikeskuse kontsertsaalis festivali „The Rest is Noise“ raames London Philharmonic Orchestra esinemist.

Royal Festival Hall`is toimuval kontserdil tulevad ettekandmisele teosed „Offertorium“ Sofia Gubaidulinalt ning „Magnificat“, „Cantus in Memory of Benjamin Britten“ ja „Berliner Messe“ Arvo Pärdi loomingust.

Londoni saatkonna kultuurinõunik Kristel Oitmaa sõnul hindavad festivali korraldajad Arvo Pärdi loomingut kõrgelt ning see on Suurbritannias äärmiselt populaarne ja puudutab sügavalt briti publikut. „Pärdi teosed on tugevalt seotud ka festivali ühe alateemaga, milleks on „Poliitika ja vaimsus 20. sajandi teisel poolel, täpsemalt aastatel 1970–1989“,“ ütles Oitmaa. Kultuurinõunik lisas, et korraldajad valisid Arvo Pärdi välja põhjusel, et ükski teine helilooja ei ilmesta seda teemat paremini kui Pärt, kelle looming sisaldab intensiivset ja tugevat vaimsust.

Tõnu Kaljuste valiku puhul lähtusid korraldajad aga sellest, et dirigent on olulise osa oma tööst pühendanud just eesti heliloojate loomingu juhatamisele. „Seetõttu on London Philharmonic Orchestra juhatamiseks Kaljuste just kõige sobivam,“ vahendas Oitmaa festivali läbiviijate arvamust.

Samuti märkis kultuurinõunik, et „The Rest is Noise“ on üks Southbank Centre ambitsioonikaima klassikalise muusika festivale läbi aegade. „Festivali eesmärk on esitleda 20. sajandi muusikat, mis on ajendatud ja seotud ajalooliste, poliitiliste ning kultuuriliste aspektidega,“ ütles Oitmaa. Festivali raames toimub aastaringselt arvukalt kontserte ja üritusi ning see taaselustab Alex Rossi tuntud uurimuse 20. sajandi muusikast peakirjaga „The Rest is Noise“.

Londonis asuv Southbank Centre on üks Euroopa tuntumaid ja suurimaid kultuurikeskuseid, mida külastab aastas üle kolme miljoni inimese.

Festivali peapartneriteks on London Philharmonic Orchestra ja BBC 4. Kontserdi toimumist toetavad teiste hulgas ka kultuuriministeerium ja Eesti saatkond Londonis.

Allikas: Eesti saatkonna Londonis 05.11.2013 pressiteade

Foto ja lähem info kontserdi kohta: www.southbankcentre.co.uk/whatson/london-philharmonic-orchestra-71262