Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muusika / Juubeli Hiiu Folgi avas Evelin Ilves

Juubeli Hiiu Folgi avas Evelin Ilves

Prindi see artikkel
18. juuli 2014

Evelin Ilves Kärdla laululaval festivali avamas (foto: Toomas Kokovkin)

Evelin Ilves Kärdla laululaval festivali avamas (foto: Toomas Kokovkin)

Kümnes Hiiu Folk sai eile uhke avapaugu, kui mitmetunnisel kontserdil Kärdla laululaval astusid üles Kaitseliidu orkester, Hiiumaa koorilauljad ja rahvatantsijad, Laura Remmel, Anu Taul, Olavi Kõrre, ansambel Kõrsikud jt. Festivali kuulutas avatuks Evelin Ilves.

“Hiiu Folk on igas mõttes puhas festival ja sündinud armastusest,” sõnas Evelin Ilves avakõnes ning soovis kõikidele osalejatele head festivalinädalat. Presidendi abikaasa silmis on pärimusmuusikafestivali Hiiu Folk üks suuri võlusid see, et tegu on alkoholivaba sündmusega. Ta rõõmustas, et ka selleaastane laulupidu oli Hiiu Folgist inspiratsiooni ammutanud ning oli tänavu oma piiratud õllealaga samuti peaaegu alkoholivaba.

Eilsesse päeva mahtus lisaks Hiiu Folgi avapeole üks eriline kontsert eelmise sajandi alguses tegutsenud legendaarse Hiiumaa torupillimängija, rahvasuus Torupilli-Jussiks kutsutud muusiku kodukohas Muda talu hoovis, kus astus üles Torupilli-Jussi trio. Eesti esitorupillimängija Cätlin Mägi jaoks oli see esinemine erilise tähendusega juba seepärast, et ehkki ta on läbi aegade väga palju Torupilli-Jussi lugusid esitanud, siis see oli esimene kord, kui ta legendiks saanud mehe kodukohta külastas.

Festival jätkub täna tõusvas joones. Varahommikul suundusid esimesed folgitajad Tiit Leito juhtimisel juba väljasõidule Saarnaki laiule, kus oma loominguga astusid üles Kristiina Ehin ja Silver Sepp. Pärastlõunaks kolib festivali pealava Kassari Kiigeplatsile, kus astuvad üles Chalice, Kokkukukkumine, Jäääär ja Kaunimate Aastate Vennaskond. Õhtu lõpetab Jaan Tätte ja Udupasun. Tõotab tulla tore nädalavahetus. Kõike on küllaldaselt – head muusikast, päikest, merd ja tuulekest!

Tekst ja foto: korraldajate 18.07.2014 pressiteade