Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muusika / Eile algas XXII Viljandi pärimusmuusika festival

Eile algas XXII Viljandi pärimusmuusika festival

Prindi see artikkel
25. juuli 2014

Foto: www.folk.ee

Foto: www.folk.ee

Tõelises suvekuumuses toimunud avamisetendusega lükati eile käima järjekordne folgipidu. Terve päeva ja pool ööst kestnud pärimuspidu hakkas pöördeid koguma peale lõunat ja südaööks käis festival juba täie hooga.

Piletimüügipealik Anu Rannu sõnul oli külastajate arv võrreldav eelmise aasta omaga. „Päevapasse ja ala pääsmeid osteti üsna täpselt sama palju kui eelmise aasta festivali esimesel päeval, mis tähendab, et pärimeetris oli inimesi sama palju kui 2013. aastal“, sõnas Rannu. „Tuginedes eelmiste aastate kogemusele ja vaadates ilmateadet, tundub küll, et laupäevased päevapassid võivad tänase päeva jooksul otsa saada, seega soovitaks huvilistel need kindlasti ette ära osta“, andis piletimüügipealik omapoolse soovituse.

Populaarseimad kontserdid olid eile Kirsimäel toimunud Nigeri kõrbebluusi ansamblil Etran Finatawal, Ameerika Ühendriikidest saabunud Cedric Watsonil ja uuenenud A. Le Coq’i laval esinenud Nikns Sunsil.

Lisaks põhiprogrammile startisid ka õpitoad ja alustas mahukas kõrvalprogramm, millest rohkeim paelus külastajaid õuemängude alal toimuv ja muinasjututuba Viljandi Muuseumi rehetoas. Tuhandeid vaatajaid kasutas ka võimalust festivali jälgida videopildi vahendusel, mille jaoks loodud keskkond on leitav siin.

Tänane päev toob kaasa 23 kontserti pealavadel ja lisaks mahuka kõrvalprogrammi õpitubade, filmide, mängude ja muuga.

Allikas: korraldajate 25.07.2014 pressiteade