Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Ajalugu / Kogutakse mälestusi Balti keti kohta

Kogutakse mälestusi Balti keti kohta

Prindi see artikkel
4. august 2014

BaltiRiigidKolme Balti riigi UNESCO rahvuslikud komisjonid ja mäluasutused viivad lätlaste eestvedamisel ellu mälestuste kogumise projekti „Balti keti lood”.

Projekti eesmärgiks on koguda inimeste mälestusi Balti keti ja selles osalemise kohta. Kõiki kutsutakse üles kirja panema ja avaldama oma lugu veebilehel, mis asub aadressil www.thebalticway.eu Kogutud mälestused säilitatakse kolme riigi mäluastustes ja nende seast valitakse 25 värvikamat lugu, mis avaldatakse e-raamatus. Mälestuste kogumine toimub 30. oktoobrini 2014.

Tänavu möödub 25 aastat Balti ketist – kordumatust ja rahumeelsest massimeeleavaldusest, mille ajal ühendasid käed enam kui miljon inimest, et moodustada 600 km pikkune inimkett läbi Baltimaade ja liita niiviisi Eesti, Läti ja Leedu vabaduspüüdlused. Balti keti dokumentaalse pärandi moodustab väärtuslik dokumentide arhiiv. Olulisemad dokumendid, mis valiti välja Baltimaade ühistöös, kandis UNESCO 30. juulil 2009 rahvusvahelisse maailma mälu registrisse.

Projekti eestvedaja on Läti UNESCO Rahvsulik Komisjon, Eestis on projekti partneriteks Eesti UNESCO Rahvuslik Komisjon ja Okupatsioonide Muuseum.

Lisateave:

Hanna-Liis Kaarlõp-Nanì

UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni haridusprogrammide koordinaator

Telefon: +372 55 620921

E-post: hanna-liis.kaarlop-nani@unesco.ee

Allikas: UNESCO ERK 04.08.2014 pressiteade