Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Usk ja vaimsus / Maailmausundid / Paavst: Korea rahu saavutamiseks on vaja dialoogi

Paavst: Korea rahu saavutamiseks on vaja dialoogi

Prindi see artikkel
14. august 2014

PaavstFranciscusILõuna-Koreasse visiidile saabunud paavst Franciscus ütles neljapäeval, et Korea poolsaarel rahu saavutamiseks on vaja dialoogi, mitte jõudemonstratsiooni.

Franciscus ütles Soulis kõnes president Park Geun-hyele, kõrgetele riigiametnikele ja diplomaatidele, et kahe Korea leppimine aitaks kaasa kogu piirkonna ja “õigupoolest kogu sõjast väsinud maailma stabiilsusele”.

“Diplomaatia aluseks on kindel ja sihikindel veendumus, et rahu on võimalik saavutada rahuliku ärakuulamise ja dialoogiga, mitte vastastikuste süüdistuste, viljatu kriitika ja jõudemonstratsioonidega,” ütles ta.

Franciscus rääkis kogu kõne vältel ainult “Koreast” või “Korea poolsaarest”, hoidudes nimetamast 1950.- 53. aasta Korea sõja tulemusena tekkinud Põhja- ja Lõuna-Koread.

Põhja-Korea tulistas paavsti saabumise ajal idarannikult merre kolm lühimaaraketti. Lõuna-Korea välisministeeriumi esindaja taunis paavsti sellist agressiivset tervitamist.

“Väga näotu on tulistada selliseid relvi päeval, mil tuleb paavst, et õnnistada kõiki Korea poolsaare elanikke, olgu need siis Lõunast või Põhjast.”

President Park avaldas lootust, et paavsti külaskäik avab “lootuse ja taasühinemise ajastu”, kuid rõhutas, et leppimise aluseks on Pyongyangi loobumine tuumarelvaprogrammist.

Paavsti visiit kestab kava kohaselt viis päeva. Kirikupea on öelnud, et soovib külastada Aasiat, kuna eelmine paavst Benedictus XVI ei käinud seal kordagi.

Allikas: BNS, 14.08.2014