Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Usk ja vaimsus / Maailmausundid / Paavst manitses Põhja- ja Lõuna-Koread leppimisele

Paavst manitses Põhja- ja Lõuna-Koread leppimisele

Prindi see artikkel
18. august 2014

Foto: maps.google.co.th

Foto: maps.google.co.th

Paavst Franciscus manitses esmaspäeval Põhja-Koread ja Lõuna-Koread leppimisele ning kutsus rahvast üles ühtsusele ja andestamisele.

“Andeksandmine on uks, mis viib leppimisele, kuigi vahel näib see võimatu, ebaotstarbekas ja isegi sobimatu,” rääkis riigis viiepäevasel visiidil viibiv paavst.

Kõik korealased on vennad ja õed, ühe pere liikmed, üks rahvas,” kõneles paavst pealinna Myeongdongi katedraalis (fotol) peetud missal, mille ajastus langes juhuslikult kokku USA ja Lõuna-Korea ühiste sõjaväeõppuste algusega.

“Palvetagem selle eest, et avaneksid uued võimalused dialoogiks ja erimeelsuste lahenemiseks,” lisas paavst.

Paavst Franciscus kuulutas laupäeval Soulis vabaõhumissal õndsaks 124 korea märtrit ja tõi nad eeskujuks tänapäeva Aasia misjonäridele. Missale Lõuna-Korea pealinnas kogunesid sajad tuhanded inimesed. Ajaloolise Gwanghwamuni värava juurde viivad tänavad olid täis rahvast, kes tahtis avaldada austust 18. sajandil korea kiriku rajanud katoliiklastele.

Korea kirik on ainulaadne selle poolest, et seda ei rajanud välismaalastest preestrid nagu suuremas osas maailmast, vaid Korea enda aadli liikmed, kes pöördusid ristiusu poole selle kohta raamatutest teadmist omandades. Need esimesed katoliiklased tappis 18. ja 19. sajandil Joseoni dünastia, püüdes sulgeda Korea poolsaart Lääne mõjudele.

Põhja-Korea naeruvääristas reedel väidet, nagu ajastanuks ta oma neljapäevased raketikatsetused “niinimetatud paavsti” Souli visiidile saabumisele. Paavst Franciscus märkis seepeale, et Korea poolsaarel rahu saavutamiseks on vaja dialoogi, mitte jõudemonstratsiooni.

Allikas: BNS, 18.08.2014