Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Usk ja vaimsus / Maailmausundid / Paavst vabandas katoliku kiriku nimel skandaalide eest

Paavst vabandas katoliku kiriku nimel skandaalide eest

Prindi see artikkel
14. oktoober 2015

Katoliku kiriku pea paavst Franciscus vabandas kolmapäeval erinevate skandaalide eest, millesse tema või kirik viimasel ajal sattunud on.

Hiljuti kritiseeris kirikut selle vaadete pärast homoseksuaalsuse suhtes Vatikanis töötanud Poola preester, samuti lekkis avalikusele hiljuti kiri, kus konservatiivsed kardinalid heitsid paavstile ette kallutatust traditsioonilise perekonnamudeli vastu.

“Ma tahan kiriku nimel paluda vabandust skandaalide eest, mis on hiljuti Roomat ja Vatikani tabanud. Ma soovin teie andestust,” sõnas paavst.

Paavst juhib kolm nädalat kestvat katoliiklikku kirikukogu.

Vatikan mõistis pooleteise nädala eest hukka Poola preestri, kes tunnistas vahetult enne suurt kirikukogu oma homoseksuaalsust, nimetades mehe sammu “tõsiseks ja vastutustundetuks”.

Väidetavalt oli preestri eesmärk astuda vastu katoliku kiriku “paranoiale” seksuaalvähemuste suhtes. Suurem osa katoliku kiriku vaimulikkonnast on homofoobsed homoseksuaalid, ütles ta.

Samuti tekitas Itaalia meedias palju vastukaja paavsti reis USA-sse, kus katoliku kiriku peaga liitus Rooma meer Ignazio Marino. Paavsti sõnul ei olnud ei tema ega visiidi organiseerijad linnapead üritusele kutsunud. Paavsti avaldust kajastati kui kriitikat äärmiselt ebapopulaarse linnapea suunas, keda Franciscus nimetas ka “võltskatoliiklaseks”.

Eelmisel nädalal astus linnapea tagasi.

Allikas: BNS, 14.10.2015