Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Usk ja vaimsus / Eesti kirikulugu / Eesti vanim erakõrgkool tähistab oma 70. aastapäeva

Eesti vanim erakõrgkool tähistab oma 70. aastapäeva

Prindi see artikkel
25. oktoober 2016

Usuteaduse-Instituut-300x19925.-26. oktoobril tähistab Eesti eakaim erakõrgkool, EELK Usuteaduse Instituut (UI) oma 70. sünnipäeva suurejoonelise kongressiga “Reformatsioon 500 – vaimsus, kultuurimõjud, perspektiivid”.

Rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis korraldatava kongressi eesmärk on käsitleda usupuhastuse vaimsust ja keskseid arusaamu ning avada reformatsiooni mõju Eesti kontekstis. Sõna võtavad erinevate valdkondade esindajad, kes peale pilguheidu minevikku arutlevad kriitiliselt ka selle üle, kuidas võiks reformatsiooni pärand olla inspiratsiooni allikaks tänases ja homses Eestis.

Kahepäevasel kongressil teevad ettekande Pekka A. Kärkkäinen (Helsingi Ülikool), Randar Tasmuth, (EELK UI), Juhan Kreem (Tallinna Linnaarhiiv/Tallinna Ülikool), Thomas-Andreas Põder, (EELK UI/Tartu Ülikool), Marju Lepajõe (Tartu Ülikool), Kristiina Ross (Eesti Keele Instituut) ning Mart Jaanson (Tartu Ülikool). Tervituskõnega esinevad EELK peapiiskop Urmas Viilma ja õppeasutuse rektor Ove Sander.

Otseülekannet konverentsist saab näha interneti vahendusel aadressil www.pereraadio.com/pildiraadio/.

Aastapäevale pühendatud tänujumalateenistus toimub 26. oktoobril Tallinna Kaarli kirikus, algusega kell 18.30.

Usuteaduse Instituut, mis vahepeal kandis ka nime Usuteaduse Kõrgem Katsekomisjon, asutati EELK Konsistooriumi otsusega 3. mail 1946. Esialgse üliõpilaskonna moodustasid Tartu Ülikooli usuteaduskonna endised üliõpilased, kelle õpingud nõukogude okupatsiooni tõttu katkenud olid. Okupatsiooniaastatel töötas UI ülikoolina, kus kaitsti kõiki akadeemilisi kraade.

Praegu on Usuteaduse Instituudil oma kindel roll meie haridus- ja ka usulisel maastikul: akadeemilised nõuded on siin tihedalt ühendatud kristliku spiritualiteedi edendamisega.

EELK Usuteaduse Instituut tegutseb Tallinna vanalinnas, Pühavaimu tänaval, ajaloolises Püha Vaimu kiriku seegi-hoones, mida on esmakordselt mainitud juba aastal 1319.

Vaata kongressi ajakava siit.

Allikas: EELK Konsistooriumi 25.10.2016 pressiteade