Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Veel viimast nädalat saab esitada kandidaate kodanikupäeva aumärgile

Veel viimast nädalat saab esitada kandidaate kodanikupäeva aumärgile

Prindi see artikkel
24. oktoober 2016

kodanikupaevSiseministeerium kutsub kuni pühapäeva, 30. oktoobrini esitama kandidaate kodanikupäeva aumärgi tunnustusele.

Siseministeerium annab üheksateistkümnendat korda välja kodanikupäeva aumärke inimestele, kes on oma kogukonnas või laiemalt ühiskonnas jätnud olulise jälje, edendades kodanikukasvatust, väärtustades kodanikuteadvust või tehes vabatahtlikku tööd oma kogukonnas. Nad on väsimatud tegutsejad, kes liigutavad igapäevaselt mägesid.

Kandidaate saavad esitada nii üksikisikud kui ka organisatsioonid. Ettepanekud vaatab läbi siseministeeriumi juurde loodud komisjon, kellel on õigus välja anda 15 aumärki. Kandidaatide esitamise tähtaeg on pühapäev, 30. oktoober.

Kodanikupäev on 26. novembril. See on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele. Samal nädalal toimub kodanikupäevale pühendatud üritusi üle Eesti. Kodanikupäeva aumärgid annab 21. novembril toimuval pidulikul tunnustusüritusel üle siseminister Hanno Pevkur. Samal üritusel kuulutab kultuuriminister Indrek Saar välja aasta kodaniku. Kaks päeva hiljem annab siseminister üle Eesti Külaliikumise Kodukant poolt väljaantavad vabatahtliku sõbra märgised, millega tunnustatakse vabatahtlike kaasamise head taset ja professionaalsust Eesti vabaühendustes. Taas toimub maakondlike arenduskeskuste korraldatav Ühisnädal, mil tutvustatakse vabakonna tegemisi. Uued Eesti kodanikud saavad oma kodakondsustunnistused kätte kodanikupäevale pühendatult just novembri lõpus toimuvatel pidulikel tseremooniatel.

Kodanikupäeva aumärgi kandidaate saab esitada ja lisainfo on kättesaadav siseministeeriumi veebilehel.

Allikas: Siseministeeriumi 24.10.2016 pressiteade