Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Usk ja vaimsus / Usuelu uudised / Suure Reede ristiteele on oodata rohkem osavõtjaid kui kunagi varem

Suure Reede ristiteele on oodata rohkem osavõtjaid kui kunagi varem

Prindi see artikkel
14. aprill 2017

Tänavune aasta, mil üle maailma tähistatakse reformatsiooni 500. aastapäeva, on juhtumisi ka aasta, mil langevad kokku uue ja vana kalendri järgi peetavad ülestõusmispühad.

Seetõttu on kujunemas käesoleva aasta Suure Reede ristitee rännakust Tallinnas erakordne sündmus, kuhu on kaasatud kõik Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud.

Ristitee marsruut on seekord kavandatud nii, et see möödub ka Peeter-Pauli katedraalist (Rooma-Katoliku Kirik), Oleviste kirikust (Eesti EKBK Liit) ja Neeva Aleksandri katedraalist (Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik).

Suure Reede Ristitee algab 14. aprillil kl 12.30 Tallinna Jaani kirikust, läheb üle Vabaduse väljaku ja Raekoja platsi Peeter-Pauli katedraali, sealt liigutakse edasi Oleviste kirikusse. Järgnevalt peatutakse Neeva Aleksandri katedraali juures ning lõpuks jõutakse välja Tallinna Toomkirikusse.

Kristuse ristitee (Via Crucis) ehk valutee (Via Dolorosa) on Jeesuse surmapäeva mälestamine ja mõtteline kaasaskäimine tema kannatusteel. See traditsioon on pärit palveränduritelt, kes Jeesust jäljendades käisid Jeruusalemmas läbi sama teekonna, mille Issand suurel reedel kohtukojast hauakoopani läbis. Läbi aegade on sellest välja kujunenud 14 peatusega palveteekond, mida palvetatakse ka mitmetes Eestimaa kogudustes.

Allikas: EELK 13.04.2017 pressiteade