Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Maailm / Läti julgeolekupolitsei: Kremlil ei õnnestunud Läti venelasi koondada

Läti julgeolekupolitsei: Kremlil ei õnnestunud Läti venelasi koondada

Prindi see artikkel
18. aprill 2017

Vaatamata pingutustele ei ole Venemaal õnnestunud koondada oma poliitikat kaitsma Lätis elavaid venelasi, seisab Läti julgeolekupolitsei aastaaruandes.

Julgeolekupolitsei hinnangul suunatakse nüüd jõud noorsootöösse, pakkudes noortele Venemaal tasuta õppimise võimalust ja tehes neile seal samal ajal ajupesu.

Aruandes märgitakse, et Venemaa püüdis kaasata Läti venelasi oma kaasmaalastepoliitika üritustesse, et saavutada geopoliitilisi eesmärke. Kaasmaalasi kasutatakse nende riikide sisepoliitikasse sekkumiseks.

Kaasmaalastepoliitika tegelasi kasutatakse NATO-sse kuulumise vastu kihutustöö tegemiseks, vene keele positsiooni edendamiseks läti keele arvel, Läti rahvusvaheliseks häbistamiseks, kodakondsuse olemuse muutmiseks, samuti Venemaa ründava välispoliitika õigustamiseks ning oma ajalootõlgenduse ja nn Vene maailma käsitluse levitamiseks.

Silmapaistvate mõjuagentidena nimetab julgeolekupolitsei antifašistide juhti Josifs Korensit, Euroopa-uuringute instituudi juhti Aleksandrs Gapoņenkot, mittekodanike kongressi juhti Elizabete Krivcovat, ühenduse Perom esindajat Margarita Dragiļet ja Broņislavs Zeļcermansi, Daugavpilsi linnavolikogu saadikut Jurijs Zaicevsit, samuti kremlimeelseid tegelasi Vladimirs Lindermansi ja Jevgenijs Ossipovsi, kes töötavad Vene propaganda heaks.

Allikas: BNS, 18.04.2017