Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Usk ja vaimsus / Maailmausundid / Paavst külastas terrorirünnaku sihtmärgiks olnud kirikut

Paavst külastas terrorirünnaku sihtmärgiks olnud kirikut

Prindi see artikkel
29. aprill 2017

Paavst Franciscus külastas reedel Egiptuses kirikut, mis oli detsembris sunniitliku äärmusrühmituse Islamiriik terrorirünnaku sihtmärgiks, teatasid võimuesindajad.

Paavst saatis kirikus koptide usujuht Tawadros II. Kirikus sai 11. detsembri veresaunas surma 29 inimest.

Franciscus alustas julgeolekuohtudest hoolimata reedel Kairos kahepäevast külaskäiku eesmärgiga koondada Egiptuse moslemid ja kristlased ühisrindeks vägivalla vastu Jumala nimel.

Paavst maandus Kairos kolm nädalat pärast islamiäärmuslaste veriseid kirikurünnakuid palmipuudepüha ajal.

Franciscus kutsus reedel inimõiguste tingimusteta austamisele, kohtudes Kairos Egiptuse riigipea Abdel Fattah al-Sisiga.

“Areng, õitseng ja rahu nõuavad eelkõige selliste võõrandamatute inimõiguste austamist nagu kõigi kodanike võrdsus, usuvabadus ja väljendusvabadus,” sõnas usujuht.

Egiptuse presidenti on kritiseeritud inimõigusrikkumiste eest pärast seda, kui tema juhtimisel kukutasid relvajõud 2013. aastal islamistist riigipea Mohamed Morsi.

Katoliku kiriku pea paavst Franciscus kohtus varem päeval Egiptuses ka sunniislami õppeasutuse al-Azhar juhi Ahmed al-Tayebiga.

Al-Tayeb ja Franciscus olid üksmeelel, et “monoliitsed” religioonid peavad täitma oma rolli võrdsuse, õigluse ja inimõiguste tagamisel, ütles õppeasutuse juht.

Hetkel leiab maailmas aset rohkem “barbaarseid” rünnakuid kui kunagi varem, sõnas Al-Tayeb.

Franciscus saabus reedel kahepäevasele visiidile Egiptusesse.

Allikas: BNS, 29.04.2017