Uus Eesti

Teema: Maailm, Uudised

Esindajatekoja vabariiklased ühinesid vastuseisuga Trumpile

USCongressÜle 130 esindajatekoja vabariiklase ühendas neljapäeval jõud demokraatidega, et seista vastu sanktsioonide leevendamisele Vene presidendi Vladimir Putini liitlase vastu.

Demokraatide kontrollitav koda kiitis ülekaaluka häälteenamusega 362-53 heaks eelnõu, mis blokeerib rahandusministeeriumi detsembrikuise algatuse tühistada sanktsioonid Oleg Deripaskaga seotud ettevõtete vastu.

Oligarh võeti sihikule osana USA kongressi püüdlustest karistada Venemaad Ühendriikide 2016. aasta valimistesse sekkumise eest.

Kuid meede oli sisuliselt tühine, sest eelnõu ei läbinud varem sel nädalal vabariiklaste enamusega senatit.

“Täna hääletasime sanktsioonide taaskehtestamise poolt teatud Vene ettevõtetele. Ma pole veendunud, et nad on vajalikud nõuded täitnud,” kirjutas Twitteris esindajatekoja luurekomitee liikmest vabariiklane Chris Stewart.

“Ma ei ole presidendiga nõus. Sanktsioonid peavad jääma jõusse.”

Sanktsioonide leevendus peaks aga siiski jõustuma, kui ette nähtud 30-päevane periood selle läbivaatamiseks läbi saab.

Rahandusministeerium teatas 19. detsembril, et lõpetab sanktsioonid Vene alumiiniumihiiu Rusal ja kahe sellega seotud firma vastu pärast seda, kui mustas nimekirjas olev miljardär Deripaska kärpis järsult oma osalust nendes.

Sanktsioonid keelavad Ühendriikide firmadel ja USA harusid omavatel ettevõtetel – nagu mitmed rahvusvahelised pangad – ajada äri nendega, kes on USA mustas nimekirjas.

Esindajatekoja väliskomitee demokraadist esimehe Eliot Engeli sõnul saadab parteideülene tulemus Trumpile tugeva sõnumi, milleks on “lõpetada kongressist möödaminek seesugustes tähtsates küsimustes nagu Venemaa sanktsioonid”.

Engel ja teised on kritiseerinud Valget Maja oma kavatsusest teatamises aastalõpu pühadeperioodil, mis jättis 3. jaanuaril kogunenud kongressile vähe aega teemasse süvenemiseks.

Allikas: BNS, 17.01.2019


Artikli aadress: http://uuseesti.ee/47671

© 2009 Uus Eesti. Kõik õigused kaitstud.