Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Usk ja vaimsus / Maailmausundid / Kohus: Austria ei saa piirata Suure Reede püha teatud kirikutele

Kohus: Austria ei saa piirata Suure Reede püha teatud kirikutele

Prindi see artikkel
22. jaanuar 2019

ELLippAustria ei saa teha Suurt Reedet tasustatud riigipühaks vaid osadele ristiusu kirikutele, otsustas Euroopa Kohus teisipäeval.

Enamik austerlasi on roomakatoliiklased, aga Suur Reede on tasustatud püha vaid Augsburgi ja Helveetsia usutunnistuse evangeelse kiriku, vana katoliku kiriku ja ühendatud metodistide kiriku liikmetele.

Nende kirikute liikmed saavad võtta viimase reede enne lihavõtteid tasustatult vabaks või saavad sellel päeval töötades lisatasu.

Eradetektiiv Markus Achatzi pöördus Austria kohtutesse, sest tema tööandja Cresco Investigation ei maksnud talle reedel, 2013. aasta 3. aprillil töötamise eest lisatasu. Achatzi pole ühegi erandi saanud kiriku liige ja ta väitis, et teda diskrimineeriti.

Riigi ülemkohus suunas hagi Euroopa Liidu kõrgeimasse kohtusse, mis otsustas, et Austria tõepoolest “otseselt diskrimineeris usundi pinnalt”.

“Kuniks Austria muudab oma seadusandlust võrdse kohtlemise taastamiseks, peab eratööandja teatud tingimustel tegema Suurest Reedest tasustatud riigipüha ka oma teistele töötajatele,” teatas Luxembourgis asuv Euroopa Kohus.

Kohus tõi otsuses välja, et Austria seaduse alusel peavad tööandjad tagama, et töötajatel on võimalus kinni pidada teatud usuriitustest, mis sõltuvad nende järgitud usundist.

Seepärast pole mingit põhjust pakkuda Suurel Reedel teatud kirikute liikmetele erikohtlemist, lisas kohus.

Allikas: BNS, 22.01.2019