Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Suri Jüri Pihl

Suri Jüri Pihl

Prindi see artikkel
3. veebruar 2019

JyriPihlTlnLvkPühapäeval suri terviserikke tagajärjel Kaitsepolitseiameti endine peadirektor ja poliitik Jüri Pihl.

Jüri Pihl sündis 17. märtsil 1954 Kuressaares.

Aastatel 1993-2003 oli Pihl Kaitsepolitseiameti peadirektor, aastatel 2003-2005 riigi peaprokurör, seejärel Justiitsministeeriumi kantsler.

2007. aasta 5. aprillist kuni 2009. aasta 21. maini oli sotsiaaldemokraate esindanud Pihl Andrus Ansipi teises valitsuses siseminister.

2009. aastal toimunud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna täiskogul valiti ta erakonna esimeheks. Parteijuht oli ta 2010. aasta 16. oktoobrini.

Olles SDE juht, oli Pihl 2009. aasta novembrist kuni 2010. aasta novembrini Tallinna abilinnapea. Alates 2010. aasta lõpust tegutses ta eraettevõtluses. Jüri Pihl kuulus Tallinna Linnavolikogu praeguses koosseisus Keskerakonna fraktsiooni.

Siseminister Katri Raigi järelehüüe:

“Täna, 3. veebruaril lahkus Jüri Pihl. Ma ei suuda seda uskuda.

Jüri Pihl on üks nendest, kes ehitas Eesti turvalisuse ja julgeoleku vundamendi ning ladus selle esimesed korrused. Teised said seinu kõrgemaks laduda ja korruseid juurde ehitada, sest vundament kannab kindlalt, see on täpselt ja korralikult laotud. Kaitsepolitsei peadirektori, riigiprokuröri, justiitsministeeriumi kantsleri ja siseministrina ei andnud ta hõlpu endale ega teistele. Nõudis kõigilt, ka iseendalt, absoluutset pühendumist.

Kohtusime viimati – muidugi kumbki meist ei uskunud, et viimast korda – paar kuud tagasi endiste siseministrite lõunasöögil. Jüri Pihl oli nagu ta ikka oli: arvas vaheda teravusega midagi tänastest asjadest ja järgmisel hetkel viskas nalja nagu seda oskavad ainult saarlased. Viimastel aastatel oli Jüri pühendunud oma perele ja kolmele lapselapsele. Seda külge Jürist teavad vähesed.

Ma ei suuda uskuda, et Jüri Pihl, 64-aastane sitke mees, on lahkunud. Paljudel teda tundnud inimestele on sama tunne – lein, ängistus ja arusaamatus.

Minu kaastunne Jüri Pihli perele, sõpradele ja kolleegidele – kõigile neile, kes süütavad aknalaual või oma mõtetes mälestusküünla Jüri Pihli meenutuseks. Jüri, head teed Sulle.”

Tallinn mälestab Jüri Pihli

Tallinna linnavolikogu ja linnavalitsus mälestavad ootamatult lahkunud volikogu liiget ja endist abilinnapead Jüri Pihli.

Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart ja linnapea Taavi Aas avaldasid kaastunnet Jüri Pihli lähedastele. Jüri Pihl on olnud Tallinna abilinnapea, linnavolikogu liige, Pirita halduskogu esimees ja Pirita linnaosakogu liige.

“Jüri Pihl oli meeldiv, arukas ja samas ka tagasihoidlik inimene,” ütles linnavolikogu esimees Kõlvart. “Jääme Tallinna linnavolikogus puudust tundma tema alati tasakaalukast jutust ja väärtuslikest nõuannetest.”

“Töötasin Jüri Pihliga koos linnavalitsuses aastatel 2009-2010,” meenutas linnapea Taavi Aas. “Rahulik olek, saarlase humoorikas meelelaad ning pikk kogemus tegid Jürist hea töökaaslase. Suhtlesime tihedalt ka tema volikogu aastatel ning käisime läbi tööväliselt. Jüri oli meile vajalik tugi volikogus Tallinna linna oluliste uute algatuste elluviimisel.”

Allikad: Siseministeerium, Tallinna linnavalitsus ja linnavolikogu, ERR