Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Usk ja vaimsus / Maailmausundid / Austria uus valitsus kavandab islamirättide keeldu

Austria uus valitsus kavandab islamirättide keeldu

Prindi see artikkel
2. jaanuar 2020

Austria loodava konservatiivide ja roheliste koalitsioonivalitsuse programmi mustandis on kirjas islamirättide keeld alla 14-aastastele kooliõpilastele.

Koalitsioonileppe kavas on ka võimalus pidada ennetavalt kinni ohtlikuks peetavad sisserändajad. Migrandi võib vahistada süüdistust esitamata.

Erakonnad tutvustavad valitsusprogrammi täpsemalt neljapäeva õhtul.

Konservatiivne Rahvapartei (ÖVP) ja rohelised jõudsid kolmapäeval pärast peaaegu kolm kuud kestnud võimuläbirääkimisi koalitsioonivalitsuse moodustamises kokkuleppele.

Rahvapartei esimees Sebastian Kurz nimetas koalitsioonilepet suurepäraseks tulemuseks. “Need olid nõudlikud läbirääkimised, kuid tulemus on väga hea. Meil õnnestus ühendada mõlema maailma parimad osad,” lausus endine kantsler.

Kurzi sõnul annab kokkulepe mõlemale erakonnale võimaluse oma tähtsamad valimislubadused täita. “On võimalik kaitsta kliimat ja piire,” ütles ta.

Kurz on rõhutanud ka vajadust tõrjuda “poliitilist islamit”. Sellega püütakse rahuldada ÖVP tuumiktoetajaid, kuid samas tuleb erakonnal meelitada juurde valijaid, kes on pettunud parempopulistlikus Austria Vabadusparteis (FPÖ).

Roheliste juhatus kavatseb valitsusprogrammi heaks kiita laupäeval. Paljud roheliste toetajad ei poolda koalitsiooni kavandatavaid migratsioonivastaseid samme, aga arvatakse, et programm võetakse sellest hoolimata vastu.

Allikas: 02.01.2020