Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Eesti toetab Austraaliat maastikupõlengute ohvrite abistamisel

Eesti toetab Austraaliat maastikupõlengute ohvrite abistamisel

Prindi see artikkel
5. jaanuar 2020

Seoses maastikupõlengute kiire levikuga on Lõuna-Austraalias välja antud kõrgeima ohutasemega hoiatus. Järsult halvenenud õhukvaliteedi tõttu kaetakse Eesti suursaatkonna tegevusi Austraalias alates 6. jaanuarist ajutiselt Sydneyst.

„Eesti on solidaarne Austraalia riigi ja rahvaga, kes kannatab ulatuslike maastikupõlengute all. Eesti välisministeerium toetab 50.000 euroga Austraalia Punase Risti katastroofiohvrite abistamise tegevusi,“ ütles välisminister Urmas Reinsalu. Välisministeerium on pöördunud ka Austraalia ametiasutuste poole, et pakkuda võimalikku täiendavat abi ja väljendada oma poolehoidu.

Peamiselt on mõjutatud Uus-Lõuna-Walesi, Queenslandi, Victoria ja Tasmaania osariigid, kus otsese ohupiirkonna elanikele on antud korraldus evakueeruda.

„Kaotatud inimelud, kodud ja hävinenud loodus ning ohus loomaliigid kurvastavad meid väga. Oleme sel väga raskel ajal mõtetes kõigi Austraalia inimestega ning ärgitame rahvusvahelist kogukonda pakkuma Austraaliale igakülgset toetust,“ lisas välisminister Reinsalu.

Austraalias viibides palub välisministeerium inimestel järgida kohalike ametivõimude juhiseid. Jälgida tuleks ka jooksvat infot põlengute kohta: https://www.rfs.nsw.gov.au/fire-information/fdr-and-tobans?a=1421 või laadida alla rakendus „Fires Near Me“, mis aitab olukorda jälgida. Samuti jagavad jooksvat infot kohalikud meediaväljaanded.

Tugevate tuulte tõttu kannatavad suitsu all ka Sydney ja Canberra. Palume inimestel tugeva suitsu korral viibida siseruumides, järgida ametivõimude korraldusi ja hoida end kohalike meediaväljaannetega kursis.

Info või abi saamiseks palume helistada tööajal numbrile +61 (0) 409 798 474 või ööpäevaringselt numbrile + (372) 53 01 99 99

Allikas: BNS, 05.01.2020