Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Maailm / Iisrael teatas läbimurdest laserõhutõrje arendamisel

Iisrael teatas läbimurdest laserõhutõrje arendamisel

Prindi see artikkel
10. jaanuar 2020

Iisraeli kaitseministeerium teatas läbimurdest odava laserõhutõrjesüsteemi arendamisel, ajal mil regioonis valitsevad Iraani-USA vastastikuste löökide järel pinged.

Endiselt arendusjärgus olevad laserid suudaks väidetavalt tõrjuda kõike Iisraeli poole tulistatavat, sealhulgas kaug- ja keskmaarakette, suurtükimürske ja droone, ütles Iisraeli ametnik AFP-le.

Uus tehnoloogia, mida Iisrael loodab sel aastal ka katsetada, kasutaks elektrit, mis minetab vajaduse laskemoona järele, ütles ametnik.

Lasereid kasutatakse täiendusena olemasolevatele õhutõrjusüsteemidele nagu Raudkuppel, Taaveti Ling ja Nool.

Pole selge, millal uus süsteem tegevust alustab.

Iisrael teatas uuest tehnoloogias ajal, mil Lähis-ida pinged on pärast USA atentaati Iraani kindralile Qasem Soleimanile kõrged.

Revolutsioonikaardi kindrali tapmine kergitas Iisraelis muret, et Teheran võib vastulöögi andmisel võtta sihikule ka juudiriigi, kes on USA liitlane.

Iisrael on Iraani surmavaenlane alates Iraani 1979. aasta islamirevolutsioonist, kus kukutati läänemeelne šahh.

Iisraeli kaitseministeeriumi arendusosakonna endine juht, kindral Isaac Ben Israel ütles, et laseri üks miinuseid on selle sõltuvus ilmastikuoludest.

Tuginemine optikale tähendab, et neid ei saa kasutada näiteks liivatormide ajal või pilvise ilmaga, mis nähtavust vähendab. Samas on laserid raketitõrjel odavamad ja tõhusamad kui laskemoon, ütle Ben Israel.

Ta märkis, et kui laser sihtmärgile lukustub, kulub ohu kõrvaldamiseks umbes sekund.

Allikas: BNS, 10.01.2020