Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Usk ja vaimsus / Maailmausundid / Püha Tooli riikidevaheliste suhete sekretär peapiiskop Paul Gallagher pühitseb Tallinnas püha Missa

Püha Tooli riikidevaheliste suhete sekretär peapiiskop Paul Gallagher pühitseb Tallinnas püha Missa

Prindi see artikkel
30. jaanuar 2020

Foto: ÜRO

Foto: ÜRO

Täna, 30. jaanuaril kell 18.00 pühitseb Tallinna Peeter-Pauli katedraalis (Vene t 18) püha Missa Püha Tooli riikidevaheliste suhete sekretär peapiiskop Paul Richard Gallagher.

Püha Tooli riikidevaheliste suhete sekretäri ametinimetuse vasteks teiste riikide valitsustes oleks välisminister. Peapiiskop Paul Gallagher viibib 30. ja 31. jaanuaril Eestis ametlikul visiidil. Tegemist on paavsti ühe lähedasima kaastöötajaga, kes vastutab Püha Tooli rahvusvaheliste suhete eest. Gallagheri vastutusvaldkonna alla kuulub samuti Rooma-Katoliku Kiriku rahvusvaheliste võrgustike loomine, apostellik nuntsiatuur ja tegelemine teiste diplomaatiliste küsimustega.

Peapiiskop Gallagher kohtub iganädalaselt paavstiga, tutvustades talle Kiriku ees seisvaid probleeme kogu maailmas ning valmistades Püha Isa ette kohtumisteks maailma liidritega ja apostellikeks visiitideks.

Peapiiskop Paul Gallagheri visiit on teine Vatikani riikidevaheliste suhete sekretäri Eesti külastus. Tema eelkäija peapiiskop Dominique Mamberti külastas Eestit septembris 2009.

Peapiiskop Gallagheril seisavad 31. jaanuaril ees kohtumised Riigikogu esimehe Henn Põlluaasaga, välisminister Urmas Reinsaluga, rahvastikuminister Riina Solmaniga ja justiitsminister Raivo Aegiga.

Püha Tool hoiab diplomaatilisi suhteid 180 riigiga. Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioonis (OSCE) ning Rahvusvaheline Aatomienergia Agentuuris on Püha Tool täisliige. Ühinenud Rahvaste Organisatsioonis ja Euroopa Nõukogus on Püha Toolil vaatlejastaatus. Püha Tool osaleb ka regulaarselt tippkohtumistel, konverentsidel ja teistel kohtumistel eelnimetatud organisatsioonidega.

Paul Richard Gallagher sündis Inglismaal, Liverpoolis 23. jaanuaril 1954. Ta õppis jesuiitide Püha Franciscus Xavieri kolledges ja preestriks pühitseti 31. juulil 1977. Pärast kanoonilise õiguse doktorikraadi asus Gallagher tööle Püha Tooli juurde ning hiljem on olnud apostellik nuntsius Guatemalas ja Burundis ning Austraalias. Ta on varem teeninud Püha Tooli missioonidel Tansaanias, Uruguays, Filipiinidel ja vaatlejana Euroopa Parlamendis Strasbourg’is. Alates 8 novembrist 2014 täidab ta Püha Tooli riikidevahelise suhete sekretäri ametit.

Peapiiskop Gallagher räägib inglise, itaalia, prantsuse ja hispaania keelt.

Allikas: www.katoliku.ee