Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Usk ja vaimsus / Maailmausundid / Eesti sõlmib diplomaatilised suhted Malta Orduga

Eesti sõlmib diplomaatilised suhted Malta Orduga

Prindi see artikkel
30. jaanuar 2020

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks diplomaatiliste suhete sõlmimise Eesti Vabariigi ja Malta Ordu vahel.

Malta Ordu, täisnimega Jeruusalemma, Rhodose ja Malta Püha Johannese Suveräänne Sõjaline Hospitaliitide Ordu (Sovereign Military Hospitaller Order of St. John of Jerusalem of Rhodes and of Malta), on suveräänne riikidega suhteid omav peamiselt humanitaartegevusele pühendunud institutsioon. Oma olemuselt on see katoliiklik ordu, millel on praeguseks diplomaatilised suhted sõlmitud 109 riigiga ja Euroopa Liiduga. Ordul on ka alalise vaatleja staatus ÜRO-s.

Malta Ordu võtab enda kanda rahvusvahelisi humanitaarülesandeid ja tegutseb vaatlejana mitme rahvusvahelise organisatsiooni juures, kuhu tal on akrediteeritud suursaadikud näiteks UNESCO, UNHCR, WHO ja teiste juures. Koostööd tehakse Rahvusvahelise Punase Ristiga.

„Diplomaatiliste suhete sõlmimist Malta Orduga on Välisministeeriumis arutatud mitmel korral, viimati 2007. ja 2008. aastal, seda nii Malta Ordu ettepanekul kui ka rahvusvahelises suhtluses esile kerkinud võimalusena laiendada Eesti Vabariigi diplomaatilise suhtluse ringi,“ sõnas välisminister Urmas Reinsalu.

„Diplomaatiliste suhete sõlmimine Malta Orduga loob tingimused koostööks nii kahepoolselt kui ka rahvusvahelistes organisatsioonides ning aitaks kaasa üldisele suhete arendamisele katoliikliku maailmaga,“ sõnas Reinsalu. Tema sõnul annaks see ühtlasi võimaluse teha koostööd mõjuka heategevusliku organisatsiooniga humanitaarabi ning arengukoostöö vallas.

Allikas: Välisministeeriumi 30.01.2020 pressiteade