Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Maailm / Pöttering: madal valimisosalus aitaks radikaale

Pöttering: madal valimisosalus aitaks radikaale

Prindi see artikkel
23. mai 2009

hansgertpotteringEuroopa Parlamendi president Hans-Gert Pöttering (fotol) hoiatas täna, 23. mail avaldatud usutluses, et madal valimisosalus järgmisel kuul toimuvatel Euroopa Parlamendi valimistel aitaks ennekõike radikaale.

“Kui inimesed valimas ei käi, on oht, et rohkem äärmuslaste parteisid” jõuab Euroopa Parlamenti, ütles ta Hispaania ajalehele El Mundo.

Pöttering väljendas lootust, et ei pea parlamendis nägema selliseid poliitikuid nagu Prantsusmaa Rahvusrinde juht Jean-Marie Le Pen, “kes ei mõista hukka holokausti”.

“Sel põhjusel kutsun ma meie kodanikke andma oma hääli parteidele, mis toetavad Euroopa ühtsust, ja kes austavad inimesi,” ütles sakslane Pöttering.

Aprillis avaldatud Eurobaromeetri uuring näitas, et 4.-7. juunil toimuvatel valimistel kavatseb osaleda vaevalt kolmandik 375 miljonist hääleõiguslikust kodanikust. Eelmiste, 2004. aastal toimunud valimiste 45-protsendiline valimisaktiivsus oli juba rekordiliselt madal.

Euroopa Liidu 27 liikmesriiki valivad 736 saadikut viieks aastaks parlamenti, mis on ainus otsevalitav institutsioon ja mängib olulist rolli Euroopa Komisjoni koostatud üle-euroopalises seadusandluses.

Allikas: BNS