Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Euroopa Parlamendi valimised 2009 / Tsahkna: praktikavõimalused annavad noortele tööjõuturul võimaluse

Tsahkna: praktikavõimalused annavad noortele tööjõuturul võimaluse

Prindi see artikkel
26. mai 2009

Foto: IRL

Foto: IRL

IRLi kandidaat Euroopa Parlamendi valimistel Anna-Greta Tsahkna ütles täna, 26. mail Tallinnas toimunud Eesti Üliõpilaskondade Liidu seminaril “Üliõpilaste valikud Euroopas”, et noortele praegusest suuremate praktikavõimaluste pakkumine annaks neile paremad võimalused tööjõuturul ning elavdaks ettevõtluskeskkonda, teatas IRL.

„Praktikakohtade loomine annaks noortele võimaluse ülikooli lõpetamisel reaalne töökogemus ette näidata, ta ei pea alustama päris puhtalt lehelt. Ülikoolide ja ettevõtete vahelist koostööd aitaks ettevõtetes suuremahuliste praktikapäevade käivitamine, mis parandaks tööhõivet ning aitaks teha karjäärivalikuid,” lausus Anna-Greta Tsahkna.

Tsahkna peab Euroopa Liidu siseturu nelja põhivabaduse – kapitali, teenuste, kauba ja isikute vaba liikumise kõrval väga oluliseks ka noorte teadlaste vaba liikumist, mida Eestil on oluline täiel määral toetada, sest see aitab Euroopal muutuda teadmistel põhinevaks konkurentsivõimeliseks majandusruumiks.

“Meid kõiki mõjutavad praegu ülemaailmne finantskriis ja kasvav töötus, ning paljud pered on keerulises seisus. Kuid sellisest olukorrast ei paku väljapääsu võltsoptimism ja tühjad lubadused, vaid õiged otsused ka hariduspoliitikas. Isamaa ja Res Publica Liit pakub õigeid otsuseid raskel ajal”.

Tema sõnul on IRL Eestis ja rahvapartei Euroopas võtnud eesmärgiks edendada karjääritingimusi, suurendades teadustegevuses osalevate naiste ja noorte arvu. Ta toetab Euroopas ka teadlaste ühtse tööturu loomist, mis tagab paremad karjäärivõimalused ning atraktiivsed töötingimused ka noortele eestlastele.

Tsahkna sõnul ei tohi põhimõtetes kokkuleppimise kõrval unustada ka nende rakendamist reaalsesse ellu.

„Ainult nii saame tagada teaduse ja reaalmajanduse koostoime, kõrvuti teadlaste rakendamisega erasektoris ja noortele võimalikult avarate praktikavõimaluste tagamisega”.