Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Euroopa Parlamendi valimised 2009 / Õiguskaitseorganid: valimised peavad olema ausad

Õiguskaitseorganid: valimised peavad olema ausad

Prindi see artikkel
27. mai 2009

Politsei peadirektor Raivo Küüt

Politsei peadirektor Raivo Küüt

Õiguskaitseorganite ning Vabariigi Valimiskomisjoni esindajad leppisid täna justiitsministeeriumis toimunud kohtumisel kokku koordineeritud koostöös selleks, et tagada eelseisvate valimiste seaduslikkus.

Justiitsminister Rein Langi sõnul ei kujune valimiste hea tava tsiviliseeritud ühiskonnas mitte väärteo- ja kriminaalmenetluse abil, vaid eelkõige valimistel osalevate poliitiliste jõudude omavaheliste kokkulepete alusel, millest peetakse ka kinni.

„On kurb, et selliste kokkulepeteni ei ole Eestis jõutud ning ikka ja jälle näeme ühe ja sama poliitilise jõu trikitamisi,” ütles Lang ning lisas, et valimised peavad olema ausad ning sellistena ka avalikkusele näima.

Kohtumisel lepiti kokku, et kõik katsed mõjutada valimistulemusi ebaseaduslike meetoditega saavad õiguskaitseorganite poolt kiire ja karmi reaktsiooni osaliseks.

Kohtumisel osalesid justiitsminister Rein Lang, justiitsministeeriumi asekantsler Martin Hirvoja, riigi peaprokurör Norman Aas, politsei peadirektor Raivo Küüt, Kaitsepolitseiameti peadirektori asetäitja Priit Pastarus ja Vabariigi Valimiskomisjoni juht Heiki Sibul.

Allikas: Justiitsministeeriumi 27.05.2009 pressiteade