Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Selgus 2009. aasta töötaja- ja peresõbralikem ettevõte

Selgus 2009. aasta töötaja- ja peresõbralikem ettevõte

Prindi see artikkel
27. mai 2009

akusorainenRahvastikuministri büroo, Äripäeva ning Pere ja Kodu eestvedamisel toimus sel aastal juba üheksandat korda pere- ja töötajasõbraliku ettevõtte konkurss. Kõige töötaja- ja peresõbralikuma ettevõtte tiitli sai OÜ Advokaadibüroo Sorainen. Tabeli teisele kohale tõusis masina- ja metallitööstuses tegutsev AS Estanc ja kolmandaks Microsoft Estonia OÜ.

Pere- ja töötajasõbralikkuse TOPis esikoha võitnud Advokaadibüroo Sorainen juht ja omanik Aku Sorainen (fotol) ütleb, et töötaja- ja peresõbralikud tingimused ettevõttes teenivad vaid ühte eesmärki: kuidas olla turul parim. “Nõuame töötajatelt suurt pühendumust ning seda on raske saavutada, kui pole perekonna tuge, kes mõistaks, miks inimene ei ole vahel õhtul kodus ning miks mõnikord tuleb ka nädalavahetustel töötada. Perekond tuleb kaasata, et kindlustada toetus protsessile,” kommenteeris OÜ Advokaadibüroo Sorainen juhtivpartner Aku Johannes Sorainen.

Hoolimata sellest, et majanduslanguse tõttu on paljud ettevõtted pidanud oma eelarvet koomale tõmbama, ei ole huvi töötaja- ja peresõbraliku ettevõtte konkursi vastu vähenenud. Sel aastal osales konkursil 59 ettevõtet, kellest lõppvooru jõudis 49. Konkursil osalenud ettevõtted paistavad silma selle poolest, et toetatakse oma töötajate isiklikku ja tööalast arengut, investeeritakse töökeskkonda ning arvestatakse ka töötajate pereeluga.

2008. aastal oli kõige pere- ja töötajasõbralikum ettevõte AS Webmedia, 2007. aastal NT Logistika AS, 2006. aastal Scannotec, 2005. ja 2004. aastal Vain & Partnerid, 2003. aastal Krediidipank, 2002. aastal Paikuse Saeveski ning 2001. aastal Eesti Post.

28. mail kell 14.00 annavad endine rahvastikuminister Urve Palo, Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel ja Pere ja Kodu peatoimetaja Tiia Kõnnussaar parimatele ettevõtetele üle diplomid ja auhinnad. Vastuvõtt toimub Äripäeva toimetuses (Pärnu mnt 105, IV korrus).

Allikas: Rahvastikuministri büroo 27.05.2009 pressiteade