Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / President / Evelin Ilves: et oma pere eest hoolt kanda, hoolige ennekõike endast

Evelin Ilves: et oma pere eest hoolt kanda, hoolige ennekõike endast

Prindi see artikkel
28. mai 2009

Foto: presidendi kantselei

Foto: presidendi kantselei

“Naise õnn ja tervis on suures osas tema enda kätes,” lausus Evelin Ilves täna Eesti Naise Tervise III konverentsil Tallinnas. “Eesti naine on kohusetundlik ja annab sageli oma mehe ja laste heaks endast kõik. Selle kõrval tasub vahel meelde tuletada, et oluline on ennast mitte ära unustada,” lisas ta.

“Perearsti vastuvõtule pöördunute probleemidest on suur osa ennetatavad tervislike eluviisidega ja just arstid saavad juhtida tähelepanu, kuidas igapäevaselt terviseprobleeme ennetada. Aga ka teie, naised, kes te ju otsustate oma pere toidulaua ja vaba aja veetmise üle – olete need, kes saavad ennekõike mõjutada kogu pere tervist,” rõhutas Evelin Ilves.

“Rinnavähi ja emakakaelavähi sõeluuringute tulemused, mida seekord käsitletakse, on hea näide sellest, kuidas Eesti naiste teadlikkus ja oma tervisest hoolimine küll aasta-aastalt paraneb, kuid ka sellest, kui pikk tee on meil veel siiski minna. Kui 2007. aastal osales uuringul 32% kutsutud naistest, siis 2008. aastal juba 49%. Paranemine on ilmne, kuid samas jätab ikkagi iga teine kutsutu tulemata,” nentis Evelin Ilves.

Evelin Ilves osutas ka sellele, et uuringute põhjal on Eestis muude rahvuste tervis kehvem ja terviseteadlikkus kesisem, ka arstiabi on neile halvemini kättesaadav ning põhjuseks on suuresti teabe vähesus.

“Tänu sellistele arstide laiahaardelistele, mitut eriala hõlmavatele konverentsidele saab targemaks ka ühiskond. Naise Tervise konverents aitab teadvustada, millised on naiste tervise valupunktid ja millised on nende lahendamise võimalused,” kõneles Evelin Ilves.

Naise Tervise III konverents kannab pealkirja “Koidust ehani” ja see keskendub naise tervise probleemidele kogu eluea kestel. Konverentsi korraldajad on meditsiinikirjastus Lege Artis, Ida-Tallinna Keskhaigla ja Eesti Perearstide Selts. Evelin Ilves on konverentsi patroon.

Allikas: presidendi kantselei 28.05.2009 pressiteade