Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Kaitsevägi / Kaitseliidu Järva Malev korraldab admiral Pitka mälestuseks rattaretke

Kaitseliidu Järva Malev korraldab admiral Pitka mälestuseks rattaretke

Prindi see artikkel
28. mai 2009

Johan Pitka

Johan Pitka

Kaitseliidu Järva Malev korraldab 6. juunil admiral Johan Pitka mälestuseks rattaretke ning istutab tammepuu tema arvatavasse hukkumispaika Alansi külla Harjumaal. Pikemas perspektiivis loodetakse admirali viimset puhkepaika tähistava mälestusmärgi juurde rajada park.

Järva Maleva staabiülema kapten Vello Popsi sõnul soovib malev rattaretkega nii nagu ka veebruaris juba kolmandat korda toimunud Pitka rahvamatkaga pöörata tähelepanu Eesti ajaloo ühele kesksemale sõjamehele ning tema mälestusele.

Rattaretke start toimub 6. juuni varahommikul kell 7.00 üheaegselt nii Paide vana rahvamaja kui Järva Maleva staabi juurest Türilt. Edasi liigutakse Väätsale, kus retkeseltskonnad ühinevad ning jätkavad kokku 50 kilomeetri pikkusel retkel mööda kruusa- ning rattasõiduks suurepäraselt sobivaid metsateid Harjumaale Alansi külla.

„Teekonnale, mis kulgeb piki looduskauneid paiku, kuhu tihti just ei satuta, oleme arvestanud ka puhkepausid ning piknikupaiga, kus retkelised saavad keha kosutada ning vaimu turgutada,” sõnas kapten Pops. Sihtpunkti plaanitakse jõuda kella ühe paiku päeval ning ratturite järel sõidab ka toetusteenistus, kes korjab vajadusel väsinud üles ning aitab võimaluse korral ka järele andnud tehnikat parandada.

„Pitka mälestusmärgi juures istutame kõigi järvamaalaste nimel tammepuu,” lisas Pops. „Kui hästi läheb ja matk igal aastal toimuma saab, võime lõpuks öelda, et järvakad on lausa pargi Pitka auks kohale viinud.” Peale tammepuu istutamist ning piknikupausi võetakse suund taas südamaa peale ning tagasi Väätsale plaanitakse jõuda 7-8 paiku õhtul.

Rattaretkel osalemiseks tuleks end 1.-3. juunini registreeruda Järva Maleva staabi korrapidaja juures telefonil 38 49 170. Retkelised peaksid olema täis tahtmist kaunis Eestimaa looduses liikuda ning omama vähemalt moraalset valmidust ratastel 100 kilomeetri läbimiseks.

19. veebruaril Järvamaal Jalgsema külas sündinud admiral Johan Pitka oli Eesti Vabadussõja hing kelle eestvedamisel loodi Kaitseliit, soomusrongid ja oma sõjalaevastik . Teadaolevalt hukkus Pitka 1944. a septembris Harjumaal Alansi külas. Admirali mälestuseks korraldab Kaitseliidu Järva Malev igal aastal ka 20 kilomeetrist rahvamatka Jalgsemalt Peetrisse.

Allikas: Kaitseliidu 28.05.2009 pressiteade