Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Tallinnas avati Rotermanni turg

Tallinnas avati Rotermanni turg

Prindi see artikkel
29. mai 2009

rotermanniturg

Turu proovipäev (foto: www.rotermanniturg.ee)

Linnapea Edgar Savisaar osales täna Rotermanni turu avamisel, mis hakkab linlastele pakkuma ainuüksi eestimaiseid toiduaineid ja toodangut.

Linnapea Edgar Savisaar ütles turu avamisel, et kui paar nädalat tagasi avati kordatehtud Nõmme turg, tuli sinna tuhandeid inimesi ja päeva jooksul tuli neid aina juurde – see ületas igasugused ootused, kuid see on ka kindel märk, et Tallinn tunneb puudust tõeliselt ehedatest Eestimaist kaupa pakkuvatest turgudest. „Nõmme turust on selgelt vähe ning seepärast on tervitatav, et leidub ettevõtjaid, kes samuti Eesti asja ajavad. Nii annavad nad võimaluse kauplemiseks Eesti talunikele ja väiketootjatele, kel muidu keeruline oma kaupa suurtele kaubanduskettidele müügiks pakkuda. Ka Nõmme turu populaarsus näitab seda, et nõudlus Eesti talutoodangu järgi on suur, kui vaid oleks piisavalt kohti, kus müüjal ja ostjal kohtuda,” rääkis linnapea. „Tallinnas oli veel eile 14 turgu ja täna oleme siin tunnistajateks, kui avame 15. – Rotermanni Eesti toidu turu. Septembrist on linnal koostöös erasektoriga plaanis avada Kalasadamas kalaturg ning loodetavasti on Tallinnal ühel päeval sama uhke kalaturg kui Helsingil.

Ent turg pole kunagi olnud ainult kauplemise koht. Turul on mõnus ka niisama jalutada ning nautida seda melu ja õdusat olemist. Arhitektuurselt põneva lahendusega Rotermanni kvartal, kus toimub pidevalt erinevaid üritusi, on otsekui loodud õdusaks vaba aja veetmise kohaks. Kõik eeldused on ju loodud, et kõik ennast siin hästi tunneksid.”

Ühtlasi esitas linnapea kohaletulnuile vastukutse – kunagise Heinaturu ja praeguse linna esindusväljaku ehk Vabaduse väljaku pidulikule avamisele 20. augustil.

Rotermanni kvartali väljakul (kobarkino taga) alustas tänasest tegutsemist Rotermanni turg, mis pakub väljundit Eesti talunikele ja väiketootjatele, keda suurtes poekettides ei kohta. Turg on avatud iganädalaselt neljapäevast laupäevani kella 8-15 kuni septembri lõpuni. Müügile tulevad liha- ja kalatooted, pagari- ja piimatooted ning erinev puu- ja köögivili. Kuni 20 letiga avaturul on esindatud ka kodumaine mahetoodang. Turul on talunikud Saaremaast Peipsini, valik ulatub lambalihast sibulani ja suitsukalast koduküpsetatud leivani. Müüjad kannavad ilusaid Katrin Kuldma kavandatud põllesid ja pearätte ning pakuvad kaupa KOKO arhitekti Andrus Kõresaare kavandatud ratastel kärudelt.

Rotermanni turu eesmärk on pakkuda väljundit Eesti talunikele ja gastronoomiaga tegelevatele väikeettevõtetele ning teisalt võimaldada linlasele kvaliteetset toorainet. Turg peaks täitma tühimiku, mis praegu Eesti toidu turustamisel on: kaup on küll maapiirkondades olemas, kuid linnarahva toidulauale ei jõua. Tallinlased eelistaksid rohkem mahe- ja kodumaist kaupa, kuid tihti ei jõua pakkumine nõudlusele järele.

Täpsemalt saab Rotermanni turu kohta lugeda: http://www.rotermanniturg.ee/

Allikas: Raepress, 29.05.2009