Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Lastekaitsepäeva üritusi Tallinnas

Lastekaitsepäeva üritusi Tallinnas

Prindi see artikkel
1. juuni 2009

laps1. juunil, rahvusvahelisel lastekaitsepäeval toimub Tallinnas tavapäraselt mitmeid erinevaid üritusi; keskseks tegevuskohaks on Tallinna loomaaed, kus tähistab oma sünnipäeva ka linnapilet Tallinn Card, liinile tuleb Draakoni erikujundusega tramm.

Lastekaitsepäeva pereprogrammi sisustab Tallinna Loomaaed koos Tallinna Keskraamatukogu ja teiste partneritega, kutsudes vaatama uusi ekspositsioone ja suveperioodiks avatavat laste loomaaeda. Lastekaitsepäeval kehtib Tallinna loomaaias 7-69-aastastele sooduspilet hinnaga 15 krooni, alla 7-aastased ning 70-aastased ja vanemad tasuta!

Tallinn Card tutvustab oma partnerfirmasid ja annab ideid, mida põnevat saab Tallinnas suvel näha ja ette võtta. Sünnipäeva puhul müüakse linnapiletit 30% soodsamalt, iga piletiostja saab ka väikese kingituse, toimuvad loosimised. Tallinn Cardi sünnipäeva austab oma kohalviibimisega ka parim linnatundja Vana Toomas.

Haabersti linnaosa valitsus korraldab lastekaitsepäeva puhul noortele kell 15-17 viktoriini, erinevaid mänge ja võistlusi, kell 16 avatakse vaba lava bändidele, tantsijatele jt.

Haabersti Noortekeskuse vabatahtlik Marina Hispaaniast viib läbi hispaania keele tutvustuse,

Haabersti Vaba Aja Keskuse ees joonistatakse kell 15-16.30 linnaosa pikimat plakatit teemal “Minu rõõm”, linnaosavalitsuses toimuvad loengud lastevanematele, teemadeks on meedia mõjud lapsele ning laste turvalisus internetis.

Kristiine linnaosas Löwenruh pargi mänguväljaku juures sõidutavad kell 16 – 17.30 lapsi Tondi Ratsaspordiklubi ponid, linnaosavalitsus annab 15 paljulapselisele ja puuetega lapsega perele üle OÜ Rituaali klubi kaardid Audentese ujula külastamiseks.

1. juunist hakkab Tallinnas trammiliinil nr 4 sõitma Draakoni erikujundusega tramm ning lastekaitsepäeva puhul lõbustab sõitjaid kell 12 -15 Draakoni maskott. Liinil Ülemiste – Tondi sõitvas trammis saab lisaks tasuta jagatavatele uutele kommidele ka Draakoniga juttu ajada ja tervituseks kätt suruda.

Tekst ja foto: Tallinna Linnavalitsuse 29.05.2009 pressiteade