Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Tartus tähistatakse täna suurejooneliselt lastekaitsepäeva

Tartus tähistatakse täna suurejooneliselt lastekaitsepäeva

Prindi see artikkel
1. juuni 2009

Foto: Tartu Ülikool

Foto: Tartu Ülikool

Lille Maja ja Tartu linn kutsuvad Tartu elanikke ja külalisi täna, 1. juunil lastekaitsepäevale “Linn täis kunsti”, mille mitmekesine programm pakub nii tantsu-, laulu-, teatri- kui ka kujutavat kunsti.

“Kunst on ka see, kui keegi oskab hästi laulda, kududa, viltida või köiel kõndida. Just seda võimalust oma erilisi oskusi ja andeid demonstreerida ning uusi asju proovida, me lastekaitsepäeval pakkuda tahamegi,” ütles Lille Maja direktor Hele Riit-Vällik.

Lastekaitsepäev algab juba hommikul kell 10.00 laste endi ideede alusel valminud Veeriku mänguväljaku avamisega ning lõppeb suure kontsertnäitusega “Muusade jälgedes” kell 18.00 Vanemuise Kontserdimajas.

Lastekaitsepäev kesklinnas algab suure rongkäiguga, kus osalevad Vanemuise teatrist Detektiiv Lotte ja ta vahvad sõbrad, Puhkpilliorkester Tartu, vabatahtlikud, erinevad esinejad ning need, kellele see päev eeskätt mõeldud on – lapsed ja noored.

Esinemisi ja õpitubasid jagub Tartu Kaubamaja ette, Tartu Kaubamaja mänguväljakule, Raekoja platsi ning Küüni tänavale. Kohal on Detektiiv Lotte, Pöial-Liisi, Punamütsike, Jeti, Limpa, Lõvi-Leo, Nublu, miniloomad, Heino Seljamaa, Kehra Nukk, automudelid, lohelennutajad, krokiide joonistajad, köielkõndijad ja paljud-paljud teised. Küüni tänava Kunstitunnelis saab kätt proovida koguni paarikümnes erinevas õpitoas.

Ürituse raames leiavad aset kolm uudset võistlust – kudumisgrafiti võistlus “Linn rõõmsaks”, pappkastidest skulptuuride võistlus “Hea lapse vari” ning Hõbekala püügivõistlus.

Esmakordselt esitletakse noorte omaalgatusprojektide raames sündinud Noorteparki Tartu Kaubamaja ees ja linnaruumi jõuab kallistamisaktsioon “Tere pole kallis, tule teeme kalli” ning fotokonkurss “Tartu ilu ja valu”.

Tartu kannab laste- ja noortesõbraliku linna tiitlit alates 2004. aastast ning on lastekaitsepäeva tähistanud juba aastaid. Käesoleva aasta märtsis otsustas UNICEF Eesti Rahvuskomitee Tartu laste- ja noortesõbraliku linna tiitlit pikendada veel kuni 2011. aastani.

Eelmisel aastal pälvis Lille Maja korraldustiim lastekaitsepäevaürituse “Rändteater tuli linna” eest ka aasta parima noorteürituse tiitli.

Lastekaitsepäeva suurtoetajad on: Tartu linn, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tartu Kaubamaja Kinnisvara OÜ ja Tartu Kultuurkapital.

Täpsem programm aadressil www.lille.tartu.ee/lastekaitsepaev

Allikas: Tartu Linnavalitsuse 29.05.2009 pressiteade