Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Vanim tallinlane sai 105-aastaseks

Vanim tallinlane sai 105-aastaseks

Prindi see artikkel
4. juuni 2009

ksenjakangur Tallinna vanim elanik, Kristiine sotsiaalmajas elav Ksenja Kangur tähistab täna oma 105. sünnipäeva.

Linnavalitsuse õnnitlused andis auväärsesse ikka jõudnud tallinlasele üle abilinnapea Merike Martinson.

Martinsoni sõnul on Ksenja elu olnud rikas ja imetlusväärne. „Jääb vaid üle imetleda selle pika elu sisukust ja tunnistada- tähtis pole üksnes pikk eluiga, vaid täisväärtuslikud aastad, ja Ksenjale on neid tõesti jätkunud,” ütles Martinson.

Viimased kuus aastat Kristiine sotsiaalmajas elav Ksenia Kangur on elupõline tallinlane. Tema vanemad, Rakkest pärit isa ja Tõrva kandist ema olid töökad maainimesed, kelle saatus linna tõi. Vanematel oli viis tütart, Ksenia õppis Tallinnas kaubanduskoolis, kust sai kesk-erihariduse.

Ksenia oli 40 aastat abielus Albert Kanguriga, neil sündisid poeg Olimar ja tütar Iris-Oliivia. Kahjuks on tänane sünnipäevalaps pidanud manalateele saatma mõlemad lapsed ja abikaasa, kuid rõõmu tänases päevas pakuvad lapselapsed ja nende lapsed, kes vanaema sageli külastavad.

„Ksenia meelistegevus on Pereraadio ja Vikerraadio kuulamine. Kuna silmanägemine on halvaks jäänud, ei ole televiisorist seltsilist. Küll aga on heaks kaaslaseks ja julgustajaks Jumal – usk on Kseniat ikka aidanud. Taevaisa õnnistust soovib ta igaühele, kes teda külastavad või abistavad. Ksenia on Pühavaimu kiriku koguduse vanim liige.

Pika eluea saladuse kohta arvab auväärses eas vanaproua, et elada tuleb rahulikult, ühes rütmis. Töötegemine tuleb ka igal juhul kasuks. Ksenia on pika elu jooksul mitmeid ameteid pidanud, enne pensionile minekut töötas 20 aastat Tallinna Leivakombinaadis laohoidjana ja hiljem tsehhijuhatajana.

Alati Ksenia sünnipäevaks puhkevad õide sirelid, tema lemmikud. Sirelitega õnnitles teda sünnipäevahommikutel ka kallis abikaasa,” annab teada Kristiine sotsiaalmaja direktor Kaja Susi.

Tekst ja foto: Raepress, 04.06.2009