Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Euroopa Parlamendi valimised 2009 / Euroopa Parlamendi kohad jagasid Keskerakond, Reformierakond, IRL, Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Indrek Tarand

Euroopa Parlamendi kohad jagasid Keskerakond, Reformierakond, IRL, Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Indrek Tarand

Prindi see artikkel
8. juuni 2009

epvalimised7Europarlamendi valimistel jagunesid Eesti kuus kohta järgmiselt: Keskerakond 2 kohta, Reformierakond, Isamaa ja Res Publica Liit ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond igaüks 1 koht ning mandaadi sai ka üksikkandidaat Indrek Tarand.

Vabariigi Valimiskomisjoni andmetel jagunesid hääled järgmiselt:

1. Eesti Keskerakond (nr 104) – 103.571 häält
(Edgar Savisaar, Siiri Oviir, Vilja Savisaar, Jüri Ratas, Vladimir Velman, Enn Eesmaa, Kadri Simson, Jaak Aab, Marika Tuus, Evelyn Sepp, Aadu Must, Mailis Reps)

2. Üksikkandidaat Indrek Tarand (nr 115) – 102.502 häält

3. Eesti Reformierakond (nr 106) – 60.899 häält
(Kristiina Ojuland, Urmas Paet, Igor Gräzin, Silver Meikar, Raivo Järvi, Mati Raidma, Laine Jänes, Hannes Astok, Urve Tiidus, Tõnis Kõiv, Rein Lang, Kalev Kallemets)

4. Erakond Isamaa ja Res Publica Liit (nr 105) – 48.511 häält
(Tunne-Väldo Kelam, Marko Mihkelson, Karoli Hindriks, Andres Herkel, Liisa-Ly Pakosta, Svetlana Baltina, Anna-Greta Tsahkna, Kadri Kopli, Madis Kübar, Kaia Iva, Peeter Tulviste, Ene Ergma)

5. Sotsiaaldemokraatlik Erakond (nr 109) – 34.546 häält
(Ivari Padar, Katrin Saks, Marianne Mikko, Sven Mikser, Eiki Nestor, Indrek Saar, Kadi Pärnits, Hannes Rumm, Heljo Pikhof, Jüri Tamm, Randel Länts, Mark Soosaar)

6. Erakond Eestimaa Rohelised (nr 111) – 10.858 häält
(Marek Strandberg, Peep Mardiste, Valdur Lahtvee, Ruth Tammeorg, Mikk Sarv, Sirli Pehme, Agu Kivimägi, Maret Merisaar, Ahto Oja, Tõnu Trubetsky, Toomas Trapido, Aleksei Lotman)

7. Üksikkandidaat Martin Helme (nr 114) – 9840 häält

8. Eestimaa Rahvaliit (nr 103) – 8865 häält
(Anto Liivat, Karel Rüütli, Jekaterina Golubtsova, Aivar Soop, Ulrika Hurt, Juhan Särgava, Kuno Erkmann, Olav Hoop, Janek Nelson, Monika Kuzmina, Lauri Läänemets, Kajar Lember)

9. Üksikkandidaat Dimitri Klenski (nr 117) – 7139 häält

10. Eestimaa Ühendatud Vasakpartei (nr 107) – 3518 häält
(Georgi Bõstrov, Vladimir Iljaševitš, Yury Mishin, Katrin Sepp, Sergei Sergejev, Malle Salupere)

11. Libertas Eesti Erakond (nr 110) – 2206 häält
(Jüri Heldur Estam, Jaanus Glaase, Mati Kõrts, Kristjan Pihus, Sean Thomas Donohoe, Jaan Laas)

12. Erakond Eesti Kristlikud Demokraadid (nr 108) – 1714 häält
(Peeter Võsu, Toivo Teekel, Andres Toome)

13. Vene Erakond Eestis (nr 101) – 1266 häält
(Stanislav Tšerepanov, Genadi Afanassjev, Lev Tolstoi, Oksana Bugaitšuk, Sergei Aunpuu, Aleksandr Belanov)

14. Põllumeeste Kogu (nr 102) – 612 häält
(Mart-Olav Niklus, Kalju Mätik)

15. Üksikkandidaat Juri Žuravljov (nr 112) – 584 häält

16. Üksikkandidaat Märt Õigus (nr 113) – 291 häält

17. Üksikkandidaat Taira Aasa (nr 116) – 264 häält

Hääletamistulemused on täpsustatud pärast häälte teistkordset ülelugemist (Vabariigi Valimiskomisjoni veebilehe andmed 08.06.2009 kell 20.45).