Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Tervisesport / Algab Rocca al Mare rannapromenaadi viimase etapi ehitus

Algab Rocca al Mare rannapromenaadi viimase etapi ehitus

Prindi see artikkel
8. juuni 2009

Foto: www.trimm.ee

Foto: www.trimm.ee

Käesoleval nädalal alustatakse Stroomi randa Rocca al Marega ühendava rannapromenaadi viimase etapi ehitustöödega.

Promenaadi sel aastal ehitatav lõik kulgeb Stroomi ranna lõunapoolses otsas asuva parkla juurest piki mereäärse roostikuala piiri kuni ühinemiseni eelmisel aastal valminud Rocca al Mare rannapromenaadiga Paldiski mnt 94a kinnistu juures.

Tänavu rajatava promenaadi lõigu pikkus on 1300m ja tee laius 4m. Suurem osa kergliiklusteest rajatakse muldkehandile ja Mustjõe oja suudmeala lodumetsas aga ligi 400m ulatuses sildehitisena vaiadele.

Promenaadi projekti on koostanud AS EA Reng. Ehitustööde peatöövõtjaks on Inseneriehituse Aktsiaselts. Objekt valmib septembri lõpuks ja selle aasta tööde maksumus on 12 miljonit krooni.

„Kogu promenaad on kavandatud ligi kolme kilomeetri pikkuse kergliiklusteena, mis algab Rocca al Mare kooli kõrvalt Vabaõhumuuseumi teelt, kulgeb kallakut mööda alla mererannale ja sealt paralleelselt rannajoonega kuni Paldiski mnt 94a kinnistuni ning sealt edasi piki roostiku piiri kuni Stroomi rannani” selgitas abilinnapea Deniss Boroditš.

Merele lähedal asuvas lõigus kujutab promenaadi merepoolne külg endast kaldakindlustust, mis takistab tormi ja kõrgveetaseme ajal mereveel tungimast promenaadile ja selle taha.

Allikas: Raepress, 08.06.2009