Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Euroopa Parlamendi valimised 2009 / Vabariigi Valimiskomisjon kinnitas lõplikud hääletamistulemused

Vabariigi Valimiskomisjon kinnitas lõplikud hääletamistulemused

Prindi see artikkel
13. juuni 2009

ellipp1Vabariigi Valimiskomisjon kinnitas täna Euroopa Parlamendi valimiste lõplikud hääletamistulemused.

Eesti Keskerakond sai 103542, üksikkandidaat Indrek Tarand 102520, Eesti Reformierakond 60902, Isamaa ja Res Publica Liit 48515, Sotsiaaldemokraatlik Erakond 34543 häält. Hääletamistulemuste kogu tabeli leiate VVK veebilehelt www.vvk.ee/ep09/index.php?id=11205 . Ametlikud valimistulemused selguvad hiljemalt 20. päeval pärast valimisi.

Vabariigi Valimiskomisjon arutas oma õhtusel koosolekul ka Eesti Keskerakonna volitatud esindaja Priit Toobali taotlust tutvuda e-hääletamise tulemustega. Valimiskomisjon juhtis taotleja tähelepanu sellele, et e-hääletamise süsteemi toimimist, hääletamise ajal tehtud toimingute korrektsust ja hääletamistulemuste arvutamist auditeerisid sõltumatud infosüsteemide audiitorid ning samuti oli võimaldatud erakondade esindajate vaatlemine. E-hääletamise protseduuridel osalesid ka Keskerakonna vaatlejad. Valimiskomisjon informeeris taotlejat, et e-hääletamise tulemustega on võimalik tutvuda VVK veebilehel.

Allikas: Vabariigi Valitsuse 13.06.2009 pressiteade