Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Kaitsevägi / Riigijuhid avaldasid kaastunnet Allain Tikko lähedastele

Riigijuhid avaldasid kaastunnet Allain Tikko lähedastele

Prindi see artikkel
15. juuni 2009

President Toomas Hendrik Ilves, riigikogu esimees Ene Ergma, peaminister Andrus Ansip, kaitseminister Jaak Aaviksoo ja välisminister Urmas Paet avaldasid kaastunnet esmaspäeva hommikul Afganistanis langenud kaitseväelase Allain Tikko lähedastele.

“Langetan raskes leinas pea, mälestades lahingus langenud Eesti sõjameest Allain Tikkot,” kirjutas president Ilves veebel Tikko lähedastele. “Palun võtke vastu minu siiras kaastunne poja, lapselapse, elukaaslase ja isa kaotuse puhul.”

Ilves lisas, et varem kolmel välismissioonil käinud veebel Tikko oli professionaalne ja vapper sõdur, kindel relvavend oma kaaslastele.

“On ebaõiglane ja trööstitult valus, et nüüd oleme teda – 30-aastast noort meest – meenutades leinamõtetes,” kirjutas ta.

“Ehk vajate lohutussõnade kõrval tuge teadmisest, et Allain Tikko langes küll kodust kaugel, ent ometi kaitstes Eesti kui ühe NATO liitlase julgeolekut. Allain Tikko langes Eesti eest,” lisas riigipea.

Ilves kinnitas, et Tikko jääb alati meie mälestustesse.

“Selles mälestuses on ka kohustus mitte peatuda poolel teel ja mitte alla anda Afganistanis, kus Eesti koos teiste NATO liitlastega võitleb selleks, et maailm oleks turvalisem ja parem,” lisas president.

Riigikogu esimees Ene Ergma avaldas parlamendi nimel sügavat kaastunnet Afganistanis hukkunud kaitseväelase Allain Tikko omastele.

“Langetame leinas pea vapra kaitseväelase ees, kes kaotas oma elu NATO operatsioonil Afganistanis lahinguülesandeid täites. Sügav kaastunne Allain Tikko omastele ja sõpradele,” kirjutas Ergma kaastundeavalduses.

Peaminister Andrus Ansip, kaitseminister Jaak Aaviksoo ja välisminister Urmas Paet tegid ühisavalduse seoses Tikko hukkumisega Afganistanis ning kinnitasid, et Eesti jätkab missiooni selles riigis.

“Allain Tikko oli julge võitleja, alati usaldusväärne oma kaaslastele, ta oli hea isa ja sõber. Langetame leinas pea ning oleme kaotusevalus koos veebel Tikko lähedastega,” seisab Ansipi, Aaviksoo ja Paeti avalduses.

Riigijuhtide sõnul on kurb ja ebaõiglane, et oma riigi eest peavad elu ja tervise andma parimad meist.

Tikko langes esmaspäeva hommikul, kui tema allüksus sattus varitsusele umbes kilomeetri kaugusel patrullbaasist Pimon, mis asub Lõuna Afganistani rahutus Helmandi provintsis Nad-e-Ali piirkonnas.

Tikko hukkus granaadiheitja tabamuses, kolm tema kaasvõitlejat sai haavata. Haavatute elu ei ole ohus, neist üks pöördus esmaspäeval teenistusse tagasi.

Veebel Tikko alustas kaitseväeteenistust 1998. aastal ajateenijana lahingukoolis. Ta oli teeninud scoutspataljonis, maaväe staabis ja kaitseväe Peastaabi operatiivosakonnas. Veebel Tikko oli osalenud varem kolmel välisoperatsioonil: 2003. aastal jaoülemana Kosovos NATO KFOR Balti luureeskadroni koosseisus, 2004. aastal jalaväerühma ESTPLA-9 jaoülemana Iraagis ja 2007. aastal rühmavanemana ESTCOY-4 koosseisus Lõuna-Afganistanis.

Kaitsevägi on autasustanud Allain Tikkot Kaitseväe teenetemärgiga ja Kaitseväe teenetemärgiga lahinguliste teenete eest.

Kaitsevägi osaleb Afganistanis NATO juhitud sõjalisel operatsioonil alates 2003. aastast ning on varem kaotanud kolm meest.

2007. aasta juunis said Helmandi provintsis raketirünnakus surma meeskonnaülema abi seersant Kalle Torn (24) ja meeskonna autojuht nooremseersant Jako Karuks (33). Möödunud aasta mai lõpus hukkus Afganistanis õnnetuses toetusüksuse NSE-5 ladudegrupi ülem vanemveebel Ivar Brok (30).

Üle 30 Eesti kaitseväelase on saanud Afganistanis haavata.

Hetkel teenib Afganistanis ligikaudu 150 Eesti kaitseväelast.

Allikas: BNS, 15.06.2009