Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Kirjandus / Kirikute nõukogu esitles värsket raamatut oikumeenia arengust

Kirikute nõukogu esitles värsket raamatut oikumeenia arengust

Prindi see artikkel
19. juuni 2009

oikumeenia-lugu2Neljapäeval, 18. juunil esitles Eesti Kirikute Nõukogu uut raamatut “Eesti oikumeenia lugu”. Raamat uurib kirikute vahelisi suhteid ja sündis koostöös Tartu Ülikooli usuteaduskonnaga.

Idee autor ja toimetuskolleegiumi esimees Eerik Jõks ütles raamatu esitlusel, et plaan koostada uurimus eesti oikumeenia ajaloost sai alguse juba kümme aastat tagasi.

“Viimase paari aasta jooksul on see plaan nüüd teoks saanud. Eesti oikumeenia lugu on väga mitmes tähenduses uurimus iseendast. Selles tähenduses on ta Eesti Kirikute Nõukogule, kindlasti ka autoritele ja kolleegiumile, ” ütleb Jõks.

“Eesti oikumeenia lugu” on akadeemiline ajalookäsitlus erinevate kirikute vahelistest suhetest alates 20. sajandi algusest.

“Siin seatakse vaekausile kirjalikud allikad arhiividest ja elavad inimesed. Vaekausile satuvad ka lahkarvamused meie seas elavate inimeste vahel. Raamat seletab lahti, millest on tekkinud lahkmeel ja mida on ette võetud, et seda vähendada,” ütleb Eerik Jõks.

Raamat on valminud Eesti Kirikute Nõukogu ja Tartu Ülikooli usuteaduskonna koostöös. Raamatu peatoimetaja on professor Riho Altnurme.