Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Karskus / Alkoholi tasuta pakkumine avalikul üritusel on vastutustundetu

Alkoholi tasuta pakkumine avalikul üritusel on vastutustundetu

Prindi see artikkel
19. juuni 2009

Jüriöö park (foto: www.fortson.ee)

Jüriöö park (foto: www.fortson.ee)

Eesti Karskusliit peab vastutustundetuks MTÜ Jüriöö Pargi poolt korraldataval võidupüha tähistamise tseremoonial rahvale tasuta õlle jagamist.

„On raske rohkem rõhutada, et meie rahval on ülitõsine probleem alkoholi tarvitamisega ning selles kontekstis rahvalikul pühal alkoholi veel tasuta jagamine on kindlasti vastutustundetu,” arvab Eesti Karskusliidu esimees Lauri Beekmann.

MTÜ Jüriöö Park esindaja Toomas Must väidab Tallinna Postimehele antud intervjuus, et „Võidupüha peaks olema ideaalne päev, et ka natuke märjukest pakkuda. Musta sõnul on võidupühal õlle pakkumine traditsioon juba 1995. aastast ja käib Jüriöö pargi juurde.” (vt www.tallinnapostimees.ee/?id=131083).

„Park on avalik koht ning alkoholiseaduse kohaselt on avalikes kohtades alkoholi tarbimine keelatud. Nii et kuidagi ei tohiks alkoholi pakkumine käia iseenesestmõistetavalt pargi juurde,” meenutab Beekmann. „Reklaamiseaduse kohaselt on omakorda keelatud ka alkoholi esitlemine väljaspool alkoholi müügikohta.”

Eestlased joovad elaniku kohta umbes 12 liitrit absoluutset alkoholi. WHO kohaselt oleks talutavaks piiriks 6 liitrit elaniku kohta. Karskusliidu hinnangul oleks vaja juurutada traditsioone, mis vähendaksid inimeste kommet kõikvõimalikel juhtudel alkoholi tarvitada.

Allikas: Karskusliidu 19.06.2009 pressiteade