Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Ajalugu / Tartu linna päev täidab tänase päeva üritustega

Tartu linna päev täidab tänase päeva üritustega

Prindi see artikkel
29. juuni 2009

Foto: www.budgettravel.lv

Foto: www.budgettravel.lv

Täna, 29. juunil tähistatakse Tartus juba seitsmendat korda linna päeva, mille puhul toimub linnas arvukalt kontserte, etendusi, autasustamisi ja muid üritusi.

Traditsiooniliselt antakse linna päeval Raekojas tublidele tartlastele Tartu linna medalid ja autasustatakse konkursi „Kaunis Eesti kodu” parimaid.

Salemi kirikus toimub linna päeval traditsiooniline kuldpulmapaaride austamine. Tartu linnapea Urmas Kruuse sõnul on kuldpulmapaaride austamine saanud kenaks ja südamlikuks traditsiooniks. “Soovime tänada inimesi, kelle 50 aastat püsinud abielu on eeskujuks kõigile peredele. Tahame neile inimestele öelda, et imetleme nende oskust hoida perekonda koos ja luua usalduslikke suhteid,” lisas Urmas Kruuse.

Vilgas tegevus toimub Antoniuse õues, kus linnarahvas saab külastada käsitöömeistrite töötubasid ja näha Eesti Lapitöö Seltsi valmistatud lapitehnikas rõivaid.

Kuna esmaspäeviti on linnavalitsuses kodanike vastuvõtt, siis kohtub ka Tartu linnapea raekoja platsil linnakodanikega, kelle küsimusi vahendab Madis Ligi. Raekoja platsil toimub varem suurt populaarsust võitnud malesimultaan malesuurmeistri Meelis Kanepiga. Registreerimine simultaanile on juba alanud. Huvilised saavad giidi saatel Tartuga tutvust teha ja külastada selliseid Tartu ettevõtteid nagu Vanemuise teater, Tartu Veevärk, Dorpati konverentsikeskus, Aura keskus ja Fortum Tartu.

Kummituste ja õudusjuttude huvilised saavad koguneda Spordimuuseumi keldrisse, kus kuuleb närvekõditavaid lugusid Tartust ja Tartu elanikest.

Uudsena toimub selle aasta linna päeval bussiekskursioon liinil nr 20, kui Toomas Jüriado tutvustab sõitjatele, mida liinil nr 20 sõitjad igapäevaselt mööda Tartut ringi sõites näha võivad. Raekojas asuvas infokeskuses saab aga näha pea saja aasta taguseid vaateid Tartust.

Linna päeva programmi koostades on mõeldud ka lastele, kes saavad aktiivselt kaasa lüüa mitmes erinevas lastele mõeldud programmis. Lisaks toimub esmaspäeval ka aasta lõpuks valmiva lasteaia Klaabu sarikapidu.

Linna päevi korraldav Tiigi Seltsimaja projektijuht Aile Parmsoo märkis, et sellel päeval leiab endale midagi huvitavat iga Tartu elanik ja külaline noorest vanani. Eriti, kuna praktiliselt kõik üritused on tasuta. „Näiteks ega päris iga päev ei ole võimalus tasuta kuulata tšellokvartetti C-Jam või siis pidada maha malepartiid Meelis Kanepiga,” lisas Parmsoo.

Täpne linna päeva programm asub aadressil kultuuriaken.tartu.ee/?event=1240410051.

Allikas: Tartu linna veebileht