Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Haapsalus avab uksed Iloni Imedemaa

Haapsalus avab uksed Iloni Imedemaa

Prindi see artikkel
1. juuli 2009

iloni-imedemaaTäna, 1. juulil kell 11.00 avatakse Haapsalus Iloni Imedemaa. Läänemaa Muuseum saab sellega juurde uue tervikliku filiaali, mis pakub köitvaid tegevusi nii lastele kui ka nende vanematele.

Avamisel kõnelevad Ilon Wikland, Evelin Ilves, kultuuriminister Laine Jänes ja Haapsalu linnapea Ingrid Danilov.

Kultuuriminister Laine Jänese sõnul oli aastakümnete eest Haapsalu parim väiksele Ilonile, täna on Ilon Wikland parim Haapsalule. “Oleme väga tänulikud Ilon Wiklandile, kes on toonud Haapsallu imedemaa, koha laste loovuse julgustamiseks ja arenguks. See on ainulaadne maailm, millest kujuneb kindlasti meelispaik väga paljudele väikestele ja suurtele külastajatele,” arvab minister Jänes.

Iloni Imedemaal on Karlssoni mängutuba, Bullerby köök, kus hakatakse tegema pannkoogihommikuid ja talvel piparkoogiküpsetamist. Õues on Matthiase maja ja võlukaev, mis räägib muinasjutte, teatrilava, kus korraldatakse etendusi, ja piknikuplats.

Iloni Imedemaa valmimist toetasid kultuuriministeerium ja Ettevõtluse Arendamise sihtasutus. Imedemaa kogumaksumus on 12 miljonit krooni.

Läänemaa Muuseumi koosseisu kuuluvad peale Iloni Imedemaa veel Ants Laikmaa Majamuuseum ning Cyrillus Kreegi Kortermuuseum.

Vaata ka: www.ilon.ee

Allikas: Kultuuriministeeriumi ja presidendi kantselei 30.06.2009 pressiteated