Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Otepää saab rahvusvahelise spordikeskuse

Otepää saab rahvusvahelise spordikeskuse

Prindi see artikkel
30. juuni 2009

Tehvandi

Tehvandi

Tehvandi spordikeskus saab EAS-ilt ligi 60 miljonit krooni aasta läbi kasutatava rahvusvahelise spordi- ja turismikeskuse loomiseks.

“2010. aasta lõpuks peaks Tehvandi staadion olema välja arendatud rahvusvaheliste suurvõistluste korraldamise nõuetele vastavaks kompleksiks, mis suudab kvaliteetselt teenindada vähemalt tuhandet külastajat ööpäevas,” ütles pressile saadetud teates EASi ettevõtluskeskkonna divisjoni direktor Monica Hankov.

Staadion ei vasta täna eri spordialaliitude rahvusvahelistele nõuetele ja vajadustele, mis takistab võistluste ja treeninglaagrite läbiviimist ning sportlaste, spordiorganisatsioonide ja turistide head teenindamist. Rekonstrueerimistööd hõlmavad suusastaadioni, sh peahoonet ja tribüüne, parklaid ning kommunikatsioonide rajamist (side, elekter, vesi, küte, kanalisatsioon). Samuti spordiväljakuid – palliväljakud, heiteringid, jooksurada ja kaugushüppekast. Rekonstrueerimise käigus tuuakse suusastaadioni peahoonesse ka Otepää suusamuuseum.

“Rahvusvaheliselt tunnustatud ja aasta läbi toimival Tehvandi spordikeskusel on suur potentsiaal arendada Otepääle omaseid turismitooteid, mis toob kasu Eestile tervikuna. Traditsioonilised hästi korraldatud suurvõistlused, hea infrastruktuur ja teenindus soodustavad turistide korduvkülastusi ja mitmekesistavad ettevõtlust,” selgitas Hankov. “Võistlustega kaasnev tähelepanu lisab ettevõtjatele turundusvõimalusi. Samuti on piirkonna ettevõtetel võimalik teha koostööd ja vastastikust reklaami ürituste korraldajatega.”

Üleriigilise tähtsusega kultuuri- ja turismiobjektide väljaarendamist kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. Programmi eesmärgiks on tõsta Eesti kui turismisihtkoha rahvusvahelist konkurentsivõimet, muutes piirkonnad atraktiivsemaks külastajate, investorite ja kvalifitseeritud tööjõu jaoks.