Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Erakonnad

Erakonnad

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  IRLi rahvakogu hakkab arutama milliseid muutuseid Eesti vajab

  Täna toimub Tallinna Lauluväljakul IRLi rahvakogu, kus otsitakse lahendusi Eesti elu kõige olulisematele probleemidele. Rahvakogu eesmärk on välja valida IRLi peamised programmilised seisukohad 2015. aasta riigikogu valimisteks.

  IRLi esimehe Urmas Reinsalu (fotol) sõnul peaks tähtsaim sisuline osa enne valimisi olema erakondade programmiliste seisukohtade ... Loe edasi >>

 • Ajalugu, Eesti, Erakonnad, Uudised

  Täna toimub Hirvepargis traditsiooniline kõnekoosolek

  Erakond Isamaa ja Res Publica Liit korraldab täna kell 14 Hirvepargis traditsioonilise kõnekoosoleku, et meenutada 27 aasta möödumist Hirvepargi rahvakoosolekust, mis tõi Molotov-Ribbentropi pakti esmakordselt Eestis laiema avalikkuse teadvusesse.

  Kõnekoosolekul meenutatakse esimest Hirvepargi koosolekut, räägitakse julgeolekuolukorrast Euroopas, patriotismist, totalitaarsete kuritegude hukkamõistmisest ja meeleoludest ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Vabaerakonna asutav kogu toimub 20. septembril

  Vabaerakond otsustas oma reedeõhtusel (15.08) koosolekul Paides, et erakonna asutav kogu toimub 20. septembril. Asutava kogu eesmärk on vastu võtta erakonna põhikiri, valida juhatus ja kinnitada programm. Seejärel saab toimuda erakonna ametlik registreerimine.

  Koos talguerakonna põhimõtte algataja Anzori Barkalajaga oli kõne all ka ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  IRL-i volikogu jättis ministrid ametisse

  Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) volikogu toetas salajasel hääletusel siseminister Ken-Marti Vaheri ning majandus- ja kommunakatsiooniministri Juhan Partsi jätkamist.

  Usaldushääletusest võttis osa 105 volikogu liiget, neist Vaheri jätkamist siseministrina toetas 70 ning vastu hääletas 34, edastas IRL-i pressiesindaja. Partsi jätkamist ... Loe edasi >>

 • Erakonnad

  Sven Mikser pidas SDE volikogu ees aastat kokkuvõtva kõne

  Avaldame järgnevalt Sven Mikseri kõne teksti (allikas: SDE, 10.12.2011)

  2011. aasta on õige pea otsa saamas, ja see on olnud sotsiaaldemokraatidele hea aasta. Sotsid on taas valitsuses Soomes ja Taanis ning jätkuvalt Norras ja Islandil. Eesti sotsiaaldemokraadid on küll hetkel ajutiselt opositsioonis, aga ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Savisaar jätkab Keskerakonna esimehena

  Keskerakonna kongress otsustas erakonna esimehe kohale alles jätta senise liidri Edgar Savisaare, kes kogus 925 delegaadi toetuse võrrelduna vastaskandidaat Jüri Ratasele antud 643 häälega.

  Partei aseesimeesteks jäid Kadri Simson ja Enn Eesmaa.

  Sugugi mitte ülekaaluka võidu saanud Savisaar kinnitas hääletusele eelnenud sõnavõtus, ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Keskerakond langetab täna valiku: Savisaar või Ratas

  Täna koguneb Keskerakonna XIII kongress, kus senise partei esimehe Edgar Savisaare kõrval astub vastaskandidaadina üles Jüri Ratas.

  Kokku oodatakse Nokia kontserdimajja 1831 delegaati, kes peavad kella 13.30-14.30 vahel oma otsuse hääletuskastide juures langetama. Valimistulemused peaks selguma kella 18-ks.

  Kongress algab kell 11. ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, President, Uudised

  IRL: presidendiks valitakse Toomas Hendrik Ilves

  Isamaa ja Res Publica Liidu volikogu otsustas täna toetada Toomas Hendrik Ilvese jätkamist presidendiametis. Salajasel hääletusel toetas teada 50, vastu oli seitse IRLi volikogu liiget.

  IRLi esimees Mart Laar meenutas, et IRL toetas Ilvest ka eelmisel korral ning president on tema ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Reformierakond ja IRL allkirjastavad esmaspäeval koalitsioonilepingu

  Reformierakond ning Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) allkirjastavad koalitsioonilepingu esmaspäeval Toompea lossis enne riigikogu uue koosseisu esimest istungit.

  Reformierakonna esimees Andrus Ansip ja IRL-i esimees Mart Laar allkirjastavad koalitsioonilepingu esmaspäeval kell 14 Toompea lossi Valges saalis, ütles Reformierakonna pressiesindaja Silver Pukk BNS-ile. ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Usuelu uudised, Uudised

  IRL esitas Tallinna vapimärgi kandidaadiks Vello Salo

  Tallinna linnavolikogu Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsioon esitas Tallinna linna kõrgeima autasu – vapimärgi – kandidaadiks Birgitiinide kloostri vaimuliku Vello Salo.

  Tallinna teenetemärgi kandidaatideks seadis IRL-i fraktsioon üles endise linnapea Jüri Mõisa ja arhitekt Toivo Kallase, teatas volikogu IRL-i fraktsioon BNS-ile.

  Tallinna ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  IRLi volikogu kinnitas ministrikandidaadid

  IRLi volikogu otsustas tänasel istungil kinnitada koalitsioonilepingu Reformierakonnaga ning otsustas IRLi kandidaadid Riigikogu esimehe ja valitsuse ministrikohtadele.

  IRL esitab Riigikogu esimeheks Ene Ergma, kaitseministriks Mart Laari, majandus- ja kommunikatsiooniministriks Juhan Partsi, haridus- ja teadusministriks Jaak Aaviksoo, põllumajandusministriks Helir-Valdor Seederi, siseministriks Ken-Marti Vaheri ja ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Reformierakond alustab läbirääkimisi IRLiga

  Reformierakonna juhatus otsustas alustada läbirääkimisi valitsuse moodustamiseks Isamaa ja Res Publica Liiduga. Erakondade delegatsioonid plaanivad kohtuda täna kell 15 Stenbocki majas.

  „Eile peetud konsultatsioonide põhjal saame öelda, et Isamaa ja Res Publica Liiduga on meil maailmavaateline ühisosa kõige suurem. Reformierakonda ja IRLi ühendab ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Reformierakonna juhatus arutab kõneluste alustamist kolmapäeval

  Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) ning Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga (SDE) poliitilisi konsultatsioone pidanud parlamendivalimised võitnud Reformierakonna juhatus otsustab kolmapäeval, kellega alustada koalitsioonikõnelusi.

  Reformierakonna peasekretär Kristen Michal ütles BNS-ile, et kell 11 kogunev juhatus arutab konsultatsioonide kulgu ning langetab otsuse, kellega ja millal alustada ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Michal: ühisosa on leitav nii sotside kui IRLiga

  Reformierakond suudab leida ühisosa nii sotsiaaldemokraatide kui Isamaa ja Res Publica liiduga, ehkki viimasega on see ideoloogiliselt lihtsam, ütles erakonna peasekretär Kristen Michal (fotol).

  Michal rääkis “Aktuaalsele kaamerale” antud telefoniintervjuus, et praeguseks pole veel selge, kellega koalitsioonikõnelusi alustatakse.

  “Hommikul kell 11 koguneb Reformierakonna juhatus, ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, President, Riigikogu, Uudised

  Vabariigi President kohtus Riigikogu uude koosseisu valitud erakondade liidritega

  President Toomas Hendrik Ilves kohtus täna Riigikogu XII koosseisu valitud Reformierakonna esimehe Andrus Ansipi, Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Sven Mikseri ning Isamaa ja Res Publica Liidu esimehe Mart Laariga.

  Kohtumistel arutati 6. märtsi parlamendivalimiste järgset poliitilist olukorda ja ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Kaitsepolitseiameti teave Edgar Savisaare raha küsimise kohta Venemaalt

  Täna 21. detsembril 2010 informeeris Kaitsepolitseiamet Vabariigi Valitsuse Julgeolekukomisjoni oma tegevuse käigus saadud teabest, mis käsitleb Edgar Savisaare raha küsimist Venemaalt ning andmetest selle kohta, et Edgar Savisaar on kiriku ehitamise toetamise kõrval küsinud konspireeritud viisil täiendavalt raha erakonnale. Kuulanud ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, President, Uudised

  SDE tegi Ilvesele ettepaneku kandideerida taas presidendiks

  Sotsiaaldemokraatliku Erakonna poliitikud kohtusid täna Kadriorus Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvesega, et arutada temaga Eesti ees seisvaid valikuid pärast eurole üleminekut.

  Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Sven Mikser, aseesimees Indrek Saar ja fraktsiooni esimees Eiki Nestor tutvustasid presidendile oma seisukohti euro-Eesti uute võimaluste osas. Kohtumisel ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Riigikogu valimised 2011, Uudised

  IRL kinnitas kandidaadid Riigikogu valimisteks

  IRLi volikogu kinnitas täna kandidaatide nimekirja eelseisvateks Riigikogu valimisteks, kandidaadid tehti avalikuks volikogule järgnenud valimiskonverentsil.

  Valimisringkonnas nr 1 (Tallinna Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosa) on esinumber Ken-Marti Vaher, talle järgnevad nimekirjas Andres Herkel, Tarmo Kruusimägi, Liisa Pakosta ja Avo Üprus.

  Valimisringkonnas nr 2 (Tallinna ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Riigikogu valimised 2011, Uudised

  IRL-i volikogu kinnitab valimisplatvormi ja -nimekirja

  Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) volikogu kinnitab pühapäeval erakonna riigikogu valimiste platvormi ja valimisnimekirja.

  Eelnevalt arutas nimekirja kolmapäeval IRL-i eestseisus, kes suunas selle heakskiitmiseks volikogule.

  Valimisnimekirja valmistas ette valimistoimkond, kuhu kuuluvad IRL-i esimees Mart Laar, aseesimees Juhan Parts, peasekretär Ken- Marti Vaher, riigikogu ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Riigikogu valimised 2011, Uudised

  Reformierakond avalikustas valimiste esikandidaadid

  Reformierakond avalikustas täna 2011. aasta riigikogu valimiste võimalikud esikandidaadid.

  Peaminister ja erakonna esimees Andrus Ansip (fotol) on esikandidaat Harju- ja Raplamaal, sotsiaalminister Hanno Pevkur Lääne-Virumaal, välisminister Urmas Paet Tallinnas Mustamäe ja Nõmme linnaosas, keskkonnaminister Jaanus Tamkivi Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal, teatas erakond.

  Rahandusminister Jürgen ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Juristide liidu president kandideerib IRLi nimekirjas Riigikokku

  Eesti Juristide Liidu president ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige Priidu Pärna (fotol) kandideerib IRLi nimekirjas Riigikokku, et esindada kodu-, maa- ja metsaomanike huve ja õigusi.

  Tema hinnangul on ajalooliselt Eesti ühiskond omandile rajanenud, omand on laiapõhilise keskklassi ja jõuka ühiskonna tunnus ning ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Rahvaliidu uus esimees on Andrus Blok

  Rahvaliit valis tänasel Tartus toimuval kongressil erakonna uueks juhiks senise aseesimehe, Rakke vallavanema Andrus Bloki.

  Bloki poolt hääletas 353 delegaati, ütles kongressil viibiv ERR-i raadiouudiste korrespondent.

  Tema vastastaskandidaat, senine erakonna juht Juhan Aare sai 133 häält.

  Blok ütles kongressi kaasettekandes, et lõppema hakkav ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Sven Mikserist sai SDE uus esimees

  Sotsiaaldemokraatliku Erakonna üldkogu valis täna erakonna uueks esimeheks Sven Mikseri, kelle poolt hääletas 309 üldkogu delegaati.

  Senine erakonna esimees Jüri Pihl kogus 124 sotsiaaldemokraadi toetuse. Samuti Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimeheks kandideerinud Marianne Mikko sai valimistel 39 poolthäält.

  „Olen veendunud, et suudan enda taha koondada kogu ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Sotsiaaldemokraadid valivad täna erakonnale esimeest

  Sotsiaaldemokraadid valivad tänasel üldkogul erakonnale esimeest, lisaks praegusele esimehele Jüri Pihlile kandideerivad parteijuhi kohale veel Sven Mikser ja Marianne Mikko.

  Algselt kandideerisid esimehe kohale ka praegune aseesimees Indrek Saar ning Helju Pikhof, kuid nemad taandasid oma kandidatuuri Mikseri kasuks. Üldkogu algab Viru hotellis ... Loe edasi >>

 • Erakonnad, Keskkond, Tervis

  Eestimaa Rohelised kutsuvad pühapäeval üleilmse kliimapäeva üritustele

  Pühapäeval, 10. oktoobril algusega kell 12.30 korraldab Erakond Eestimaa Rohelised (EER) seoses üleilmse kliimaaktsioonide päevaga Tallinnas kliimakõnni, mis saab alguse Toomepealt ja lõppeb Tammsaare pargis, kus saab osaleda energiapunkti tegemistes.

  Eestimaa Roheliste korraldatud sündmused on osa ülemaailmsest aktsioonist, kus erinevad riigid ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Keskkond, Uudised

  Euroopa rohelised peavad Tallinnas suurkogu

  8.-10. oktoobril toimub Tallinnas Euroopa Rohelise Partei 13. Suurkogu, kus arutelude põhiteemaks on süsinikuvaba majanduse käivitamine ning uute töökohtade loomine Euroopas ja sealhulgas ka Eestis. Samuti on kõne all Euroopa energiajulgeoleku suurendamine, vastloodud Euroopa Liidu välisteenistuse ülesanded ja kodanikuühiskonna areng.

  Ühe küsimusena käsitletakse ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Eestimaa Roheliste volikogul arutatakse erakonna valimisplatvormi

  Laupäeval, 2. oktoobril algusega kell 11 toimub Tallinnas, hotellis Clarion Euroopa (Paadi 5) Erakond Eestimaa Rohelised (EER) volikogu koosolek, kus arutatakse erakonna valimisplatvormi ja valitakse ametisse uus volikogu esimees ja aseesimees.

  „Volikogu koosolekul arutlusele tuleva 2011. aasta Riigikogu valimiste programmi peaks volikogu kinnitama ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Kodanikuühendused, Usuelu uudised, Uudised

  Tallinnas toimub ECPM põhjamaade konverents

  European Christian Political Movement (ECPM) korraldab reedel Tallinnas hotellis Meriton konverentsi kristliku demokraatia perspektiivist põhjamaades. Konverentsil võtavad sõna Sari Essayah (MEP; Soome KD),  Tõnu Lehtsaar (TÜ professor) ja Mats Tunehag (Rootsi EA). Lühisõnavõtud on Eesti kirikujuhtidelt  Andres Põderilt (EELK), Ruudi ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  SDE volikogu arutab uute juhtide valimise korraldamist

  Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) volikogu arutab pühapäeval, kas valida oktoobri keskel toimuval üldkogul erakonnale uued juhid.

  Keskpäeval Tallinnas rahvusraamatukogu väikeses konverentsisaalis toimuva volikogu päevakorras on erakonna esimehe Jüri Pihli ülevaade poliitilisest olukorrast, SDE üldkogu kokkukutsumine ja päevakord ning sisevalimiste kord. Sotside volikogu peab otsustama, ... Loe edasi >>

 • Ajalugu, Eesti, Erakonnad, Uudised

  Hirvepargis toimub traditsiooniline kõnekoosolek

  Esmaspäeval algusega kell 17 toimub Tallinnas Hirvepargis traditsiooniline kõnekoosolek, millega meenutatakse Molotov-Ribbentropi pakti aastapäeva ja samas paigas 1987. aastal toimunud okupatsioonivastast meeleavaldust.

  IRLi Rahvuslaste Ühenduse korraldataval ettevõtmisel kõnelevad haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, kaitseminister Jaak Aaviksoo, regionaalminister ning IRLi Tallinna piirkonna ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Rahvaliidu uueks juhiks sai Juhan Aare

  Rahvaliidu erakorraline kongress valis laupäeval Nõos erakonna uueks juhiks kunagise tuntud poliitiku ja ajakirjaniku Juhan Aare.

  Aare poolt andis oma hääle 295 delegaati, tema vastaskandidaat Ingvar Tšižikov kogus aga 11 häält. Algselt samuti erakonna juhi kandidaadina üle seatud Uno Silberg taandas ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Rahvaliit valib uued juhid

  Laupäeval, 3. juulil koguneb Rahvaliidu erakorraline kongress, kus valitakse erakonnale uus esimees ja aseesimehed. Maakonna- ja linnaühenduste konverentsidel on esimehe kohale üles seatud Juhan Aare ja Uno Silbergi kandidatuur.

  Aseesimeeste kohale kandideerivad Ester Tuiksoo, Andrus Blok, Riina Kull, Viljar Jaamu, Mai ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Haapsalus toimub Reformierakonna Üldkogu

  Reformierakonna Üldkogu toimub pühapäeval, 13. juunil algusega kell 14 Haapsalu piiskopilinnuses.

  Üldkogul räägivad poliitilisest olukorrast ja erakonna tegemistest ning lähituleviku plaanidest erakonna esimees, peaminister Andrus Ansip ja peasekretär Kristen Michal. Erakonna Riigikogu fraktsiooni tööst annab ülevaate fraktsiooni esimees Peep Aru.

  Pärast ametlikku ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Rahvaliidu ajutiseks juhiks sai Mai Treial

  Rahvaliidu juhatus nimetas teisipäeval erakonna ajutiseks esimeheks riigikogu fraktsiooni juhi Mai Treiali (fotol).

  Treial ütles BNS-ile, et juhib erakonda ajutiselt kuni 7. juunil toimuva volikogu koosolekuni. Volikogu kutsub tema sõnul kokku uue erakorralise kongressi, mis valib parteile lähema kuu aja jooksul uued juhid.

  Treial ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Rahvaliit jätkab iseseisvana

  Üle poole Rahvaliidu kongressil osalenutest ei toetanud ühinemist Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga (SDE).

  Ühinemist toetas 42 ja ei toetanud 58 protsenti hääletanutest.

  Rahvaliidu peasekretär Tarvo Sarnet ütles BNS-ile, et erakonna juhatus kongressil tagasi ei astunud. Erakonna esimees Karel Rüütli kutsus teisipäevaks kokku erakonna juhatuse, ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Rüütel kutsus Rahvaliitu iseseisvalt jätkama

  Rahvaliidu auesimees Arnold Rüütel toetas erakonna kongressil peetud sõnavõtus iseseisva erakonnana jätkamist ning kutsus üles rahumeelsele lahkuminekule.

  “Mina usun Eestimaa Rahvaliitu ja tema võimesse jätkata iseseisvalt oma poliitilist missiooni. Selle nimel tuleb aga kõvasti tööd teha,” ütles Rüütel pühapäeval Jõhvis Rahvaliidu konressile peetud ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  SDE volikogu toetas ühinemist Rahvaliiduga

  Sotsiaaldemokraatide volikogu andis täna Pärnus oma kindla toetuse ühinemislepingule Rahvaliiduga.

  Ühinemisleping võeti vastu ühehäälselt. Kohal oli 42 volikogu liiget.

  “Mul on hea meel, et meie volikogu andis ühinemisele rohelise tule ühehäälselt. Sellest otsusest võidavad nii sotsiaaldemokraadid kui rahvaliitlased,” märkis erakonna esimees Jüri Pihl.

  Loe ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Rahvaliidu juhatus toetas ühinemislepet SDE-ga

  Rahvaliidu juhatus kiitis esmaspäeva õhtul heaks ühinemisleppe Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga (SDE) ja otsustas saata leppe arutamiseks Rahvaliidu maakonnaorganisatsioonidele ja linnaühendustele.

  Ühinemisleppe heakskiitmise poolt oli kümme ja vastu viis juhatuse liiget, ütles Rahvaliidu esimees Karel Rüütli BNS-ile.

  Kaks Rahvaliidu juhatuse liiget puudus, kuid Rüütli sõnul olid ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Maailm, Uudised

  Nemtsov Laari sümpoosionil: Venemaa diktatuur kukutatakse kümne aasta jooksul

  Mart Laari 50. juubeli puhul korraldatud sümpoosionil ütles Venemaa demokraatliku opositsiooni üks juhte Boriss Nemtsov (fotol), et Venemaal taastatakse demokraatia lähema kümne aasta jooksul. Nemtsov põhjendas oma ennustust Venemaal toimuvate muudatustega inimeste arusaamades ning noorema, nõukogude taagast vabanenud põlvkonna esiletõusuga.

  Venemaa põhiseadus teeb ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Sihtasutus Unitas jagas Euroopa Mälu ja Leppimise auhindu

  Sihtasutus UNITAS jagas Mart Laari juubelisessiooni raames Euroopa Mälu ja Leppimise auhindu.

  Juubelisessioonist võtsid osa Vabariigi President ning Riigikogu esimees, välisriikide esindajad.

  Tunnustust jagati esmakordselt ning selle saajateks on eraisikud või organisatsioonid, kes on andnud olulise panuse totalitarismi läbi lõhestatud riikide moraalsele ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Mart Laari juubelisessioonil kõnelevad Bildt, Lucas, Nemtsov ja Illarionov

  Täna õhtul Mart Laari 50. sünnipäeva puhul peetaval sessioonil esinevad kõnedega Rootsi välisminister Carl Bildt, ajakirjanik Edward Lucas, Venemaa üks opositsiooniliidreid Boriss Nemtsov ja president Putini kunagine majandusnõunik Andrei Illarionov.

  Sünnipäevalapse sõnul pakuti sellise sessiooni idee algselt välja Lennart Meri konverentsi korraldajate poolt, ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Rahvaliidu erakorraline kongress arutab tulevikku 23. mail

  Rahvaliidu volikogu esmaspäevase otsuse kohaselt koguneb erakorraline kongress 23. mail, et vastu võtta erakonna tulevikku puudutavad otsused.

  Rahvaliidu volikogu esimees Vello Tafenau ütles BNS-ile, et kuigi volikogu toetas esmaspäeval erakonna esimehe ettepanekut alustada Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga (SDE) ühinemiskõnelusi, ei tähenda see, nagu ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Rahvaliidu volikogu moodustas läbirääkimisdelegatsiooni

  Rahvaliidu volikogu otsustas esmaspäeva õhtul moodustada delegatsiooni ühinemisläbirääkimiste pidamiseks Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga (SDE).

  Delegatsiooni kuuluvad Rahvaliidu esimees Karel Rüütli ning aseesimehed Ene Tomberg, Anto Liivat ja Kajar Lember.

  Rüütli ütles pärast neli tundi kestnud volikogu koosolekut BNS-ile, et ühinemiskõneluste alustamise kohta oli erinevaid arvamusi, aga ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Rahvaliit võtsid suuna ühinemisele

  Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Eestimaa Rahvaliidu juhid kinnitasid täna allkirjastatud ühiste kavatsuste deklaratsioonis, et erakonnad alustavad ühinemiskõnelusi eesmärgiga tugevdada hoolivate ja tasakaalustatud arengut väärtustavate jõudude positsioone Eesti poliitikas.

  “Eesti vajab tugevat poliitilist jõudu, kes suudab ületada lõhe riigi ja inimeste vahel ning ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  EKD alustab liitumisläbirääkimisi Rahvusliku Liikumisega

  Laupäeval Tallinnas Nõmmel toimunud Eesti Kristlike Demokraatide (EKD) kongress otsustas alustada ametlikke liitumisläbirääkimisi Eesti Rahvusliku Liikumisega (ERL).

  “Võtsime vastu otsuse alustada ühinemisläbirääkimisi,” kinnitas EKD esimees Peeter Võsu BNS-ile. Võsu sõnul peetakse läbirääkimisi juhatuste tasemel ning ühinemisprotsessiga loodetakse valmis jõuda tänavu septembris.

  “Ühenderakonna nime ei ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Hooliv Eesti, Ligimene, Perekond, Riigikogu, Uudised

  Rohelised: lapsi tuleb kaitsta nii vaesuse kui vägivalla eest

  Täna esitas Erakond Eestimaa Rohelised (EER) parlamendifraktsioon Riigikogu menetlusse eelnõu karistusseadustiku §-de 145 ja 146 muutmiseks, mille eesmärgiks on täisealise isiku poolt lapseealisega suguühenduse ning lapseealisega sugulise kire rahuldamise osas lapseealise vanuse määra tõstmine kuueteist aastani.

  „Lapsed vajavad kaitset ebatervete huvidega, teismeliseeas laste ... Loe edasi >>

 • Ajalugu, Eesti, Erakonnad, Kultuur, Uudised

  Tallinnas saab vaadata Tunne Kelami fotonäitust

  Alates tänasest on Tallinnas Nokia Kontserdimajas vaatamiseks üleval Euroopa Parlamendi liikme Tunne Kelami (fotol) fotonäitus “Eesti tee vabadusele”.

  See on Tunne Kelami isiklik nägemus arvukatest sündmustest, mis tähistasid 1980. aastate lõpul ja 1990. aastate algul Eesti üleminekut Moskva okupatsioonile alluvast provintsist iseseisva rahvusriigi ... Loe edasi >>

 • Erakonnad, Keskkond

  Viljandis toimub teisipäeval Roheline Päev

  Teisipäeval, 30. märtsil toimub MTÜ Rohelise Akadeemia eestvedamisel Viljandis Rohelise Päeva raames rida sündmusi.

  Päeva jooksul annab Marek Strandberg tunni C.R.Jakobsoni nimelise Gümnaasiumi, Viljandi Maagümnaasiumi ja Viljandi Paalalinna Gümnaasiumi õpilastele, õhtupoolikul vaadatakse Viljandi Kultuuriakadeemias Rohelise Filmiakadeemia poolt esitletavat prantsuse režissööri ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Majandus, Tervis, Uudised

  Andres Tarand peab pensioniea tõstmist põhjendatuks

  Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda (SDE) kuuluva endise eurosaadiku Andres Tarandi (fotol) hinnangul on riigikogus palju vaidlusi tekitanud pensioniea tõstmine 65. eluaastani põhjendatud.

  Tarand ütles BNS-ile, et ta pole selline opositsionäär, kes peaks kõike laitma, mida valitsus teeb. Selle asemel avaldas ta arvamust, et pensioniea tõstmisest ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Uudised

  Märtsis oli jätkuvalt populaarseim Reformierakond

  Märtsis oli parlamendiparteidest jätkuvalt kõige populaarsem Reformierakond, kelle toetus veebruariga võrreldes tõusis.

  Reformierakonda toetas märtsis 35 protsenti, Keskerakonda 24, Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) 19, Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda (SDE) 12, rohelisi kuus ja Rahvaliitu kolm protsenti, selgub BNS-i tellitud TNS EMOR-i uuringust.

  Veebruaris oli ... Loe edasi >>