Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Valitsus

Valitsus

 • Eesti, Riigikogu, Uudised, Valitsus

  Riigikogu arutab Eesti rändepoliitikat tähtsa riikliku küsimusena

  Euroopa Liidu asjade komisjoni algatusel on teisipäeval, 13. oktoobril algusega kell 10 Riigikogu täiskogus Eesti migratsioonipoliitika arutelu oluliselt tähtsa riikliku küsimusena.

  Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Kalle Pallingu sõnul on tänasel arutelul oluline osa Eesti rändepoliitika tuleviku kavandamisel ja see on ... Loe edasi >>

 • Ajalugu, Eesti, Uudised, Valitsus

  Peaminister osaleb Balti keti 25. aastapäeva üritustel Lätis

  Peaminister Taavi Rõivas osaleb nädalavahetusel, 23.-24. augustil Riias koos Läti ja Leedu valitsusjuhiga Balti ketist 25 aasta möödumist tähistavatel üritustel.

  Peaministrid käivad Läti rahvusraamatukogus, kus toimub Balti keti juubelimargi ning mälestusraamatu esitlus, ning osalevad Riia kongressikeskuses temaatilise näituse avamisel. Laupäeva õhtul toimub Vabadussamba ... Loe edasi >>

 • Eesti, Uudised, Valitsus

  Peaminister Ansip: majanduskasvu tagavad reformid, eelarvedistsipliin ja ühtsem siseturg

  Euroopa Ülemkogu mitteametlikul kohtumisel Brüsselis arutasid Euroopa Liidu liidrid majanduskasvu ning tööhõive ergutamise võimalusi.

  Ülemkogu eesistuja Herman Van Rompuy sõnul oli kohtumise eesmärk vahetada mitteametlikus õhkkonnas avameelselt mõtteid ja valmistada nii ette plaanipärast tippkohtumist juuni lõpul. Mingeid siduvaid kokkuleppeid ega otsuseid ... Loe edasi >>

 • Eesti, Uudised, Valitsus

  Peaministri nõunikuna asus tööle kindral Ants Laaneots

  Peaminister Andrus Ansipi nõunikuna riigikaitselistes ja julgeolekuküsimustes asus alates tänasest tööle kindral Ants Laaneots.

  Möödunud nädalal Eesti kaitseväe juhataja ametist erru läinud kindral Laaneots hakkab peaministrit nõustama kaitsepoliitilistes küsimustes, samuti on tema ülesandeks vaadata läbi selleteemalisi eelnõusid ja arengukavasid.

  Peaminister Andrus Ansip avaldas heameelt ... Loe edasi >>

 • Eesti, Uudised, Valitsus

  Peaminister Andrus Ansip on täna Soomes

  Peaminister Andrus Ansip on esmaspäeval Soomes, kus ta kohtub Soome valitsusjuhi Jyrki Kataineniga. Kohtumisel arutlevad valitsusjuhid Euroopa Liiduga seotud teemadel. Jutuks tuleb ka koostöö seoses Rail Baltic projektiga ning energeetika.

  Lisaks on kohtumisel plaanis peaministrite poolt allkirjastada Eesti Vabariigi ja Soome ... Loe edasi >>

 • Valitsus

  Valitsuse 8. detsembri pressikonverentsi stenogramm

  Juhataja Liina Kersna

  Tere, head ajakirjanikud! Valitsuse istung on lõppenud. Veidikene enne kella ühte peab peaminister jõudma lennuki peale, et sõita Brüsselisse, nii et püüame kiiresti hakkama saada. Sõna peaministrile.

  Andrus Ansip

  Aitäh! Täna oli meil 38 punkti päevakorras, see punktide rohkus viitab sellele, et ... Loe edasi >>

 • Valitsus

  Valitsuse 25. augusti pressikonverentsi stenogramm

  Juhataja Liina Kersna

  Tere, head ajakirjanikud! Valitsuse istung on lõppenud ja sõna kaitseministrile, kes on täna peaministri ülesannetes. Palun.

  Mart Laar

  Aitäh! Lugupeetud ajakirjanikud! Täna toimus tegelikult kaks üritust Vabariigi Valitsusel. Esiteks toimus tavapärane istung, kus oli 13 punkti päevakorras, ja teiseks toimus kriisireguleerimisõppus Vabariigi ... Loe edasi >>

 • Valitsus

  Valitsuse 28. juuli pressikonverentsi stenogramm

  Mart Laar

  Tervist kõigepealt! Alustame tänast valitsuse pressikonverentsi ja sissejuhatuseks võib ütelda, et Vabariigi Valitsus on jõudnud oma istungite arvu poolest Jeesuse ikka ehk meil oli täna järjekorras 33. istung, mis siis lähtuvalt suvisest perioodist oli küll üsna lühikese päevakorraga, 8 punkti, lisaks ... Loe edasi >>

 • Eesti, Uudised, Valitsus

  Valitsus kutsub üles heiskama pühapäeval leinalipud

  Valitsus kutsub üles heiskama pühapäeval kõigil riigiasutustel Eesti lipud leinalipuna Norra Kuningriigis toimunud tulistamises ja plahvatuses hukkunute mälestamiseks ning Norra rahvale kaastunde avaldamiseks.

  “Norras toimunud mõistetamatu ja julm kuritegu on sügavalt raputanud ka Eesti ühiskonda. Valitsus kutsub solidaarsuse märgiks heiskama üle Eesti leinalipud, ... Loe edasi >>

 • Eesti, Uudised, Valitsus

  USA asepresident Biden: Eesti ja Ameerika Ühendriigid on teineteisele vajalikud

  Peaminister Andrus Ansip kohtus täna Washingtonis Ameerika Ühendriikide asepresidendi Joseph Bideniga. Valges Majas aset leidnud kohtumisel tõdesid Biden ja Ansip, et kahe riigi vahel valitsevad tugevad liitlassuhted.

  Peaminister Ansip avaldas Ameerika Ühendriikidele tänu kauaaegse toetuse eest Nõukogude okupatsiooni ajal, mis väljendus ... Loe edasi >>

 • Valitsus

  Valitsuse 21. juuli pressikonverentsi stenogramm

  Juhataja Liina Kersna

  Tere, head ajakirjanikud! Peaminister Andrus Ansip on täna töövisiidil Ameerika Ühendriikides ja teda asendab kultuuriminister Rein Lang ja algatuseks sõna temale. Palun.

  Rein Lang

  Tere kaunist suvepäeva! See on troopiline kliima ja meie riigijuhid on ka igal pool laiali, kes siis Brüsselis ... Loe edasi >>

 • Eesti, Maailm, President, Uudised, Valitsus

  President Ilves esindab Eestit erakorraliselt euroala riigi- ja valitsusjuhtide kohtumisel

  Seoses peaministri välisvisiidiga esindab Vabariigi Valitsuse ettepanekul 21. juulil Brüsselis toimuval euroala riigi- ja valitsusjuhtide kohtumisel Eestit erakorraliselt president Toomas Hendrik Ilves. Kohtumise üheks eesmärgiks on Kreeka uue abiprogrammi rahastamismudeli kokku leppimine.

  Riigipea osalemine euroala mitteametlikul tippkohtumisel on tingitud samale ajale langenud peaminister ... Loe edasi >>

 • Eesti, Uudised, Valitsus

  Peaminister Ansip sõidab visiidile Ameerika Ühendriikidesse

  Kolmapäevast reedeni viibib peaminister Andrus Ansip kahepäevasel töövisiidil Ameerika Ühendriikides, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

  Visiit toimub USA asepresidendi Joe Bideni (fotol) kutsel. Lisaks Bidenile on Ansipil kavas kohtumised Esindajatekoja spiikri John Boehneri, Rahvusvahelise Valuutafondi juhi Christine Lagarde’i, Brookings Institutioni presidendi Strobe Talbotti ning Ameerika ... Loe edasi >>

 • Valitsus

  Valitsuse 14. juuli pressikonverentsi stenogramm

  Juhataja Liina Kersna

  Tere, head ajakirjanikud! Kuna valitsuse istung on lõppenud ja pärast seda peeti ära ka kabineti nõupidamine, siis on meil põhjust rääkida algatuseks teistel teemadel ja sõna on peaministril.

  Andrus Ansip

  Aitäh! Mul on nii nagu kõigil Eestimaa inimestel suur hea meel, et ... Loe edasi >>

 • Valitsus

  Valitsuse 7. juuli pressikonverentsi stenogramm

  Juhataja Martin Jaško

  Tere päevast, head ajakirjanikud! Alustame valitsuse pressikonverentsiga ning tavapärase ülevaate valitsuse istungist teeb peaminister. Palun.

  Andrus Ansip

  Aitäh! Valitsus kiitis heaks jäätmeseaduse muudatused ja nende muudatuste järgi peaks 2015. aastaks olema korraldatud kõigis omavalitsustes vähemalt paberi ja papi, metalli, plasti ning klaasjäätmete ... Loe edasi >>

 • Eesti, Uudised, Valitsus

  Peaminister osaleb OECD ministrite kohtumisel

  Peaminister Andrus Ansip osaleb kolmapäeval, 25. mail Pariisis Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) ministrite tasemel kohtumisel, millega tähistatakse organisatsiooni 50. aastapäeva.

  Kohtumisel esitletakse OECD majandusülevaadet. Seejärel toimub kolm paneeldiskussiooni.

  Peaminister Ansip võtab osa esimesest, majandusülevaatest lähtuvast arutelust.

  OECD on demokraatlike riikide foorum alalise asukohaga ... Loe edasi >>

 • Eesti, Riigikogu, Uudised, Valitsus

  Uues koosseisus Vabariigi Valitsus astus ametisse

  Riigipea poolt eile ametisse nimetatud uue valitsuse liikmed andsid täna Riigikogu kolmandal istungil ametivande ning seega on 46. Vabariigi Valitsus ametisse astunud. Esimest korda Eesti ajaloos moodustati valitsus vaid kolme päevaga.

  „Asudes täitma Vabariigi Valitsuse liikme kohustusi, olen teadlik, et kannan ... Loe edasi >>

 • Eesti, President, Uudised, Valitsus

  Vabariigi President uuele valitsusele: demokraatlik ja küps ühiskond seisab dialoogil

  Riigikogult täna valitsuse moodustamiseks volitused saanud Andrus Ansip tutvustas president Toomas Hendrik Ilvesele Kadriorus ministrikandidaate ning riigipea nimetas ametisse uue valitsuse.

  Uue valitsuse koosseis on:

  peaminister – Andrus Ansip,

  haridus- ja teadusminister – Jaak Aaviksoo,

  justiitsminister – Kristen Michal,

  kaitseminister – Mart Laar,

  keskkonnaminister – Keit ... Loe edasi >>

 • Eesti, President, Riigikogu, Uudised, Valitsus

  Peaministrikandidaat esitab riigipeale uue valitsuse koosseisu

  Riigikogult valitsuse moodustamiseks volitused saanud peaministrikandidaat Andrus Ansip läheb koos ametisse astuva valitsuse liikmetega Kadriorgu ja esitab valitsuse koosseisu riigipeale.

  Peaministri ettepanekul kuuluksid uue valitsuse koosseisu: peaminister Andrus Ansip, haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo, justiitsminister Kristen Michal, kaitseminister Mart Laar, keskkonnaminister Keit Pentus, ... Loe edasi >>

 • Eesti, President, Uudised, Valitsus

  Vabariigi President tegi Andrus Ansipile ülesandeks moodustada uus valitsus

  President Toomas Hendrik Ilves kohtus täna õhtul Kadriorus Riigikogu valimised võitnud Reformierakonna esimehe Andrus Anspiga. Riigipea kirjutas alla otsusele määrata Andrus Ansip peaministri kandidaadiks ja tegi talle ülesandeks uue valitsuse moodustamise.

  President Ilvese ja peaministrikandidaat Andrus Ansipi kohtumisel vesteldi uue valitsuse ... Loe edasi >>

 • Eesti, President, Riigikogu, Uudised, Valitsus

  Täna on XII Riigikogu avaistung

  Vastavalt Vabariigi Presidendi otsusele koguneb XII Riigikogu esimesele istungile esmaspäeval, 4. aprillil kell 15. Avakõnega esineb president Toomas Hendrik Ilves.

  Uue riigikogu koosseisu vanim liige on Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluv Ene Ergma (fotol), mis tähendab, et tema peaks kandma riigikogu esimesel ... Loe edasi >>

 • Eesti, Uudised, Valitsus

  Londoni tippkohtumisel arutati uuenduslikke ideid parema heaolu ja majanduskasvu saavutamiseks

  Peaminister Andrus Ansip võttis täna osa Suurbritannia, Norra, Rootsi, Soome, Taani, Islandi, Läti ja Leedu peaministrite tippkohtumisest Londonis, mis toimus sellel korral tavapärasest erinevalt. Ajurünnaku vormis arutati koos teadlaste, äriliidrite ja visionääridega, mida on võimalik teha parema heaolu ja majanduskasvu ... Loe edasi >>

 • Valitsus

  Valitsuse 20. jaanuari pressikonverentsi stenogramm

  Juhataja Liina Kersna

  Tere, head ajakirjanikud! Täna on peaministri ülesannetes haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas. Valitsuse istung on lõppenud ja algatuseks sõna härra Lukasele. Palun.

  Tõnis Lukas

  Armsad ajakirjanikud! Valitsus võttis vastu ridamisi tähtsaid otsuseid, nagu ikka, ja kõigepealt on mul hea meel kiita neid ... Loe edasi >>

 • Valitsus

  Valitsuse 2. detsembri pressikonverentsi stenogramm

  Juhataja Liina Kersna

  Tere, head ajakirjanikud! Peaminister Andrus Ansip on teel Kasahstanist koju ja tema ülesannetes on haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ja algatuseks sõna talle.

  Tõnis Lukas

  Aitäh! Austatud vaba ajakirjandus! Valitsus arutas täna hulgaliselt punkte ja võttis vastu ka tegelikult kõik ettevalmistatud otsused. ... Loe edasi >>

 • Eesti, Haridus ja teadus, Uudised, Valitsus

  Valitsus kinnitas Tallinna Tehnikaülikooli kuratooriumi liikmed

  Valitsus kinnitas Tallinna Tehnikaülikooli kuratooriumi liikmeteks Ülo Jaaksoo, Kaia Jäppineni, Lembit Kaljuvee, Valdo Kalmi, Mart Laari, Sandor Liive, Andres Lipstoki, Toomas Lumani, Eiki Nestori, Alar Tamkivi ja Tea Varraku.

  Kuratoorium on ülikooli ning ühiskonda siduv nõuandev kogu, mille liikmed nimetab Vabariigi ... Loe edasi >>

 • Eesti, Riigikogu, Usuelu uudised, Uudised, Valitsus

  Valitsus kiitis heaks kirikute ja koguduste registreerimise korra muutmise

  Valitsus kiitis heaks ja saatis Riigikogule arutamiseks kirikute ja koguduste seaduse muutmise seaduse eelnõu, mille eesmärk on lahendada kirikute ja koguduste seaduse rakendamisel eeskätt usuliste ühenduste registrisse kantud andmete muutmisel ilmnenud probleeme. Lisaks tagatakse Eesti Vabariigi ja Püha Tooli vahel ... Loe edasi >>

 • Eesti, Uudised, Valitsus

  Peaminister osaleb kahel tippkohtumisel

  Alanud nädalal osaleb peaminister Andrus Ansip kahel kõrgetasemelisel üritusel: esmaspäeval algab Tripolis kahepäevane Aafrika ja Euroopa Liidu tippkohtumine, alates kolmapäevast toimub Astanas Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) tippkohtumine.

  Tippkohtumisel Liibüa pealinnas arutavad 80 Euroopa ja Aafrika riigi- ja valitsusjuhti investeeringute, majanduskasvu ja töökohtade ... Loe edasi >>

 • Kodanikuühendused, Valitsus

  Minister läheb vabaühenduste liitu töövarjuks

  Tänasel kodanikupäeval, 26. novembril või selle lähipäevil lähevad paarkümmend poliitikut, ametnikku ja vabaühenduste esindajat oma tavapärase töö asemel töövarjuks mõnda oma partnerorganisatsiooni: avaliku sektori esindajad vabaühendustesse ja vastupidi.

  Näiteks regionaalminister Siim Kiisler (fotol) on reedel töövari vabaühenduste liidus EMSL, kes on ka “Pooltevahetuse” ... Loe edasi >>

 • Valitsus

  Valitsuse 25. novembri pressikonverentsi stenogramm

  Juhataja Liina Kersna

  Tere, head ajakirjanikud! Valitsuse istung on lõppenud, alustati ka kabineti nõupidamisega, mis tänaseks ka lõpetati. Alustuseks sõna peaministrile.

  Andrus Ansip

  Valitsus kinnitas täna Eesti taastuvenergia tegevuskava aastani 2020, pressiteated on juba välja saadetud, väga palju lisada midagi ei ole. Aga küsige informatsiooni ... Loe edasi >>

 • Valitsus

  Valitsuse 18. novembri pressikonverentsi stenogramm

  Juhataja töövari Kristiine Järvan

  Tere päevast, ajakirjanikud! Valitsuse istung on lõppenud ja on alustatud ka kabinetinõupidamisega. Nagu tavaks on, siis annan sõna peaministrile, kelleks täna on Toomas Laigu.

  Peaministri töövari Toomas Laigu

  Tere, austatud ajakirjanikud! Alustame kohe pihta. Valitsus kiitis heaks rahvastikuregistri seaduse ja sellega ... Loe edasi >>

 • Valitsus

  Valitsuse 4. novembri pressikonverentsi stenogramm

  Juhataja Martin Jaško

  Tere keskpäevast, head ajakirjanikud! Alustame valitsuse pressikonverentsiga. Päevakorras oli 23 punkti ning valitsus pärast istungit alustas ka kabineti nõupidamisega, mis jätkub täna kell neli. Ülevaateks istungist sõna peaministril.

  Andrus Ansip

  Haridusministril on väga pikk jutt ja ka sotsiaalminister räägib pikalt, siis ma ... Loe edasi >>

 • Eesti, Uudised, Valitsus

  Peaminister on koos äridelegatsiooniga ametlikul visiidil Usbekistanis

  Peaminister Andrus Ansip on 31. oktoobrist kuni 3. novembrini ametlikul visiidil Usbekistanis.

  Tegemist on esimese kõrgetasemelise kahepoolse visiidiga Eesti ja Usbekistani vahel. Visiidi eesmärgiks on eelkõige kahe riigi majandussuhete edendamine. Teise olulise teemana tuleb arutusele Afganistani julgeolekuolukord ning selle mõju piirkonnale.

  Visiidil on ... Loe edasi >>

 • Eesti, Maailm, Uudised, Valitsus

  Peaminister osaleb Euroopa Ülemkogu kohtumisel

  Peaminister Andrus Ansip osaleb neljapäeval, 28. oktoobril Brüsselis algaval Euroopa Ülemkogu kahepäevasel kohtumisel.

  Ülemkogu päevakorras on neli põhiteemat. Olulisemaks neist on euroala reeglite reform. Arutelude aluseks on ülemkogu eesistuja Herman Van Rompuy juhitud ekspertgrupi töö tulemused.

  Samuti valmistatakse ülemkogul ette Euroopa Liidu seisukohad mitmeks ... Loe edasi >>

 • Eesti, Uudised, Valitsus

  Peaminister Ansip kohtub Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeliga

  Peaminister Andrus Ansip sõidab neljapäeval ühepäevasele töövisiidile Berliini, et kohtuda Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeliga.

  Riigijuhid arutavad Eesti ja Saksamaa kahepoolseid suhteid, järgmisel nädalal asetleidva Euroopa Ülemkogu teemasid, Eesti üleminekut eurole ja muud.

  Pärast liidukantsleriga kohtumist esineb peaminister Saksa äriringkondadele Haus der Commerzbank`is ettekandega ... Loe edasi >>

 • Valitsus

  Valitsuse 14. oktoobri pressikonverentsi stenogramm

  Juhataja Liina Kersna

  Valitsuse istung on lõppenud ja alustati ka kabineti nõupidamisega. Algatuseks siis sõna peaministrile.

  Andrus Ansip

  Ei julgegi kohe rääkima hakata, sest ükskord, see oli juba ammu-ammu, me Urmas Paetiga rääkisime siin Lottest ja pärast ma sain ühe Eesti ajalehe juhtkirja kaudu hurjutada, ... Loe edasi >>

 • Eesti, Euro tulek, Majandus, Uudised, Valitsus

  Jürgen Ligi valiti areneva Euroopa aasta rahandusministriks

  Rahvusvaheline majandusväljaanne Emerging Markets nimetas Jürgen Ligi areneva Euroopa 2010. aasta parimaks rahandusministriks. Auhind anti ministrile üle 9. oktoobril Maailmapanga ja Rahvusvahelise Valuutafondi aastakoosoleku ajal Washingtonis.

  Emerging Markets kirjeldab Jürgen Ligi kui rahandusministrit, kes suunas Eesti majanduse rängast langusest tõusule ja euroalasse.

  Ligi sõnul ... Loe edasi >>

 • Eesti, Maailm, Uudised, Valitsus

  Peaminister osaleb Euroopa Liidu ja Aasia tippkohtumisel

  Esmaspäeval, 4. oktoobril toimub Brüsselis Euroopa Liidu liikmesmaade ja Aasia riikide vaheline tippkohtumine (ASEM ehk Asia-Europe Meeting). Eestit esindab kohtumisel peaminister Andrus Ansip.

  ASEMi raames toimub dialoog poliitika, majanduse ja kultuuri valdkondades eesmärgiga tugevdada kahe regiooni suhteid. Seekordse kohtumise fookuses on majandus.

  ASEM on ... Loe edasi >>

 • Valitsus

  Valitsuse 30. septembri pressikonverentsi stenogramm

  Juhataja Liina Kersna

  Valitsuse istung on lõppenud, aeg on pressikonverentsiks ja sõna peaministrile.

  Andrus Ansip

  Valitsus kiitis heaks määruse „Perioodi 2007-2013 struktuuritoetuste kulude abikõlbulikkuse või mitte abikõlbulikkuse määramise tingimused ja kord“ muutmise.

  Eesmärk on täpsustada kulude lihtsustatud hüvitamise korda, abikõlbulikke kulusid ja projektist saadava tulu mahaarvamise ... Loe edasi >>

 • Eesti, Euro tulek, Majandus, Uudised, Valitsus

  Peaminister Ansip: 2011. aasta riigieelarve toetab majanduse uut tõusu

  Peaminister Andrus Ansip nimetas tuleva aasta riigieelarve uue majanduskasvu eelarveks, mille koostamisel keskendus valitsus majanduskeskkonna parandamisele sotsiaalset sidusust lõhkumata.

  „Oleme samm haaval liikumas kriisist väljumise faasist uue tõusu esimesse etappi,“ ütles valitsusjuht Riigikogu ees oma poliitilises avalduses. „Hoides oma majanduskeskkonna viljakana, suudame liikuda ... Loe edasi >>

 • Eesti, Maailm, Uudised, Valitsus

  Riias toimub kolme Balti riigi peaministri kohtumine

  Peaminister Andrus Ansip sõitis eile Riiga, et arutada koos Läti kolleegi Valdis Dombrovskise ja Leedu kolleegi Andrius Kubiliusega regionaalse koostöö küsimusi. Peaministrite kohtumised toimuvad Balti Ministrite Nõukogu ja majandusfoorumi raames.

  Reede hommikul toimub peaministrite diskussioonipaneel 11. Balti Majandusfoorumil, millel arutatakse nii ... Loe edasi >>

 • Eesti, Maailm, Uudised, Valitsus

  Peaminister Ansip ja välisminister Paet osalevad Euroopa Ülemkogul

  Peaminister Andrus Ansip ja välisminister Urmas Paet sõitsid eile Brüsselisse, et osaleda täna toimuval Euroopa Ülemkogu kohtumisel.

  Tegemist on erikohtumisega, mille algseks ideeks oli keskendumine välisküsimustele. Seetõttu osalevad ülemkogul erandkorras ka välisministrid.

  Ülemkogu peateemad on Euroopa Liidu suhted strateegiliste partneritega, sealhulgas Hiina, ... Loe edasi >>

 • Eesti, Majandus, Uudised, Valitsus

  Valitsuskabinet jõudis tuleva aasta eelarve osas kokkuleppele

  Valitsus leppis kabinetinõupidamisel kokku, et 2011. aasta riigieelarve kulude maht on pisut üle 94 miljardi krooni, eelarve tulude maht on 90 miljardit krooni.

  Rahandusminister Jürgen Ligi ütles BNS-ie, et tegemist on “väga hea tulemusega”, kuna võrreldes riigieelarvestrateegiga saavutati väiksem defitsiit. “Eesmärk oli 2,0 ... Loe edasi >>

 • Eesti, Majandus, Uudised, Valitsus

  Ligi: tuleva aasta eelarves on vaidluse all veel kaks miljardit krooni

  Rahandusminister Jürgen Ligi (fotol) sõnul loodab valitsus järgmise aasta riigieelarve eelnõu heaks kiita hiljemalt septembri lõpus, praegu on ministritel vaidluse all veel kahe miljardi krooni ulatuses kulutusi.

  Ligi ütles neljapäeval pärast valitsuskabineti nõupidamist BNS-ile, et kabinet jätkab eelnõu arutamist järgmisel neljapäeval, 9. ja ... Loe edasi >>

 • Valitsus

  Valitsuse 2. septembri pressikonverentsi stenogramm

  Juhataja Liina Kersna

  Tere, head ajakirjanikud! Palun vabandust väikese hilinemise eest! Pärast valitsuse istungit alustas valitsus ka kabineti nõupidamisega, millega jätkatakse täna õhtul kell neli. Algatuseks sõna peaministrile.

  Andrus Ansip

  Valitsus otsustas tänasel nõupidamisel eraldada valitsuse reservi vahenditest Narva-Jõesuu linnale 576 780 krooni ujuvsaare põhjustatud ... Loe edasi >>

 • Eesti, Muinsuskaitse, Uudised, Valitsus

  Uuenenud muinsuskaitseseadus saadetakse Riigikogusse

  Kultuuriministeeriumi ja Muinsuskaitseameti koostöös valminud muinsuskaitsealased seadusemuudatused said täna Vabariigi Valitsuse heakskiidu ning eelnõu esitatakse Riigikogule.

  Valminud eelnõus on võrreldes seni kehtinud seadusega mitmeid muudatusi – omanike jaoks lihtsustub mälestiste korrastamisega seonduv asjaajamine, samuti täiendati seadust otsinguvahendi kasutamise põhimõtetega. Seadusesse lisandusid ... Loe edasi >>

 • Eesti, Uudised, Valitsus

  Balti riikide peaministrid peavad Tartus mitteametliku kohtumise

  Kolme Balti riigi peaministrid kogunevad täna Tartusse mitteametlikule kohtumisele.

  27. augustil algaval kohtumisel arutavad Eesti peaminister Andrus Ansip, Läti peaminister Valdis Dombrovskis ja Leedu peaminister Andrius Kubilius majanduskoostööd, julgeolekuküsimusi ja koostööd Põhjamaadega.

  Kohtumise teemadering lepiti kokku selle aasta alguses Lätis Mezotnes toimunud ... Loe edasi >>

 • Valitsus

  Valitsuse 26. augusti pressikonverentsi stenogramm

  Juhataja Liina Kersna

  Tere, head ajakirjanikud! Rõõm on teid näha! Valitsuse istung on lõppenud, ka kabineti nõupidamine ja algatuseks sõna peaministrile.

  Andrus Ansip

  Aitäh! Valitsus kiitis täna heaks justiitsministeeriumi koostatud majandustegevuse seadustiku üldosa seaduse eelnõu, mis suurendab ettevõtlusvabadust ja vähendab bürokraatiat ja õigusselgust ... Loe edasi >>

 • Eesti, Kaitsevägi, Uudised, Valitsus

  Kaitseväe soomukipark kahekordistub

  Kaitseminister Jaak Aaviksoo informeeris täna valitsuskabinetti kavast hankida Eesti kaitseväele Hollandist üle 80 soomustransportööri SISU XA-188.

  Kaitseminister Jaak Aaviksoo sõnul tugevneks uute soomustransportööridega nii Eesti kaitsevõime üldiselt kui ka lahinguväljal tegutseva üksiksõduri turvalisus. „Võrreldes kaitseväe seniste soomustransportööridega pakuvad uued soomukid meie ... Loe edasi >>

 • Eesti, Majandus, Uudised, Valitsus

  Eelnõu vähendab ettevõtlusbürokraatiat

  Valitsus kiitis täna heaks eelnõu, mille eesmärgiks on kaotada põhjendamatud piirangud ettevõtlusvabadusele ja vähendada ettevõtjate jaoks bürokraatiat.

  „Tänasel päeval paiknevad majandustegevust reguleerivad normid laiali enam kui sajas keerulises seaduses ning veel rohkemates määrustes, mille kehtestamisel ei ole lähtutud ühtsetest põhimõtetest,“ selgitas justiitsministeeriumi avaliku ... Loe edasi >>

 • Valitsus

  Valitsuse 19. augusti pressikonverentsi stenogramm

  Juhataja, Martin Jaško

  Alustame tänase valitsuse pressikonverentsiga. Rahandusminister on kohe liitumas meiega. Ülevaate istungist annab peaminister. Palun.

  Andrus Ansip

  Täna oli meil päevakorras vaid 12 päevakorrapunkti, aga ometi arutelu jätkus kaheks tunniks ja mõneks minutiks veel rohkemakski. Kõige olulisem teema on seotud keeleseadusega, sellest räägib ... Loe edasi >>