Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Keskkond

Keskkond

 • Keskkond, Maailm, Uudised

  Attenborough: kliimamuutustes on käes kriisihetk

  Maailm seisab kliimamuutustes silmitsi kriisihetkega ja tegutsemist ei ole enam võimalik edasi lükata, hoiatas Briti loodusuurija David Attenborough neljapäeval BBC-le antud usutluses.

  “Oleme asju aasta aastalt edasi lükanud, oleme seadnud eesmärke ja öelnud, et on hea, kui teeme seda järgmise 20 aasta jooksul,” ... Loe edasi >>

 • Keskkond, Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Paavst kutsub kõiki kliimamuutuse pidurdamiseks elulaadi muutma

  Paavst Franciscus kutsus pühapäeval kõiki planeedi inimesi igapäevaseid harjumusi muutma, et peatada kliimamuutus, enne kui on hilja.

  “Me oleme loonud kliimakriisi, mis ähvardab tõsiselt loodust ja elu, ka meie endi oma,” ütles paavst Vatikanis Peetri väljakul Angelus-palves.

  “On aeg mõelda oma elulaadi üle järele ... Loe edasi >>

 • Keskkond, Maailm, Uudised

  Uuring: maailma ookeanid soojenevad kiirenevas tempos

  Maailma ookeanid soojenevad üha kiirenevas tempos, kliimamuutus ohustab suurt osa mereelustikust, mis on ühtlasi planeedi tähtis toiduvaru, teatasid neljapäeval teadlased.

  USA ajakirjas Science avaldatud uuringu tulemused lükkasid ümber varasemad teated viimaste aastate pausist kliima soojenemises.

  Uusim tehnoloogia näitab, et seesugust katkestust pole ... Loe edasi >>

 • Haridus ja teadus, Keskkond, Maailm, Uudised

  Mitmel pool maailmas marsiti Maa päeval teaduse toetuseks

  Tuhanded inimesed tulid laupäeval iga-aastasel Maa päeval Austraalias, Uus-Meremaal ja Euroopas tänavatele teaduse toetuseks meelt avaldama, “alternatiivsete faktide” võidukäigust ajendatud ülemaailmne marss on kavas rohkem kui 500 linnas.

  Teadlased ja nende mõttekaaslased tunnevad muret üha sagenevate poliitiliste rünnakute pärast faktidele ja ... Loe edasi >>

 • Keskkond, Maailm, Uudised

  Sündis kokkulepe maailma suurima merekaitseala loomiseks Antarktikas

  Reedel sai heakskiidu Antarktika puutumatu looduse kaitsmisele suunatud maailma suurima merekaitseala loomine Rossi meres, ütlesid ametnikud.

  Antarktika vete eluressursside kaitse komisjoni (CCAMLR) 24 liikmesriiki ja Euroopa Liit jõudsid aastatepikkuste läbirääkimiste järel merekaitseala loomises kokkuleppele Austraalias Hobartis iga-aastasel kohtumisel.

  Kokkuleppe tulemusena luuakse Rossi merel USA ... Loe edasi >>

 • Keskkond, Maailm, Uudised

  WWF: kolm viiendikku maakera selgroogsetest on hävinud 50 aastaga

  Ligi kolm viiendikku maakera selgroogsetest on hävinud vähem kui 50 aasta jooksul inimtegevuse tagajärjel, nähtub keskkonnaorganisatsiooni Maailma Looduse Fond (WWF) värskest raportist “Living Planet”.

  Raportis sisalduvad andmed imetajate, kalade, lindude, roomajate ja kahepaiksete kohta.

  Selgroogsete massilise hävimise peapõhjus on elukoha kadumine.

  “Loodusvarade kiirel ... Loe edasi >>

 • Eesti, Keskkond, Uudised

  Rootsi tahab EL-i üleminekut heitmevabadele autodele 2030. aastast

  Rootsi keskkonnaminister Isabella Lovin kutsus laupäeval Euroopa Liitu keelustama bensiini- ja diiselmootoritega sõidukid alates 2030. aastast ning minema üle heitmevabadele sõidukitele.

  Roheliste erakonda kuuluv Lovin tervitas ajalehele Aftonbladet usutluses Saksa parlamendi ülemkojas vastu võetud mittesiduvat resolutsiooni minna 2030. aastaks üle heitmevabadele autodele.

  “See on ... Loe edasi >>

 • Eesti, Keskkond, Maailm, Uudised

  Maailma riigid leppisid kokku kliimasoojenemist põhjustava gaasi vähendamises

  Laupäeva varahommikul jõudsid 197 maailma riigi esindajad kokkuleppele keskkonnale kahjuliku gaasi fluorosüsivesiniku (HFC) vähendamises sajandi keskpaigaks ligikaudu 80%. Selle kliimasoojenemist põhjustava gaasi kasutamise järk-järgulise vähendamisega loodetakse ära hoida 0,5 kraadine temperatuuri tõus.

  „Kui varasemalt on Montreali protokoll käsitlenud ainult osoonikihti kahandavaid aineid, siis ... Loe edasi >>

 • Hooliv Eesti, Keskkond

  Tallinna Loomaaed peab juubelisünnipäeva

  Tallinna Loomaaed saab esmaspäeval 75-aastaseks, nii tähtsa sündmuse puhul kestab loomaaias pidu lausa kolm päeva.

  Tallinna Loomaaia sünnipäev on 25. august, kuid peole lükati hoog sisse juba laupäeval – seega on külalised oodatud loomaaeda lustima ja sünnipäevaprogrammist osa saama lausa kolmel päeval: 23., ... Loe edasi >>

 • Keskkond, Majandus, Muusika

  Viljandi pärimusmuusika festivalil kogutud topsid saavad uue elu lillekastide näol

  Tänavusel aastal ärgitatakse külastajaid kokku hoidma plasti. Sel aastal on festivali alale paigutatud 15 spetsiaalset topside kogumiseks ettenähtud prügiraami, mis on samuti valmistatud taaskasutatud kodumajapidamise plastikus. Topsid suunatakse järeltöötluseks ettevõttele Rexest Grupp, kus kogutud materjalist valmistatakse hooldusvaba materjali PlastRex. Kokku ... Loe edasi >>

 • Keskkond, Muusika

  Hiiu Folgi eelsoojenduseks toimuvad Kärdlas Keskkonnaõhtud

  Pärimusmuusikafestival Hiiu Folk, mis saab alguse juba järgmisel nädala 17. juulil, on läbi aastate pööranud suurt tähelepanu keskkonnale ja looduse hoidmisele. Sestap on Hiiu Folk liitnud jõud Keskkonnaametiga ning nii ongi juba kolmandat aastat festivali soojendusürituseks Kärdlas toimuvad Keskkonnaõhtud.

  14. kuni ... Loe edasi >>

 • Keskkond, Maailm, Uudised

  ÜRO kliimakonverents pikendas Kyoto protokolli

  Lõuna-Aafrika Vabariigis Durbanis kogunenud ÜRO kliimakonverents kiitis pühapäeval heaks Kyoto protokolli pikendamise.

  Protokoll annab riikidele õigusliku raamistiku, mille põhjal tuleb nii mitmelgi suurel majandusel esimest korda hakata oma kasvuhoonegaaside emissiooni vähendama. Vaeste riikide rahastamiseks võitluses kliimamuutusega luuakse fond.

  Uue leppe kehtivuse tähtaeg ... Loe edasi >>

 • Keskkond

  1. augustil algab karujahihooaeg

  1. augustist 31. oktoobrini kestva karujahihooaja jooksul võib maksimaalselt küttida 65 karu. Sarnaselt eelnevate aastatega võib kõige rohkem karusid küttida Ida-Viru, Lääne-Viru, Jõgeva ja Järva maakonnas.

  Karude arvukus on viimastel aastate jooksul pidevalt suurenenud, seireandmete järgi on neid kuskil 700 ringis. ... Loe edasi >>

 • Keskkond, Tervisesport

  Stardib rattamatk Võrumaale

  Laupäeval, 30. juulil stardib Võrtsjärve XII rattamatk Võrumaale.

  2000. aastal alguse saanud rattamatk on kujunenud Võrtsjärve sihtasutuse üheks populaarsemaks suveürituseks. Rattamatkade sarja kronoloogia on olnud järgmine:

  29.-30.07.2000 toimus rattamatk “Võrtsjärv tuttavaks”

  28.-29.07.2001 “Elu ümber Võrtsjärve”

  27.-28.07.2002 “Üle Võrtsjärve“

  26.-27.07 2003 „Võrtsjärve IV Rattamatk” – Rannu, Konguta ja ... Loe edasi >>

 • Keskkond

  Looduskaitsekuu tänavune moto on “Loodus on lähedal”

  Tallinnas vabaõhumuuseumi kiigeplatsil avatakse looduskaitsekuu, kus traditsiooniliselt antakse üle ka Eerik Kumari tänavune looduskaitsepreemia koos looduskaitse kuldmärgiga.

  Keskkonnaminister Keit Pentus tunnustab kuut inimest ka esimeste hõbedaste looduskaitse märkidega, vahendasid ERRi teleuudised.

  Mullu sai Kumari preemia professor Rein Einasto.

  Kuu moto on tänavu “Loodus on lähedal” ... Loe edasi >>

 • Eesti, Keskkond, Maailm, Uudised

  Üle maailma kustutatakse täna tunniks tuled

  Täna kell 20.30 kuni 21.30 toimub järjekordne ülemaailmne aktsioon Earth Hour, mille käigus kustutatakse tuled, et juhtida tähelepanu kliimaprobleemidele.

  See on iga-aastane globaalne ettevõtmine, mis sai alguse 2007. aastal Austraalias, kui 2,2 miljonit inimest ja enam kui 2000 äri kustutasid kliimamuutusele tähelepanu juhtimiseks ... Loe edasi >>

 • Haridus ja teadus, Keskkond

  Tallinna Botaanikaaias algab orhideenädal

  26. veebruaril algab Tallinna Botaanikaaias kuni 6. märtsini vältav iga-aastane orhideenädal. Avatud on näitus, kus eksponeeritakse loodusest pärit orhideede liike ja inimeste poolt aretatud sorte. 26 – 27. veebruaril ja 5 – 6. märtsil toimub ka orhideede müük. Teemanädalale järgneb orhideede oksjon, ... Loe edasi >>

 • Haridus ja teadus, Keskkond

  Tartu Ülikooli loodusmuuseumil valmis Eesti rannikualade kaardirakendus

  TÜ loodusmuuseumi eestvedamisel on valmis saanud põhjalik veebirakendus, mille abil saavad huvilised tutvuda Eesti rannajoone, rannikualade ning sealse elustikuga, lahendada ülesandeid ja teha virtuaalse rännaku mööda rannikut.

  Koostöös teiste partneritega valmis TÜ loodusmuuseumil õppevahend, mis tutvustab just seda piiriala, mille kaudu ... Loe edasi >>

 • Eesti, Keskkond, President, Uudised

  Avatakse metsa-aasta “Kohtume metsas!”

  Tänavu tähistatakse rahvusvahelist metsa-aastat “Kohtume metsas”, millega pööratakse tähelepanu inimese positiivsele tegevusele metsas. Metsa-aasta avaüritus toimub 23. jaanuaril, kuid erinevaid üritusi toimub läbi aasta. Metsa-aasta patrooniks Eestis on Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves.

  ÜRO kuulutas käesoleva aasta rahvusvaheliseks metsa-aastaks pühendades selle metsade säästlikule ... Loe edasi >>

 • Keskkond, Maailm, Uudised

  Kliimalepe sai Boliivia vastuseisust hoolimata esialgse heakskiidu

  ÜRO kliimakõnelustel sai kokkulepe võitluseks üleilmse soojenemisega laupäeval Boliivia vastuväidetest hoolimata esialgse heakskiidu, teatasid delegaadid.

  “Asi on otsustatud,” ütles Cancunis toimunud istungit juhtinud Zimbabwe esindaja Margaret Mukahanana-Sangarwe.

  Otsus tuleb ametlikult heaks kiita ka õhtul toimuval täiskogu istungil ning eeldab kõigi 190 liikmesriigi nõusolekut.

  Ainsana oli ... Loe edasi >>

 • Eesti, Keskkond, Uudised

  Selgusid 2010. aasta parimad keskkonnateod

  Täna, 1. detsembril andis keskkonnaminister Jaanus Tamkivi (fotol) üle selle aasta keskkonnateo tunnustused ja preemiad.

  „Üks tõeline südamlikkus on panustada vabatahtlikult oma jõud, tahe ja kallis aeg meie keskkonna heaolu jaoks,“ ütles keskkonnaminister Jaanus Tamkivi. „Olgu see tegu väike või suur, on pisemgi ... Loe edasi >>

 • Keskkond, Maailm, Uudised

  Mehhikos algas uus ÜRO kliimakõneluste voor

  Ligi 200 riigi esindajad alustasid esmaspäeval Mehhiko kuurortlinnas Cancunis kaks nädalat vältavaid kõnelusi meetmete paketi üle, millega loodetakse aeglustada kliima soojenemist.

  ÜRO soovib, et arenenud riigid selgitaksid kohtumisel oma seniseid lubadusi kasvuhoonegaaside emissioonide vähendamisel, öeldes, et need on liiga tagasihoidlikud seatud ... Loe edasi >>

 • Haridus ja teadus, Keskkond, Kultuur

  Budapestis toimub Estofilia festival

  Täna, 26. novembril algab Budapestis kolmepäevane Estofilia festival, millega Eesti Instituut Ungaris tähistab ka Arvo Pärdi ja Fred Jüssi 75. sünnipäeva.

  Festival avatakse Fred Jüssi fotonäitusega “Kivimustrid”. Laupäeval japühapäeval saavad ungarlased osaleda virtuaalsel piknikul, kus Fred Jüssi fotode ja heliülesvõtete abil ... Loe edasi >>

 • Haridus ja teadus, Keskkond

  Tallinna Botaanikaaed kutsub palmide alla

  Kolmapäeval, 3. novembril kell 13 avatakse Tallinna Botaanikaaias põhjaliku uuenduskuuri läbi teinud kasvuhoonetekompleks.

  Tallinna Botaanikaaia kasvuhooned võimaldas kompleksselt renoveerida Euroopa Liidu struktuurivahendite meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine“ raames saadud rahaeraldus. Projekti ligi 34 miljoni krooni suurusest kogumaksumusest moodustas välistoetus 27 miljonit krooni, ... Loe edasi >>

 • Erakonnad, Keskkond, Tervis

  Eestimaa Rohelised kutsuvad pühapäeval üleilmse kliimapäeva üritustele

  Pühapäeval, 10. oktoobril algusega kell 12.30 korraldab Erakond Eestimaa Rohelised (EER) seoses üleilmse kliimaaktsioonide päevaga Tallinnas kliimakõnni, mis saab alguse Toomepealt ja lõppeb Tammsaare pargis, kus saab osaleda energiapunkti tegemistes.

  Eestimaa Roheliste korraldatud sündmused on osa ülemaailmsest aktsioonist, kus erinevad riigid ... Loe edasi >>

 • Eesti, Erakonnad, Keskkond, Uudised

  Euroopa rohelised peavad Tallinnas suurkogu

  8.-10. oktoobril toimub Tallinnas Euroopa Rohelise Partei 13. Suurkogu, kus arutelude põhiteemaks on süsinikuvaba majanduse käivitamine ning uute töökohtade loomine Euroopas ja sealhulgas ka Eestis. Samuti on kõne all Euroopa energiajulgeoleku suurendamine, vastloodud Euroopa Liidu välisteenistuse ülesanded ja kodanikuühiskonna areng.

  Ühe küsimusena käsitletakse ... Loe edasi >>

 • Hooliv Eesti, Keskkond, Kodanikuühendused

  Taasasutatakse Eesti Loomakaitse Liit

  Esmaspäeval, 4. oktoobril kl 16 taasasutatakse MTÜ Eesti Loomakaitse Liit, mille peamiseks eesmärgiks on avalikes huvides loomade kaitsmine ja heaolu edendamine, lähtudes loomade heaolu tagavatest õigusaktidest ning loomakaitse ja halastuse põhimõtetest. Nimetatud MTÜ on 24. juulil 1929 asutatud Eesti Loomakaitse ... Loe edasi >>

 • Keskkond, Kultuur

  Kadriorus toimub valgusfestival

  Teisipäeval, 28. septembril toimub Kadrioru pargis juba viiendat aastat linlaste ja linnakülaliste oodatuim sündmus – valgusfestival „Valgus kõnnib Kadriorus.

  Süüdatakse 6000 küünalt ja 1500 tõrvikut, mis koos modernsete valguslahendustega tekitavad Kadrioru parki müstilise õhkkonna.

  Traditsiooniks on saanud ka tasuta kontsertprogramm. Seekord saab ... Loe edasi >>

 • Filmikunst, Keskkond

  Matsalus algab kaheksas rahvusvaheline loodusfilmide festival

  Loodusfilmide huviliste pilgud on tänasest suunatud Matsalu poole, kus algab kaheksas rahvusvaheline loodusfilmide festival, mis on kujunenud arvestatavaks rahvusvaheliseks loodusfilmide tegijate ning vaatajate kohtumispaigaks.

  Festivali tuuma moodustab lai valik loodusfilme, mis linastuvad Lihulas ja homsest ka Haapsalu kultuurikeskuses. Festivalimaailm on sel aastal ... Loe edasi >>

 • Keskkond, Kirjandus, Kultuur

  Algab omaloominguvõistlus „Seigeldes looduse raamatus“

  Kultuuriministeerium, Eesti Kirjanduse Selts, Keskkonnaministeerium ja Keskkonnaamet kuulutavad välja loodusteemalise omaloominguvõistluse „Seigeldes looduse raamatus“. Tööde esitamise tähtaeg on 8. november 2010.

  „Võistlusele võib esitada nii looduse ja keskkonnateemalisi luuletusi, jutte kui näidendeid, mis kajastavad looduselamusi, keskkonna- ja elurikkuse teemat,“ ütles lugemisaasta ... Loe edasi >>

 • Haridus ja teadus, Keskkond, Kultuur

  Alexander von Humboldti kollokvium „Läänemeri kui sild”

  2.-4. septembril toimub Eesti Teaduste Akadeemias ja Rahvusraamatukogus kollokvium „Läänemeri kui sild.” Kauges minevikus oli meie meri Põhja-Euroopa tähtis kaubatee ning keelte ja kultuuride vastastikust rikastamist võimaldav liiklussoon. Kahjuks on see kaunis ja unikaalne meri sageli olnud sõjatanner ning möödunud sajandil pikka ... Loe edasi >>

 • Haridus ja teadus, Keskkond, Kunst

  Elurikkus ootab ülesjoonistamist

  Kolmapäevast, 1. septembrist algab elurikkuse ehk bioloogilisele mitmekesisuse aastale pühendatud arvutijoonistuste võistlus, millel saavad osaleda kõik looduse- ja kunstihuvilised lapsed, noored ning täiskasvanud.

  Tänavu tähistatav rahvusvaheline elurikkuse aasta paneb sel sügisel proovile eestimaalaste joonistamisoskuse. Pintsli asemel tuleb kasutada arvutihiirt või digilauda, ... Loe edasi >>

 • Haridus ja teadus, Keskkond

  Tallinna Ülikoolis toimuv konverents vaatleb säästliku sõiduviisi mõju liiklusohutusele

  Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledž korraldab teisipäeval, 31. augustil Tallinna Ülikoolis (Tallinn, Uus-Sadama 5, M-218) keskkonnasõbraliku sõidukijuhtimise põhimõtteid analüüsiva konverentsi „EcoDriving koolituse võimalused kujundada liiklusohutusele suunatud hoiakuid“ („EcoDriving as a tool in developing road safety oriented attitudes”).

  Peamised liiklusega kaasnevad negatiivsed mõjud ... Loe edasi >>

 • Keskkond, Maailm, Uudised

  Raport: ÜRO kliimapaneel vajab “fundamentaalset” reformi

  ÜRO kliimamuutuste ekspertkogu peab oma struktuuri “fundamentaalselt” reformima, et vältida edaspidi piinlikke vigu, mida võis leida 2007. aasta pöördelises uurimuses üleilmse soojenemise kohta, märgitakse esmaspäeval avaldatud raportis.

  Valitsustevahelise Kliimamuutuste Ekspertkogu (IPCC) tegevuse suhtes ÜRO tellimusel läbi viidud uurimine näitas, et Nobeli preemiaga pärjatud ... Loe edasi >>

 • Keskkond

  Maailma Looduse Fond: surve Läänemerele kasvab

  Maailma Looduse Fondi (WWF) avaldatud raporti kohaselt on oodata järgnevatel aastakümnetel olulist surve kasvu Läänemerele – Läänemeri hakkab jääma kõigile konkureerivatele huvidele liiga kitsaks. Ainus lahendus olukorraga toimetulekuks on saavutada kooskõlastatud piiriülene koostöö.

  Lähemalt raportist: www.elfond.ee/et/meri/laeaenemere- tulevik

  Maailma Looduse Fondi partnerorganisatsioonina juhib Eestimaa Looduse ... Loe edasi >>

 • Haridus ja teadus, Keskkond

  Euroopa mändvetikauurijad loodavad Eestist uusi liike leida

  26.–29. augustil võõrustab TÜ Eesti Mereinstituut Euroopa Mändvetikateadlaste Ühenduse (GEC, Group of European Charophytologists) iga-aastast seminari. Konverents tipneb ühise ekspeditsiooniga, mille käigus loodetakse ka uusi liike leida ja määrata.

  TÜ Eesti Mereinstituudi asedirektori Georg Martini sõnul võib mändvetikate esinemist seostada pigem puhta, loodusliku ... Loe edasi >>

 • Keskkond, Majandus

  Eesti kõige keskkonnasõbralikum ettevõte on endiselt Eesti Energia

  GfK läbi viidud keskkonnateemalises uuringus nimetas Eesti Energiat kõige keskkonnasõbralikuma ettevõttena 17% vastanuist.

  GfK sotsioloogi Mauri Söödi hinnangul pole tulemused üllatavad: “Sarnaselt mullusele näitas küsitlus, et keskkonnasõbralikkusega seostub inimestele Eesti Energia võrreldes järgmiste ettevõtetega üle nelja korra sagedamini. Samas suurele osale elanikest ei ... Loe edasi >>

 • Eesti, Keskkond, Uudised

  Tallinna Botaanikaaias on lahtiste uste päev

  Neljapäeval, 26. augustil on Tallinna Botaanikaaias lahtiste uste päev, mille käigus toimuvad tasuta giidiga ekskursioonid.

  Lahtiste uste päevale botaanikaeda on teretulnud kõik loodusesõbrad ja nii nagu tavaks saanud toimuvad ka täna tasuta giidiga ekskursioonid. Kell 14 algava ekskursiooni juht on Taimi Puusepp ja ... Loe edasi >>

 • Haridus ja teadus, Keskkond, Kultuur, Muuseumid

  Tallinna uusim galerii avatakse näitusega „Vulkaan – looja ja hävitaja“

  Täna, 25. augustil kell 14 avatakse Tallinna Tehnikaülikooli Muuseumi galerii Futurum näitusega „Vulkaan – looja ja hävitaja“.

  Galerii avanäituse „Vulkaan – looja ja hävitaja“ ajendajaks on dramaatiline Eyjafjallajökulli purse Islandil. Väljapanek kajastab vulkaanide olevikku ja ajalugu ning tutvustab vulkaanilisi kivimeid. Kuigi ... Loe edasi >>

 • Eesti, Keskkond, Maailm, Ministeeriumid, Uudised

  Läänemereriikide keskkonnaministrid arutavad merepoliitikat

  Kolmapäeval, 25. augustil osaleb keskkonnaminister Jaanus Tamkivi Stockholmis Rootsi Keskkonnnaministeeriumi korraldataval kõrgetasemelisel merepoliitika seminaril “Building marine policy on best available knowledge”.

  Seminari läbivaks teemaks on merepoliitika kujundamine toetudes parimatele kasutatavatele teadmistele. Nii HELCOM-i Läänemere tegevuskava kui ka EL liikmesriikidele oluline merestrateegia raamdirektiivi rakendamine ... Loe edasi >>

 • Ajalugu, Eesti, Keskkond, Uudised

  Jägala Linnamäele kavandatakse arheoloogilist külastuskeskust

  Jõelähtme vallavolikogu kehtestas osaliselt Jägala-Joa küla Linnamäe maaüksuse puhkeala detailplaneeringu, mis peaks huvi pakkuma nii turistile kui ka vallaelanikule.

  Tulevikus on plaanis avada Linnamäe arheoloogiline külastuskeskus – arheopark, mis tutvustab nii õuepindalalt suurimat Eesti linnust-Linnamäed kui ... Loe edasi >>

 • Keskkond, Majandus

  Toimub peagi valmiva passiivmaja tutvustav infopäev

  17. augustil toimub Jõelähtmel infopäev, kus tutvustatakse 2011. aasta elamumessi raames ehitatavat kaasaegsetele standarditele vastavat passiivmaja. Estonian Golf & Country Club’i alal toimuval infopäeval saab kuulata passiivmaja teemalisi ettekandeid ja tutvuda ka ehitusjärgus oleva hoonega.

  Infopäev algab 17. augustil kell 11 kogunemisega EGCC ... Loe edasi >>

 • Keskkond, Majandus

  Eesti inimesed ei ole endiselt nõus taastuvallikatest energia eest rohkem maksma

  Uuringufirma GfK poolt Suhtekorraldusbüroo PRB tellimusel teist aastat järjest läbi viidud keskkonnateemalisest uuringust selgus, et sarnaselt eelmise aastaga ei ole eestimaalased valmis taastuvallikatest pärit elektrienergia eest rohkem maksma.

  Kui eelmisel suvel arvas nii 67% vastanutest, siis sel korral ütles 71% küsitletuist, et nad ... Loe edasi >>

 • Hooliv Eesti, Keskkond, Kultuur

  Täna algab viies Põlvamaa ökofestival

  Täna, 16. augustil algab viies Põlvamaa ökofestival “Rohelisem elu 2010″, mis tutvustab erinevate seminaride, kursuste ja retkede kaudu loodust ning looduslähedasi eluviise.

  Sel aastal keskendub festival looduse kaitse ja säästva kasutuse teemadele. Festivali patrooni Urmas Klaasi sõnul on Euroopa keskkonnapoliitika sisuliselt suunatud sellele, ... Loe edasi >>

 • Keskkond, Muusika

  Kihelkonnal kuuleb “Looduse laulu”

  Tänavu täitub sajand pidevat looduskaitset Eestis – 14. augustil 1910. aastal rajati Saaremaal Vaika linnukaitseala, esimene looduskaitseala Baltikumis.

  Eelseisev nädalalõpp on pühendatud looduskaitsele ja loodushoiule mida tähistatakse mitmete loodusretkede, konverentside ja kultuuriüritustega.

  Juubeliürituste avaakord antakse täna, 12. augustil kell 18 Saaremaal Kihelkonna rahvamajas, kus ... Loe edasi >>

 • Keskkond, Kultuur, Maailm, Uudised

  UNESCO maailmapärandi nimekiri täienes 21 uue paigaga

  ÜRO haridus-, teadus- ja kultuuriorganisatsiooni (UNESCO) maailmapärandi komitee lisas Brasiilia pealinnas Brasilias teisipäeval lõppeval istungil nimekirja 21 uut paika.

  Esimest korda komitee töös osalenud Eesti delegatsioon pidas istungit enneolematult lahkeks, kuna arutluse all oli 38 kandetaotlust, teatas Eesti rahvuslik komisjon BNS-ile.

  Põnevaimaks ... Loe edasi >>

 • Eesti, Keskkond, Kultuur, Uudised

  Pühapäeval algavad populaarsed koguperematkad “Elektrirongiga matkama”

  Käesoleva aasta augustikuu pühapäevadel leiavad aset juba kuuendat korda Elektriraudtee koguperematkad erinevatesse Harjumaa paikadesse. Igal augustikuu pühapäeval saavad nii suured kui väikesed ilmakodanikud sõita erinevatesse matkakohtadesse, kuhu viib Elektriraudtee matkarong.

  Sarja esimene väljasõit “Matk ümber Pakri poolsaare” toimub sel pühapäeval, 1. ... Loe edasi >>

 • Keskkond, Kodanikuühendused

  Looduskaitsjad kogunevad Naissaarele

  Eesti Looduskaitse Selts tähistab oma sajandat aastapäeva kahepäevase üleriigilise kokkutulek-konverentsiga Naissaarel.

  Laupäeval algaval kokkutulekul esinevad mitmed looduskaitse seltsiga seotud inimesed, teiste seas Tõnu Viik, Urmas Tartes, Arnold Rüütel, Veljo Tormis, Anto Raukas ja mitmed teised. Esineb filharmoonia kammerkoor Tõnu Kaljuste juhtimisel.

  2010. aastal täitub ... Loe edasi >>

 • Keskkond, Maailm, Uudised

  Gröönimaa jää selgitab kliimamuutuste ajalugu

  Rahvusvaheline teadlaste rühm uurib Gröönimaa jääd, et saada selgust maakeral viimase 150 000 aasta jooksul toimunud kliimamuutustes, kirjutas reedel Šveitsi ajaleht Tan.

  Spetsialistid tahavad teada saada, mismoodi toimus kliima evolutsioon, analüüsides Gröönimaa põhjatipust võetud jäänäidiseid. Nende kättesaamiseks puuriti liustikku 2500 meetri sügavused augud. ... Loe edasi >>

 • Eesti, Keskkond, Kultuur, Uudised

  Eesti osaleb esmakordselt UNESCO maailmapärandi nimistu täiendamisel

  UNESCO maailmapärandi komitee koguneb pühapäeval Brasiilias arutama maailmapärandi nimekirja täiendamist, esmakordselt osaleb komitee liikmena selles protsessis ka Eesti.

  Komitee istungil tulevad arutusele 32 uut taotlust, millest 24 kuulub kultuuripärandisse, kuus looduspärandisse ja kaks paika on esitatud nimekirja nii kultuuri- kui loodusväärtuste alusel, teatasid ... Loe edasi >>