Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Filmikunst

Filmikunst

 • Filmikunst, Maailm, Uudised

  Parima filmi Oscari võitis esimese võõrkeelse filmina “Parasiit”

  USA filmiakadeemia tänavuse parima filmi Oscari võitis ööl vastu esmaspäeva üllatuslikult Lõuna-Korea linateos “Parasiit”, edestades suursoosikust Sam Mendese sõjadraamat “1917″.

  Režissöör Bon Joon-ho must komöödia pälvis selles väärtuslikemas kategoorias kuldmehikese esimese võõrkeelse filmina. “Ma arvasin, et selleks päevaks on kõik ja ma saan ... Loe edasi >>

 • Filmikunst, Maailm, Uudised

  USA-s jagatakse öösel filmiauhindu Oscar

  USA-s toimub ööl vastu esmaspäeva Eesti aja järgi filmiauhinna Oscar gala.

  Kokku 24 filmiauhinda jagatakse välja Los Angelese Dolby Theatre’i teatrihoones. Tegemist on 92. Ameerika Filmikunsti ja -teaduste Akadeemia auhinnatseremooniaga.

  Favoriitideks mitmes kategoorias on Sam Mendese lavastatud sõjafilm “1917″, Lõuna-Korea režissööri Bong Joon-ho “Parasiit” ... Loe edasi >>

 • Eesti, Filmikunst, Uudised

  Eesti filmiajakirjanikud valisid aasta parimaks filmiks „Tõe ja õiguse“

  Reedel, 3. jaanuaril anti Sõpruse kinos välja tunnustused 2019. aasta parimale kodumaisele filmile, aasta levifilmile ja aasta filmiajakirjanikule. Eesti vanima filmiauhinna Neitsi Maaliga tunnustas Eesti Filmiajakirjanike Ühing Tanel Toomi täispikka lavastajadebüüti „Tõde ja õigus“.

  „Eelmisel aastal läks auhind Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi avanud ... Loe edasi >>

 • Eesti, Filmikunst, Uudised

  Mängufilmi “Tõde ja õigus” vaatas avanädalal rekordilised 90550 kinokülastajat

  Eesti Vabariigi sünnipäevaks valminud mängufilmi “Tõde ja õigus” käis avanädalal vaatamas 90550 inimest, mis on taasiseseisvunud Eesti avanädala rekord.

  Filmi näidati üle Eesti 80 erinevas kinopunktis. Märkimisväärne on ka see, et Narvas vaatas filmi 726 vaatajat, mis ületab tavapäraseid Eesti filmi ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  PÖFF Shorts näitab uusimaid Euroopa Filmiakadeemia auhindade nominente

  22.-25. novembril on võimalus lühifilmide ja animatsiooni festivalil PÖFF Shorts näha kolme Euroopa Filmiakadeemia (EFA) erilinastust Short Matters!, kus esitlusele tulevad 2017. aasta parima Euroopa lühifilmi auhinnale nomineeritud teosed.

  15 filmist koosnevast tsüklist leiab tänavusel Veneetsia filmifestivalil Orizzonti parima lühifilmi auhinna ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  PÖFF hakkab festivali arendamiseks annetusi koguma

  Tänavu 21. tegutsemisaastat tähistav Pimedate Ööde filmifestival, mis kuulub maailma viieteistkümne A-kategooria filmifestivali hulka, hakkab festivali arendamiseks peale ettevõtete, riigi ja kohaliku omavalitsuse toetusele koguma ka annetusi.

  Üks esimesi eesmärke on võimalikult palju filme eesti ja vene keelde tõlkida. Seni on ... Loe edasi >>

 • Filmikunst, Muuseumid

  Kumu näitab kuulsa filmimehe mälestusteost

  Kumu kultuuriteemaliste filmide programmis jõuab täna ekraanile dokumentaalfilm „Pealkirjata”, mis on kummarduseks 54-aastaselt malaariasse surnud Austria dokumentalistile Michael Glawoggerile.

  Tegu on mälestusteosega, mille materjali võttis Glawogger üles oma viimasel teekonnal läbi Balkanimaade, Itaalia ning Põhja- ja Lääne-Aafrika. Libeerias filmides ta 2014. ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  PÖFFi žüriidest leiab nimekaid filmindustegelasi

  Pimedate Ööde filmifestival avalikustas nende inimeste nimed, kes hakkavad tänavu hindama filme. Teiste seast leiab Kuldse Palmioksa võitnud linateose produtsendi Zeynep Atakani, aga ka ühe tuntuma Poola nüüdishelilooja Zygmunt Krauze.

  Ühe nüüdisaja huvitavama režissööri Nuri Bilge Ceylani filmid „Talveuni”, „Ükskord Anatoolias”, ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  PÖFFi debüütfilmide võistlus tuleb põnev

  Perekondlik võõrandumine, moslemite radikaliseerumine, sotsiaalmeedias vohav nartsissism, hikikomori Euroopa moodi, ultraortodokssete juutide igapäevaelu, ebatraditsiooniline armastuskolmnurk – selliseid teemasid käsitlevad Pimedate Ööde filmifestivalil võistlevad debüütfilmid.

  Kokku on täna välja kuulutatud debüütfilmide võistluskavas 16 linateost, millest nelja puhul on tegu maailma- ja 12 ... Loe edasi >>

 • Ajalugu, Eesti, Filmikunst, Muuseumid, Muusika, Uudised

  Legendaarsest Balti ketist möödub veerandsada aastat

  Tallinnas tähistatakse Eestile, Lätile ja Leedule vabaduse tagasi võitmise protsessi ühest kesksemast suursündmusest – Balti ketist – 25 aasta möödumist laupäeval, 23. augustil teemakohase konverentsi, filmi ja raamatu esitluse ning suure vabaõhukontserdiga.

  Rahvarinde muuseumis esitletakse kell 13 Balti keti 25. aastapäevale ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  Filmi “Mandariinid” vaatas nädalavahetusel 5371 inimest

  1. novembril kinodesse jõudnud Eesti-Gruusia koostööfilmi “Mandariinid” vaatas nädalavahetusel 5371 inimest üle Eesti. Film linastus Tallinnas, Tartus, Pärnus, Kuressaares, Haapsalus, Elvas, Valgas, Tapal, Viljandis, Märjamaal. Sel nädalal linastub “Mandariinid” 62. Mannheim-Heidelbergi rahvusvahelise filmifestivali võistlusprogrammis.

  Varasemalt on “Mandariinid” esilinastunud Gruusias, kus filmi ... Loe edasi >>

 • Filmikunst, Maailm, Uudised

  Cannes’i filmifestivali parima filmi auhinna võitis “Amour”

  Prantsusmaal Cannes’i filmifestivalil kuulutati pühapäeval välja võitjad, parimaks filmiks tunnistati Austria režissööri Michael Haneke film armastusest ja surmast “Amour” (”Armastus”).

  Teise koha sai Matteo Garrone itaalia satiir “Reality” ning kolmanda koha võitis Ken Loachi komöödia “The Angel’s Share”.

  Parimaks režissööriks tunnistati Carlos Reygadas mehhiko ... Loe edasi >>

 • Filmikunst, Muuseumid

  Eesti Ajaloomuuseum kutsub kodanikupäeva tähistama Maarjamäele

  Eesti Ajaloomuuseum koostöös Eesti Noorsootöö Keskuse ja Eesti Filmi Sihtasutusega kutsuvad noori Kodanikupäeva puhul 26. novembril Maarjamäe lossi kinosaali non-stop kinno.

  Kinosaalis saab tasuta vaadata Jaan Tootseni filmi “Uus maailm” ja Eesti rahva enda tehtud mängufilmi “Täitsa lõpp”. Kinolistele pakutakse teed ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  Eesti filmi sajandijuubeli avalöök Pariisis

  Eesti film 100 retrospektiiv Prantsuse Filmoteegis 23. novembrist 5. detsembrini

  Kultuurifestivalil Estonie-Tonique, mis toimub alates oktoobrikuust Pariisis Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi, Prantsusmaa Kultuuriministeerimi ning Prantsuse Kultuuri Instituudi koostöös, algab kolmapäeval, 23. novembril Prantsuse Filmoteegis (La Cinémathèque française) Pariisis Eesti film sajandijuubelile pühendatud programm Les ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  “Lotte ja kuukivi saladus” on kogunud üle 63000 vaataja

  Janno Põldma ja Heiki Ernitsa animafilm “Lotte ja kuukivi saladus” on kogunud juba 63.163 vaatajat.

  Seega platseerub “Lotte ja kuukivi saladus” taasiseseisvunud Eestis vaadatuimate filmide edetabelis neljandale kohale – lustaka koeratüdruku seiklustest eespool on vaid “Nimed marmortahvlil” (167.958 vaatajat), “Vanad ja kobedad saavad ... Loe edasi >>

 • Filmikunst, Tallinn 2011

  Jaak Kilmi ja Kiur Aarma film „Tallinna kilud“ esilinastub Katusekinos

  30. juulil esilinastub Katusekinos Tallinnas Jaak Kilmi & Kiur Aarma värske dokumentaalne tragikomöödia „Tallinna kilud“. Film küsib tallinlaste ja nende linna suhte kohta, taaslavastades 12 tavalise linlase isiklikke lugusid.

  „Filmis kohtuvad elavate ja surnute lood, mälestused ja linnalegendid, lapsed ja luukered. ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  Neljapäeval esilinastub kinos Artis dokumentaalfilm “Suur jõgi”

  Filmide “Middendorffi jälgedes” ja “Muskusveise tagasitulek” tegijatel on valminud uus film Siberi loodusest. Sedakorda tehti retked jõehiiglase Leena lättele ja suubumiskohta. Tegemist on kaheosalise romantilise filmiga, milles tubli annus loodus- ja maateaduslikke tähelepanekuid. Filmimehed Vasili Sarana ja Riho Västrik seiklevad ... Loe edasi >>

 • Eesti, Filmikunst, Teater, Uudised

  Näitleja Ita Ever tähistab 80. sünnipäeva

  Ita Ever sündis 1. aprillil 1931 Paides. Ta lõpetas Moskva Riikliku Teatriinstituudi (GITIS) Eesti lennu 1953 ning on alates 1953. aastast töötanud näitlejana Eesti Draamateatris.

  Praegu Draamateatri mängukavas olevatest etendustest mängib Ita Ever järgmistes:

  Violet Weston – Tracy Letts Augustikuu

  Florence Foster Jenkins – Peter ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  Maailmafilmi festivali teine päev algab Mark Soosaare retrospektiiviga

  22. märtsil alustab Maailmafilmi festival oma teist päeva Mark Soosaare retrospektiiviga. Lisaks esilinastub Tartus režissöör Kullar Viimne värske dokumentaalfilm „Hing“.

  Mark Soosaare retrospektiivil näidatakse viit filmi: „Kihnu naine“ (1973), „Kihnu Kristjan“ (1992), „Emavene“ (1993), „Isa, Poeg ja Püha Toorum“ (1997) ja „Liblikate kodu“ ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  Lõppesid Eesti Filmi Päevad

  XIII Eesti Filmi Päevad on lõppenud. Kaheksa päeva jooksul linastus Tallinna kinodes 20 võistlusprogrammi filmi, 4 filmi programmist „Kool kinno“, 4 retrofilmi ja tosin tudengifilmi. Lastefilmide päeval vaatasid lapsed Jänku Jussi multikaid, joonisfilme ja nukufilme ning proovisid ka ise filmitegemist. ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  Esilinastub Puustusmaa värske mängufilm “Rotilõks”

  Nädalavahetusel jõuab kinolevisse Andres Puustusmaa värske linateos “Rotilõks”.

  Mängufilmi peategelane on poliitik, kes satub parajasse sasipuntrasse enne valimisi kultuuripealinna aastal 2011, mistõttu filmi linastusaeg on nimme sihitud valimiseelsesse aega, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

  Poliitika ei ole siiski selles märulielementidega filmis peamine.

  Režissööri mõtted mõlguvad ... Loe edasi >>

 • Filmikunst, Maailm, Uudised

  Berliini filmifestivali peaauhinna võitis iraanlaste linateos

  Iraani režissööri Asghar Farhadi film “Nader ja Simin, lahkuminek” (”Nader and Simin: A Separation”) võitis laupäeval Berliini filmifestivali peaauhinna Kuldkaru, edastasid uudisteagentuurid.

  Iraanlaste filmi naisosatäitjad said ühtlasi parima naisnäitleja Hõbekaru ja meesosatäitjad tõid vastavalt ära parima meesnäitleja Hõbekaru.

  Žürii Grand Prix’ võitis Bela Tarr ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  Euroopa filmigala edukaimaks osutus “Variautor”

  Tallinnas Euroopa filmiauhindade jagamisel korjas kõige rohkem auhindu Roman Polanski “Variautor” (”The Ghost Writer”), mis tunnistati ka aasta parimaks Euroopa filmiks, edastas rahvusringhääling.

  Polanski sai “Variautori” eest parima režissööri ning koos Robert Harrisega ka parima stsenaristi auhinnad. Parima meesnäitleja auhind läks “Variautori” peaosatäitjale ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  Lokk: filmigala tuleb võimalikult eestipärane

  Täna õhtul Tallinnas toimuva Euroopa filmiauhindade gala produtsent Tiina Lokk kinnitas, et seekordne üritus tuleb võimalikult eestipärane.

  “See on nüüd küll tõsi. Sakslased ise ütlevad, et neil ei ole veel kordagi ühelgi teisel sõul niipalju kohalikke elemente olnud kui Eestis,” ütles Lokk Vikerraadiole ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  Euroopa Filmiakadeemia elutööpreemia laureaat Bruno Ganz kohtub laupäeval publikuga

  4. detsembri Euroopa Filmiauhinna galal antakse šveitsi näitlejale ja enam kui kolme kümnendi vältel Euroopa kinoilmas ajalugu teinud Bruno Ganzile väljapaistva ja pühendunud töö eest elutööpreemia, mille on saanud varasematel aastatel näiteks ka sellised filmikunsti suurnimed nagu Ken Loach, Judi ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  PÖFF jagas auhindu

  14. PÖFFi võistlusprogrammi EurAsia võitis Saksamaa–Ukraina–Hollandi film „Minu õnn”, Baltimaade parimaks filmiks kuulutas žürii Prantsusmaa–Leedu linateose „Põliseuraaslane”, ning rahvusvaheline filmikriitikute ühing FIPRESCI pidas parimaks Balti filmiks Veiko Õunpuu „Püha Tõnu kiusamist”.

  Kuueliikmeline rahvusvaheline žürii tunnistas parimaks Euraasia filmiks Saksamaal elava ja ... Loe edasi >>

 • Ajalugu, Filmikunst

  Torontos leiti ilmselt Eesti esimesed värvilised dokumentaalkaadrid

  Kanadas Torontos tulid päevavalgele tõenäoliselt esimesed värvilised dokumentaalkaadrid Eestist, mis on filmitud 1939. aastal.

  Kanadas asuva Eesti Õppetöö Keskuse peaarhivaar Piret Noorhani teatas BNS-ile neljapäeval, et filmid leidis Kanada dokumentalist Marcus Kolga kahe-aastase uurimisprojekti käigus, mille eesmärk oli kaardistada ja kirjeldada Kanada eestlaste ... Loe edasi >>

 • Filmikunst, Haridus ja teadus

  Tallinna Ülikooli tudengid lasevad Teeviidal kaamerad ja mobiilid käiku

  Täna algava Teeviida melu käigus valmib TLÜ Balti Filmi- ja Meediakooli tudengite eestvedamisel Teeviida külastajate silme all lühifilm. Lisaks filmindusele saavad huvilised osa võtta TLÜ Haapsalu Kolledži fotostuudio tööst või harjutada kätt informaatikatudengite loodud mobiilimängude peal.

  Balti Filmi- ja Meediakooli üliõpilased seavad terveks ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  Eesti režissööri lühifilm jõudis kümne Oscari kandidaadi hulka

  Londonis National Film and Television Schoolis õppiva Tanel Toomi (fotol) diplomifilm “The Confession / Pihtimus” jõudis USA filmiakadeemia kümne Oscari kandidaadi hulka lühifilmide kategoorias.

  Kümme kandidaati valiti 76 kandideerinud filmi hulgast, teatas USA filmiakadeemia. Nüüd valitakse kümne hulgast kolm kuni viis nominenti, kes ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  Viies PÖFFil linastuvas rahvusvahelises filmis mängivad eesti näitlejad

  Pimedate Ööde filmifestivali programmis näeb publik mitut eesti või eesti juurtega näitlejat, kes mängivad rahvusvaheliselt tuunustatud ja maailmas juba edu nautinud mängufilmides.

  Juba järgmisest reedest võib kinos Sõprus taas näha PÖFFi avatseremoonial näidatud Soome antijõulufilmi „Kaotatud kaup ehk jaht jõuluvanadele” kandvat ehki sõnatut ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  Tänavuse PÖFFi elutööpreemia laureaat on soome elukunstnik Vesa-Matti Loiri

  Pimedate Ööde filmifestivali järjekorras seitsmes elutööpreemia anti PÖFFi avatseremoonial 24. novembril soome näitlejale, lauljale ja humoristile Vesa-Matti Loirile.

  „Väga andekas koomik, sügavalt traagiline näitleja, mitmekülgne muusik ning artist, kes on kümnete aastate jooksul pannud helisema südamed nii siin- kui ka sealpool ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  Algab Pimedate Ööde Filmifestival

  Tallinnas juba neljateistkümnendat korda toimuv Pimedate Ööde Filmifestival avatakse kolmapäeval, 24. novembril linastuva Soome filmiga “Kaotatud kaup ehk jaht jõuluvanadele”.

  PÖFFil linastub 220 täispikka filmi 72 riigist, fookus on sel aastal asetatud Soome filmile.

  4. detsembri õhtul jagab Euroopa Filmiakadeemia Tallinnas Solarise keskuses järjekorras ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  Eesti filmid võitsid Riia festivalil viis auhinda

  Laupäeval lõppenud Riia rahvusvahelisel filmifoorumil Arsenals võitsid eesti filmid kokku viis auhinda.

  Nii Balti kui rahvusvahelises võistlusprogrammis võistelnud Veiko Õunpuu film “Püha Tõnu kiusamine” tõi Arsenalsilt kolm auhinda, teatas Eesti Filmi Sihtasutus BNS-ile.

  Film hinnati parimaks Balti võistlusprogrammi mängufilmiks, lisaks pälvis ta ... Loe edasi >>

 • Filmikunst, Keskkond

  Matsalus algab kaheksas rahvusvaheline loodusfilmide festival

  Loodusfilmide huviliste pilgud on tänasest suunatud Matsalu poole, kus algab kaheksas rahvusvaheline loodusfilmide festival, mis on kujunenud arvestatavaks rahvusvaheliseks loodusfilmide tegijate ning vaatajate kohtumispaigaks.

  Festivali tuuma moodustab lai valik loodusfilme, mis linastuvad Lihulas ja homsest ka Haapsalu kultuurikeskuses. Festivalimaailm on sel aastal ... Loe edasi >>

 • Filmikunst, Muuseumid

  Kumu Dokumentaal alustab sügishooaega tARTuFFi filmidega

  Dokumentaalfilmide sari Kumu Dokumentaal avab taas huvilistele uksed Kumu auditooriumis sellel kolmapäeval 8. septembril. Viienda hooaja sügisprogramm alustab viimati augustikuisel Tartu armastusfilmide festivalil tARTuFF linastunud dokumentaalfilmide programmiga, mis tõstab fookusesse inimõigused ja tänapäeva perekonnamudeli.

  8. septembri film „Unustatud naine“ autor, ... Loe edasi >>

 • Filmikunst, Muuseumid, Muusika, Uudised

  Filmimuuseum näitab dokumentaalfilmi “24 prelüüdi ühele fuugale” Arvo Pärdist

  Pühapäeval, 29. augustil kell 14 näitab Filmimuuseum Maarjamäe lossi kinosaalis dokumentaalfilmi Arvo Pärdist “24 prelüüdi ühele fuugale”.

  Septembris oma suurt sünnipäeva tähistav helilooja on muuhulgas loonud muusikat nii eesti kui ka paljudele välismaa filmidele. Filmi (kestab üks tund ja 26 minutit) ... Loe edasi >>

 • Filmikunst, Kultuur

  Kadrioru pargis näeb “Kevadet”

  27. augustil näidatakse Kadrioru pargi Kontsertväljakul tasuta filmi „Kevade“.

  Suvehooaeg hakkab Kadrioru pargis lõppema ning juba reedel näidatakse Eesti filmiklassika õhtute viimane film. Linastub üks Eesti ajaloo kõige väärtustatumaid linateoseid „Kevade“. Film on tehtud Oskar Lutsu samanimelise raamatu järgi, mis keskendub külakooli laste ... Loe edasi >>

 • Filmikunst, Kirjandus

  Sofi Oksaneni “Puhastus” jõuab filmilinale

  Eesti päritolu Soome kirjaniku Sofi Oksaneni menuromaanist “Puhastus” tehakse film, mis peaks ekraanidele jõudma 2012. aastal.

  Raamatu filmimisõigused kuuluvad Soome filmikompaniile Solar Films, vahendasid ERRi raadiouudised Yle uudiseid.

  Produtsent Markus Selini sõnade kohaselt peaks film valmima 2012. aastaks. Praegu kirjutab filmile stsenaariumi Marko Leino, ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  Käivad uue mängufilmi “Idioot” võtted

  Narvas ja Tallinnas vändatakse Fjodor Dostojevski samanimelisel romaanil põhinevat täispikka mängufilmi “Idioot”, mille suurem osa võtteid tehakse kirikutes.

  Produktsioonifirma Homeless-Bob-Productioni filmis teevad kaasa Eesti tippnäitlejad ja filmitegijad, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

  Lebedevi osatäitja Taavi Eelmaa sõnul on film oma tegijate nägu. “Ükski jõud ... Loe edasi >>

 • Filmikunst, Kultuur

  Kadriorus näidatakse filmi „Nimed marmortahvlil“

  Eesti Vabariigi taasiseseisvumise aastapäeva puhul näidatakse 20. augustil Kadrioru pargi kontsertväljakul tasuta filmi „Nimed marmortahvlil“.

  Filmiõhtu toimub Kadrioru pargi kontsertväljakul algusega kell 21.30 ning on kõigile tasuta. Istekohti jagub 300 inimesele.

  Elmo Nüganeni film “Nimed marmortahvlil” esilinastus Eesti kinodes 1. novembril 2002 ... Loe edasi >>

 • Filmikunst, Kultuur, Muusika, Teater

  Festival “Augustiunetus” toob Pärnu tänavatele ligi 50 kultuuriüritust

  Pärnu linnavalitsuse ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) toel algab laupäeval suvepealinnas festival “Augustiunetus”, mis toob ühe õhtu jooksul Pärnu kesklinna tänavatele, kohvikutesse ja parkidesse ligi poolsada muusika-, tantsu- , filmi- ja teatriüritust.

  Festivali korraldava MTÜ Kastan Taskus juhatuse liikme ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  Täna algab XXIV Pärnu filmifestival

  Täna algab Pärnu rahvusvaheline filmifestival, mis on arvult juba kahekümne neljas ja seega taasiseisvunud Eesti üks vanemaid kultuuripidusid.

  Avaõhtul näeb vaataja filmi Albert Einsteini armastuskirjadest oma esimesele naisele Milevale ning soome filmikunsti “elava klassiku” Pirjo Honkasalo ekraaniportreed noorest buda preestrist ... Loe edasi >>

 • Filmikunst, Ministeeriumid

  Kultuuriminister kinnitas „Eesti Film 100“ programmitoetused

  Kultuuriminister Laine Jänes (fotol) kinnitas programmi „Eesti Film 100“ projektid, 530.000 krooniga toetatakse ASi Tallinnfilm ja MTÜ Eesti Filmi Andmebaas ettevõtmisi.

  AS Tallinnfilm sai programmist 50.000 krooni Andres Söödi dokumentaalfilmi “Draakoniaasta“ taastamiseks, 80.000 krooni Rein Raamatu animafilmide taastamiseks ning mängufilmi “Suvi“ taastamiseks ... Loe edasi >>

 • Eesti kirikulugu, Filmikunst, Usuelu uudised

  Film kiriku ja rahva läbipõimunud saatusest

  Eesti lipu päeval esilinastub Tallinnas dokumentaalfilm «Su üle Jumal valvaku».

  Lühifilm põhineb ennesõjaaegsetel dokumentaalkaadritel ja esitleb meie luteri kirikut rahvuslike traditsioonide kujundaja ja kandja rollis. Vaatajateni tuuakse kiriku aktiivne kaasatus ühiskonnaellu.

  Tegemist on grupi autorite ühisloominguga. Filmimees Märt Müür tegi valiku arhiivimaterjalidest ning hiljem ... Loe edasi >>

 • Eesti, Filmikunst, Kultuur, Muusika, Teater, Uudised

  Moskva kultuuripäevad pakuvad ainulaadseid elamusi

  Täna Tallinnas algavad Moskva kultuuripäevad pakuvad mitmekülgset kultuurilist külakosti, tuues Tallinna näiteks muusikateatri Helikon-Opera solistid ja noore viiulivirtuoosi Aljona Bajeva.

  „Esimest korda Tallinnas toimuvad Moskva kultuuripäevad on kahtlemata kogu Eesti jaoks tähelepanuväärseks kultuurisündmuseks,“ ütles linnapea Edgar Savisaar.

  Moskva kultuuripäevad Tallinnas kestavad 25. maist 27. ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  Zombimarss ja hirmufilmid tõid HÕFFile festivali rekordpubliku

  Pühapäeval lõppenud ja 5. sünnipäeva tähistanud HÕFFI õudus- ja fantaasiafilmide maratonil sai publik näha 31 filmi 15 riigist. Festivali filme, esimest korda toimunud zombimarssi ja teisi HÕFFi eriüritusi külastas rohkem kui 2500 inimest, mis on viieaastase filmifestivali uus publikurekord.

  “Avaparaadil osalejate ... Loe edasi >>

 • Filmikunst, Kirjandus, Maailm, Uudised

  Astrid Lindgreni elust vändatakse film

  Kaks Saksa produktsioonifirmat teevad ettevalmistusi täispika filmi väntamiseks maailma ühe kuulsama lastekirjaniku Astrid Lindgreni elust, ütles kirjaniku tütar esmaspäeval.

  Kompaniid Ogglies Film Production ja TV 60 Film kavatsevad teha filmi kirjaniku noorusest kuni läbimurdeni Pipi Pikksuka lugudega 1946. aastal, ütles Karin ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  Dokumentaalfilm “Muskusveise tagasitulek” võitis Grand Prix

  Eesti-Vene ühistööna valminud dokumentaalfilm “Muskusveise tagasitulek” võitis Grand Prix rahvusvahelisel loodusfilmide festivalil Poolas.

  Kuues rahvusvaheline vendade Wagade (Braci Wag o’v) loodusfilmide festival toimus eelmisel nädalal Ida-Poolas Tykocinis. Programmis oli 73 filmi, mille hulgast žürii pidas parimaks “Muskusveise tagasitulekut”. Varem on Vasili Sarana ja ... Loe edasi >>

 • Filmikunst

  Algasid Eesti Filmi Päevad

  Täna pärastlõunal avati Tallinna Kinomajas XII Eesti Filmi Päevad, mis kestavad kuni 4. aprillini.

  Kaheksa päeva jooksul näidatakse viimase aasta parimaid Eesti filme. Lisaks laiemat kuulsust kogunud filmidele nagu „Disko ja Tuumasõda“ või „Pangarööv“ linastuvad ka mitmed vähem tuntud, ent sama palju tähelepanu ... Loe edasi >>

 • Filmikunst, Haridus ja teadus

  Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakool tähistab 5. sünnipäeva üritustenädalaga

  28. märtsil viieaastaseks saav Tallinna Ülikooli Filmi- ja Meediakool (BFM) tähistab oma esimest juubelit sünnipäevanädalaga, mille raames toimub rahvusvaheline uue meedia konverents, esilinastuvad värsked tudengifilmid, korraldatakse tasuta lühifilmikoolitusi ning toimub avatud uste päev. BFMi uusi tudengifilme saab alates märtsist ETV2 kanalil vaadata ... Loe edasi >>