Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Kunst

Kunst

 • Kunst, Muinsuskaitse, Muuseumid, Muusika

  Pühakutepäev Niguliste muuseumis ansambliga Rondellus

  Niguliste muuseum tähistab 1. novembril pühakutepäeva Hermen Rode särava kappaltari piduliku avamisega. Sündmus on eriline ja haruldane, sest pühakutega seotud päevi tähistab Niguliste vaid mõnel korral aastas.

  Hindamatu väärtusega retaabel on kaupmeeste ja koguduse ühine tellimus ning pärineb 15. sajandi rikkast kaubalinnast Lübeckist. ... Loe edasi >>

 • Kunst, Muinsuskaitse, Muuseumid

  Niguliste muuseumist kadunud hauaplaadid tuuakse näitusele

  1. novembril kell 14.00 avatakse Niguliste muuseumis näitus „1981–2017 kadunud hauaplaatide fragmendid”, kus külastajate ette tuuakse lugu ligi 40 aastat teadmata kadunud olnud hauaplaatidest. Raidkivi detailid konserveerisid Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna teise kursuse tudengid Isabel Aaso-Zahradnikova juhtimisel.

  Lugu algas 2002. aastal, ... Loe edasi >>

 • Eesti kirikulugu, Kunst, Muinsuskaitse, Usuelu uudised

  Sõlmitakse koostöölepe Christian Ackermanni loomingu uurimiseks

  Täna, 11. aprillil sõlmivad Eesti Evangeelne Luterlik Kiriku peapiiskop Urmas Viilma, Eesti Kunstiakadeemia rektor Mart Kalm ja SA Eesti Kunstimuuseum juhatuse liige Sirje Helme Tallinna toomkirikus pidulikult koostöölepingu teadusliku uurimisprojekti „Christian Ackermann – Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas“ läbiviimiseks.

  2016. aasta ... Loe edasi >>

 • Eesti, Kunst, Uudised

  Riigikogus on Mall Parise maalinäitus

  Riigikogu kunstisaalis on alates tänasest avatud Mall Parise maalinäitus „Sinine äär“.

  Riigikogu esimehe Eiki Nestori sõnul rikastab see näitus Toompea lossi väljapanekute nimistut oma minimalistliku kujundipõhise maaliseeriaga. „Väljapandud maalid annavad omapärase tõuke meie kujutlusvõimele. Kunstnik on suutnud panna oma väljendusoskusega otsima ... Loe edasi >>

 • Kunst

  Konrad Mäe preemia 2016 laureaat on Sirja-Liisa Eelma

  Konrad Mäe nimelist medalit ja rahalist preemiat, mille väärtus on 3200 eurot, annavad alates 1979. aastast välja Eesti Kunstnike Liit, Eesti Maalikunstnike Liit ja Eesti Kultuurkapitali kujutava- ja rakenduskunsti sihtkapital.

  Preemia žürii liikmed Tiit Pääsuke ja Saskia Järve Eesti Maalikunstnike Liidust, ... Loe edasi >>

 • Kunst, Riigikogu

  Riigikogus on Saskia Järve isikunäitus „Mälu kaob“

  Riigikogu kunstisaalis on Saskia Järve isikunäitus „Mälu kaob“, mille läbivaks teemaks on mälestuste moondumine mälus.

  Riigikogu esimehe Eiki Nestori sõnul on näitusel tähenduslik pealkiri. „Elu on tõepoolest näidanud, et aeg-ajalt meenuvad sündmused, kus tuleb esile negatiivne taust ja varjutab positiivse aspekti. ... Loe edasi >>

 • Kunst, Teater

  Kalamajas avab uksed Tallinna Kammerteater ja monogalerii

  Teisipäeval, 5. novembril kell 19 avab Kalamajas uksed uus teater – Tallinna Kammerteater. Esietendub Bengt Ahlforsi mononäidend “Raineri hommik”, mille kunstiline juht on Ervin Õunapuu ja kus peaosas astub üles Indrek Taalmaa.

  Tragikoomiline näidend räägib 84-aastase vanapoisi argipäevast, kus on omal ... Loe edasi >>

 • Kunst, Muuseumid

  Kollektsionäär tutvustab Mikkeli muuseumis huvitavaid ajanäitajaid

  Kolmapäeval, 7. novembril kell 18 kutsub Mikkeli muuseum kõiki kunstihuvilisi õhtute sarja „Pikad kolmapäevad Kadriorus” raames näitusele „Kellade aeg. Ajaloolised kellad Eesti kogudest”, kus toimub ekskursioon kollektsionäär Anatoli Laguntsovi juhtimisel. Ekskursioon toimub vene keeles. Osalemine muuseumipiletiga.

  „Mikkeli muuseumi näitusel „Kellade aeg. ... Loe edasi >>

 • Eesti, Kunst, Riigikogu, Usuelu uudised, Uudised

  Suri Raivo Järvi

  Täna hommikul suri pärast rasket haigust riigikogu liige, kunstnik ja saatejuht Raivo Järvi.

  Raivo Järvi sündis 1954. aasta 23. detsembril Pärnus. Ta lõpetas Tallinna 46. keskkooli 1973. aastal ning Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1979. aastal.

  Kunstnikuna on Järvi illustreerinud raamatuid, millest tuntumad on olnud lastele ... Loe edasi >>

 • Kultuur, Kunst, Muinsuskaitse

  Katariina kirikus saab näha kunstnike kaetud pidulaudu

  Tallinna vanalinnas Katariina kirikus saab kuni pühapäeva õhtuni tutvuda nii kiriku kui ka ühe omapärase väljapanekuga.

  Nimelt katsid Katariina Gildi 15 kunstnikku tavaliselt suletud kirikusse pidulauad, iga kunstnik vastavalt oma erialale. Nii leiab sealt nii klaasist, nahast kui ka näiteks tekstiilist kaunistustega pidulaudu, ... Loe edasi >>

 • Kunst, Muuseumid

  Suurgildi hoones esitletakse Eesti klaasikunsti albumit

  Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone suures saalis esitletakse 23. novembril kell 16 Eesti Klaasikunstnike Ühenduse (EKKÜ) uut albumit “Kümme aastat Eesti klaasikunsti 1997–2007”. Albumi koostas Eve Koha ja kujundas Enno Piir.

  Sajandivahetuse klaasikunsti albumi ilmumise puhul võtavad sõna EKKÜ juhataja Kai Kiudsoo-Värv, ... Loe edasi >>

 • Kunst, Muusika

  Jüri Arraku 75. juubelile pühendatud kontserdil kõlavad uudisteosed

  Tallinna Niguliste kirikus tulevad täna õhtul esiettekandele kolme eesti helilooja uudisteosed: Peeter Vähi “Tõuseb valgus”, Tõnis Kaumanni “Stabat Mater” ja René Eespere “Sententiae veteres”.

  Vanamuusikaansambli Hortus Musicus kontsert on pühendatud 75. aasta juubelit tähistavale kunstnik Jüri Arrakule, kes on olnud inspiratsiooniallikaks ... Loe edasi >>

 • Ajalugu, Haridus ja teadus, Kunst

  Tallinnas toimuv teaduskonverents analüüsib kunsti ja rituaalide ajaloolisi seoseid

  1.–3. septembril toimub Tallinnas Sten Karlingi (fotol) 105. sünniaastapäevale pühendatud rahvusvaheline teaduskonverents „Kunst ja rituaal Põhja- ning Kesk-Euroopas hiliskeskajal ja varauusajal“.

  Kesk- ja varauusaegses ühiskonnas olid nii ilmalikud kui religioossed pildid, objektid ja kohad rituaalidega tähendusrikkalt läbipõimunud ning toonaste inimeste ja ühiskondade mõistmiseks ... Loe edasi >>

 • Kirjandus, Kunst, Muuseumid

  Eesti Ajaloomuuseum avaldas kunstnik August Matthias Hageni reisipäevikud

  Eesti Ajaloomuuseum avaldas kommenteeritud allikapublikatsiooni „August Matthias Hagen. Kunstniku reisipäevikud 1820–1821“ (147 lk, ill). Raamatu koostas ja tõlkis kunstiajaloolane Epp Preem, toimetasid Ene Hanson ja Ivar Leimus.

  18.–19. sajandil muutusid tavapäraseks baltisaksa kunstnike õpirännakud Saksamaale, Šveitsi, Austriasse ja Itaaliasse. 1820. aasta juunis rändas ... Loe edasi >>

 • Eesti riik, Kunst, Muuseumid, Tallinn 2011

  „Vabaduse laulul“ avatakse postkontor, erandkorras on avatud ka Kumu

  20. augustil Tallinna lauluväljakul toimuval „Vabaduse laulul“ hakkab tööle postkontor, kus saab päevakohaseid postkaarte valmistada ja erimargiga posti panna. Eesti taasiseseisvumise 20. aastapäeva puhul on 20. augustil erandkorras avatud ka Kumu kunstimuuseum.

  Eesti Post paneb eeloleval laupäeval „Vabaduse laulule“ üles erakorralise ... Loe edasi >>

 • Eesti, Kunst, Muuseumid, Uudised

  Kumu jutustab Eesti lugu kunstis

  Laupäeval, 20. augustil kell 11–18 on Kumu kunstimuuseum Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 20. aastapäeva puhul erakorraliselt avatud. Kumu püsiväljapaneku tutvustamiseks toimuvad ekskursioonid, kus vaadeldakse Eesti lugu läbi kunstiteoste, kunstnike ja kunstiajaloo.

  „Enne lauluväljakul toimuvale suurüritusele „Vabaduse laul” minekut on kõigil võimalus tutvuda Eestimaa ajalooga ... Loe edasi >>

 • Kunst

  Vaal Galeriis näeb Martin Saare isikunäitust

  Selleks, et kohalikku kunstiellu natuke elevust tuua, avab Martin Saar 3. augustil Vaal Galeriis järjekordse isikunäituse “Order and Chaos”. Näitus toob kunstniku ja kogu tema stuudio näitusesaali, sest esmakordselt Eestis tahab Martin Saar näidata külastajatele, kuidas, millega ja millise mõnuga ta igapäevaselt ... Loe edasi >>

 • Kunst, Muuseumid

  Igavesti naiselik Greenbergi ja Sannamehe loomingus

  Reedest, 8. juulist Adamson-Ericu muuseumis avatud näitus „Igavesti naiselik” eksponeerib maalikunstnik Johannes Greenbergi ja skulptor Ferdi Sannamehe loomingu seda osa, mis väärtustab naise igavikuliselt kauneid ja harmoonilisi külgi.

  „Naised on inspireerinud kunstnikke läbi aastatuhandete,” ütles näituse üks kuraatoritest Pekka Erelt. „Greenbergi ... Loe edasi >>

 • Haridus ja teadus, Kunst

  60 aastat kunstiharidust Tartu kunstikoolist

  Reedel, 8. juulil kell 16 avatakse Tartu kunstimuuseumi näitusemajas näitus TARTU KUNSTIKOOL 60. Näitus jääb lahti kuni 4. septembrini. Tegemist on ülevaatenäitusega Tartu kunstikooli fondist. Fond on parimate õpilastööde varamu, mida kasutatakse õppematerjalina tundides ja näituste korraldamiseks.

  Juubelinäitus toimub kunstimuuseumi esimesel ... Loe edasi >>

 • Ajalugu, Arhitektuur, Kultuur, Kunst

  Kultuuriministeerium kuulutab välja kommunismiohvrite memoriaali ideekavandi konkursi

  Kultuuriministeerium koostöös Eesti Arhitektide Liiduga kuulutab välja avaliku konkursi kommunismiohvrite memoriaali asukoha ja ideekavandi leidmiseks, tööde esitamise tähtaeg on 1. november 2011.

  Kultuuriminister Rein Lang ütles, et kommunismiohvrite mälestuse jäädvustamine on meie kohus ning loodame konkursiga saada sisukaid ja väärilisi ettepanekuid, mis samas ... Loe edasi >>

 • Kunst

  In memoriam Evald Okas (28. XI 1915 – 30. IV 2011)

  Täna lahkus meie hulgast Eesti kaasaegse kunsti legend – Evald Okas.

  Evald Okas osales eesti kunstiloos ligi 70 aastat, 1941 lõpetas ta Riigi Kõrgema Kunstikooli maalijana. Esmakordselt olid tema tööd Tallinna Kunstihoones eksponeeritud juba 1939. a.

  Sõjaaastail Nõukogude armeesse mobiliseerituna kuulus Okas ... Loe edasi >>

 • Hooliv Eesti, Kunst, Ligimene, Tervis

  Täna toimuval kunstioksjonil kogutakse toetust Pelgulinna Sünnitusmajale

  Täna, 9. märtsil algusega kell 19 toimub Swissôtel Tallinnas heategevuslik kunstioksjon „Aita alustada elu!“, mille tulu läheb Pelgulinna Sünnitusmaja toetuseks. Oksjoniga kogutakse raha loote tsentraalse jälgimise süsteemi jaoks.

  Oksjonile on oma säravad tööd andnud auväärsed Eesti kunstiklassikud. Maale ja graafikat saab soetada autoritelt ... Loe edasi >>

 • Ajalugu, Eesti, Kultuur, Kunst, Uudised

  Uus postmark – Villem Reiman 150

  Kolmapäeval, 9. märtsil annab Eesti Post välja Villem Reimani 150. sünniaastapäevale pühendatud postmargi.

  Villem Reiman (1861-1917) oli Eesti rahvuslik suurmees – ajaloolane, ajakirjanik, rahvusliku iseteadvustunde tuline ärataja, aktiivne ühiskonna-, karskus- ja seltsitegelane, EÜS-i auvilistlane, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku alustõdede rajaja, omariikluse ... Loe edasi >>

 • Kunst, Tallinn 2011

  Tallinna XV Graafikatriennaal „Armastuse, mitte raha pärast“ – võitjad on selgunud

  Täna Kumus avatud Tallinna XV Graafikatriennaali „Armastuse, mitte raha pärast“ võitjad on selgunud.

  Kaks päeva koos istunud triennaali rahvusvaheline žürii, kellel tuli valik teha enam kui 100 kunstniku seast, lähtus oma otsuses tööde kandvast sõnumist ning jättis esmase valikukriteeriumina kõrvale tehnika ... Loe edasi >>

 • Eesti, Kirjandus, Kunst, Uudised

  Tartus näeb Soome kauneimaid raamatuid

  Soome iseseisvuspäeval, esmaspäeval 6. detsembril kell 12.15 avatakse Tartu kunstikooli ja Tartu kõrgema kunstikooli raamatukogus (Tolstoi tn. õppehoone, sissepääs Tähe tn. 38A) näitus 2009. aasta Soome kauneimatest raamatutest.

  Neljapäeval, 16. detsembril kell 16.00 peab loengu Soome raamatukujundusest ja tutvustab raamatute valikut žürii liige, ... Loe edasi >>

 • Kunst

  Merike Suits avab galeriis Aatrium maalinäituse “Tavalised imed”

  Maalikunstnik Merike Suits avab reedel, 3. detsembril Tallinnas galeriis Aatrium isikunäituse “Tavalised imed”.

  Merike Suitsu kunstikeelt iseloomustab lihtsate asjade eriline kokkupanek – üleloomuliku elemendi otsimine sealt, kus seda esmapilgul märgata ei oska. Näitus jääb avatuks kuni 9. detsembrini.

  “Merike on leidnud oma keele ... Loe edasi >>

 • Kirjandus, Kunst

  Kunstnik Ilon Wikland avab näituse oma sünnilinnas Tartus

  Täna kell 17 avab maailmakuulus kunstnik Ilon Wikland näituse oma sünnilinnas Tartus asuvas E-kunstisalongis Raekoja plats 20.

  Seekordne näitus on ühe eduka koostööprojekti vahepeatus. Nimelt on Eesti Vabariigi Välisministeerium korraldanud koostöös Tammerraamatuga samasuguse näituse ringreisi maailmas. Näitused on toimunud juba Gruusias, ... Loe edasi >>

 • Kunst, Muuseumid

  Eesti Ajaloomuuseum kutsub Maarjamäele vaatama juubilar Evald Okase pannood „RAHVASTE SÕPRUS“

  Pühapäeval, 28. novembril tähistab Evald Okas oma 95. sünnipäeva ja Eesti Ajaloomuuseum õnnitleb mitmekülgset vanameistrit ja kutsub sel puhul vaatama tema temperamaali „Rahvaste sõprus“.

  Evald Okas maalis selle monumentaalse teose spetsiaalselt Eesti NSV Ajaloo- ja Revolutsioonimuuseumi jaoks, mis avati 1987. aasta ... Loe edasi >>

 • Kunst

  Martin Saar avab oma isikunäituse “In my Dreams”

  Nii New Yorgis kui ka Eestis tuntud kunstnik Martin Saar avab reedel, 26. novembril Lounge Kaheksas kell 20.00 oma verivärske isikunäituse “In my Dreams”.

  Seekordse näituse maalid on inspireeritud unenägudest, nende salapärastest sensuaalsetest emotsioonidest ja unustustehõlma vajunud alateadlikest ihadest. Saar võlub ... Loe edasi >>

 • Kultuur, Kunst

  Ilmub kaks jõulumarki

  Neljapäeval, 25. novembril annab Eesti Post välja kaks jõuluteemalist postmarki.

  Tänavu ilmub traditsiooniliselt kaks jõulumarki. Ühel on kujutatud Eesti Posti ja Eesti Rahvusringhäälingu poolt 2009. aasta detsembris välja kuulutatud jõuluteemalise postmargi joonistuskonkursi võidutöö “Päkapikk”, mille autor on 6-aastane Liisa Hallik. Postmargi ... Loe edasi >>

 • Eesti, Kunst, Usuelu uudised, Uudised

  Avaneb Soome ja Eesti kunstnike religiooniteemaline ühisnäitus

  Täna, 10. novembril kell 16 avab Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Andres Põder Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis Eesti ja Soome kunstnike näituse “Mõte ja meel”.

  Eksponeeritakse religioosse maailmatunnetuseni jõudnud erineva taustaga Eesti ja Soome kunstnike maale. Välja on pandud 24 tööd, s-h. Lola ... Loe edasi >>

 • Kunst

  Lembit Sarapuule antakse üle Konrad Mäe medal ja preemia

  Eesti maalikunsti kõrgeim auhind, Konrad Mäe medal ja preemia määrati Lembit Sarapuule.

  Medalit (kujundanud Enn Johannes) ja rahalist preemiat, mille väärtus on 50000 krooni, annab traditsiooniliselt välja Eesti Kunstnike Liit, Eesti Maalikunstnike Liit ja Eesti Kultuurkapital. Tänavu antakse preemiat välja ... Loe edasi >>

 • Haridus ja teadus, Kunst

  Tallinna Ülikooli Keskaja Keskus korraldab seminari keskaegse kunsti retseptsioonist

  Täna, 27. oktoobril algusega kell 16.15 toimub Tallinna Ülikooli Keskaja Keskuses avalik seminar „Mida pildid tahavad? Keskaegsete kujutiste retseptsioonist“. Ettekandega esineb Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituudi teadur Helen Bome (fotol).

  Kujutledes keskaegset inimest seismas selle ees, mida me tänapäeval nimetame kujutava kunsti teosteks, on ... Loe edasi >>

 • Kunst, Usuelu uudised

  Viru-Nigula kirikus õnnistati altarivitraaž

  Viru-Nigula kirikus õnnistati altarivitraaž, mis kujutab Kristuse taevaminekut.

  Viru-Nigula kiriku sisustus hävis sõja ajal, ent pühakoja ennesõja-aegsel altarimaalil oli kujutatud sama teema. Möödunud sajandi viiekümnendail aastail sisustati kirik uuesti, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

  Altarivitraaži idee pärineb 1970. aastatest, kui kogudust teenis praegune luterliku ... Loe edasi >>

 • Haridus ja teadus, Kunst, Muusika

  Riho Pätsi Koolimuusika Fond austab 2010. aasta laureaate

  Riho Pätsi Koolimuusika Fond annab kolmapäeval, 29. septembril juba üheksandat korda laureaaditiitli silmapaistvatele koolimuusika edendajatele. Käesoleva aasta laureaaditiitli pälvivad helilooja Veljo Tormis, viiulipedagoog Niina Murdvee ja orff-pedagoog Tuuli Jukk. Laureaatide austamine algab kell 16.30 Tallinna Ülikooli Riho Pätsi nimelises auditooriumis ... Loe edasi >>

 • Kunst

  Eesti suursaatkond Pariisis tutvustab Eduard Wiiralti loomingut

  Eesti suursaatkond Pariisis avab teisipäevast neljapäevani uksed, et tutvustada uut näitust Eesti kunstniku Eduard Wiiralti töödega Soome helilooja Juhani Komulaise kogust.

  Pariisi väliskultuuride nädala raames korraldataval näitusel on väljas 25 tööd Wiiralti esimesest Pariisi perioodist aastatel 1926-1934, sealhulgas “Minu Pariis”, “Põrgu”, aga ... Loe edasi >>

 • Kunst

  ArtDepoos avatakse Martin Saare uus näitus

  Vaheldumisi Tallinnas ja New Yorgis elav ja töötav kunstnik Martin Saar avab laupäeval, 25. septembril kell 19.00 galeriis ArtDepoo oma isiknäituse “London Calling”.

  Näituse maalid on saanud alguse kunstnikku mõjutanud naistest, andes võimalusi suuremateks üldistusteks ja paralleelideks. Idüllid, ootused, pained ja ... Loe edasi >>

 • Kirjandus, Kultuur, Kunst

  Avatakse Marie Underile pühendatud mälestusmärk

  Laupäeval, 25. septembril kel 12 avatakse Rahvusraamatukogu ette rajatud, Eesti ühele hinnatuimale poetessile Marie Underile pühendatud mälestusmärk.

  Sõnavõttudega esinevad abilinnapea Taavi Aas ja monumendi rajamise algatanud kirjanik Maimu Berg.

  Teatraliseeritud avamistseremoonial saavad sõna ka Eesti kirjandusajaloo suurkujud Vilde ja Tuglas ning poetessi eluteel saatnud ... Loe edasi >>

 • Kunst, Muuseumid

  Kumus saab näha inglise 19. sajandi kunstniku Constable’i töid

  Eesti kunstihuvilistel on Kumus võimalus näha inglise 19. sajandi maastikumaalija John Constable’i toid.

  Näituse koostas Londoni Victoria ja Alberti Muuseumi kunstiteadlane Mark Evans sealse kogu põhjal, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

  John Constable’i looming on Inglise kultuuri väga oluline osa ja turvakaalutlustel seda reeglina ... Loe edasi >>

 • Eesti, Kultuur, Kunst, Uudised

  Ilmub uus postmark – „Eesti fauna – lagrits”

  Täna, 23. septembril annab Eesti Post välja Eesti fauna sarjas lagritsale pühendatud postmargi.

  Margiseeria „Eesti fauna” järjekordsel margil on kujutatud lagritsat. Lagrits on noore roti suurune, talveund magav näriline. Ta on segatoiduline, kes sööb nii taimede vilju kui seemneid, tigusid, putukaid ... Loe edasi >>

 • Kunst, Muuseumid

  Kadrioru kunstimuuseum näitab peidus olnud šedöövreid

  Kadrioru kunstimuuseum toob 10. sünnipäeva puhul restauraatorite töölaudadelt publiku ette 12 peidus olnud šedöövrit.

  “Näitus “Šedöövri sünd” tutvustab publikule seninägemata töid Madalmaade, Saksa ja Venemaa meistritelt, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

  Kuigi Kadrioru kunstimuuseumi juubelihõngulise näituse 17. ja 18. sajandist pärinevate tööde väärtus ja ... Loe edasi >>

 • Kultuur, Kunst

  Kohila vallamajas avatakse maalikunstnik Ilmar Kruusamäe fotonäitus

  2. septembril kell 16 avab Kursi koolkonna silmapaistev kunstnik Ilmar Kruusamäe Kohila vallamajas oma fotonäituse “30+x aastat hiljem”.

  Ilmar Kruusamäe retrofotonäitusel on üles riputatud 30 fotot , mis pildistatud vana vene “Smenaga”. Suurtel fotodele on jäädvustatud malevakaaslasi üliõpilasehitusmalevast Noarootsis ja Hiiumaal 1976-78. aastal.

  Kunagised ... Loe edasi >>

 • Kunst, Muuseumid

  Kumu selle sügise suurnäitus tutvustab paguluses loodud eesti kunsti

  Neljapäeval, 2. septembril kell 18 avatakse Kumu suures saalis näitus „Eesti kunst paguluses”, mis toob publikuni ligi 250 kaasmaalaste poolt võõrsil loodud kunstiteost. Suurt osa näitusele koondatud töödest saab Eestis näha esmakordselt, sest enamik neist kuulub erakogudesse Rootsis, Kanadas ja ... Loe edasi >>

 • Haridus ja teadus, Keskkond, Kunst

  Elurikkus ootab ülesjoonistamist

  Kolmapäevast, 1. septembrist algab elurikkuse ehk bioloogilisele mitmekesisuse aastale pühendatud arvutijoonistuste võistlus, millel saavad osaleda kõik looduse- ja kunstihuvilised lapsed, noored ning täiskasvanud.

  Tänavu tähistatav rahvusvaheline elurikkuse aasta paneb sel sügisel proovile eestimaalaste joonistamisoskuse. Pintsli asemel tuleb kasutada arvutihiirt või digilauda, ... Loe edasi >>

 • Kunst

  Vesi kunstigaleriis

  Teisipäeval, 31. augustil kell 17 avab maalikunstnik Jaan Elken galeriis ArtDepoo personaalnäituse „Vesi“.

  Kuuest suuremõõtmelisest maalist moodustuva hiigelkompositsiooniga galeriisaalis loob kunstnik ruumi illusiooni veest.

  Läbi sellise mastaapsuse sõnastab Elken vee sümboliks – millekski, mis on oma olemuselt ühteaegu universaalne ja kõikjalesinev kui ... Loe edasi >>

 • Haridus ja teadus, Kunst

  Eesti Kunstiakadeemia peab õppeaasta avaaktust tulevasel Kunsti platsil

  27. augustil kell 15 toimub Eesti Kunstiakadeemia endise ja tulevase hoone asukohal Tartu mnt 1 ülikooli 2010/11 õppeaasta avaaktus.

  Aktusel kõnelevad Kunstiakadeemia rektor prof Signe Kivi (fotol), üliõpilasesinduse esimees Viljar Lohu ning tiibade lehvides kappab kohale akadeemia hobu Pegasos.

  Uue hoone ootuses märgistavad üliõpilased ... Loe edasi >>

 • Kultuur, Kunst

  Päev ilma mobiilita

  Meediafestivali ISEA programmi raames toimub 26.augusti õhtul Dortmundis eesti kunstnike Eve Arpo ja Riin Rõõsi projekt “Päev ilma mobiilita”. Kunstnike eesmärk on teadvustada inimestele nende sõltuvust mobiiltelefonist.

  Reinoldkirche ees vabatahtlikelt möödujatelt kella 20-21 kogutud mobiiltelefonid elavad 24 tundi kilekottidesse pakitult ... Loe edasi >>

 • Eesti, Kunst, Uudised

  Välisministeeriumis avati Eesti noorte disainerite näitus

  Välisminister Urmas Paet ja Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi avasid täna välisministeeriumis Eesti noorte disainerite näituse “SÄSI”.

  Välisminister Urmas Paeti sõnul on uus ja noor disain Eesti loomemajanduse üha enam tähtsustuv osa ning omab täna tugevat potentsiaali rahvusvaheliselt. “Välisministeerium saab aidata kaasa ... Loe edasi >>

 • Eesti, Kunst, Muusika, Uudised

  Paides avati Arvo Pärdile pühendatud näitus

  Täna avati Paide kultuurikeskuses Paidest pärit maailmakuulsa helilooja Arvo Pärdi 75. juubelile pühendatud Pärdi pidunädalate raames näitus „Kingitus Pärdile“, kus on eksponeeritud enam kui 30 Eesti kunstniku tööd, mis saanud innustust Arvo Pärdist või tema muusikast.

  Näituse avamisel sai kuraator Leho ... Loe edasi >>

 • Kultuur, Kunst, Muusika

  Algavad Pärdi Pidunädalad Paides

  20. augustil kell 14 avatakse Paide Kultuurikeskuse kontsertsaali galeriis Arvo Pärdi juubeliürituste raames toimuv kunstinäitus „Kingitus Pärdile“. 19. septembrini avatud näitusel on üleval otseselt või kaudselt Arvo Pärdi heliloomingust inspireeritud 30 eesti kunstniku maalid ja graafika. Omaette näitusena on eksponeeritud konkursil „Järvamaa ... Loe edasi >>