Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Sport

Sport

 • Maailm, Sport, Uudised

  Saksamaa alistas Argentina ja võitis maailmameistrivõistlused

  Brasiilias korraldatud jalgpalli maailmameistrivõistlustel alistas Saksamaa pühapäeval finaalmängus lisaajal 1:0 (0:0, 0:0) Argentina.

  Mõlemad meeskonnad alustasid aktiivselt rünnakuid, sakslased jätkasid oma nauditavat söödumängu.

  Neljandal minutil tabas Toni Kroosi karistuslöök müüri. Lionel Messi ründas omakorda läbi mõned minutid hiljem, kuid Bastien Schweinsteiger klaaris ... Loe edasi >>

 • Maailm, Sport, Usuelu uudised, Uudised

  Vatikani teatel paavst ja emeriitpaavst MM-finaali pigem ei vaata

  Vatikan teatas neljapäeval, et suure tõenäosusega ei vaata sakslasest emeriitpaavst Benedictus XVI ning ametisolev argentiinlasest paavst Franciscus pühapäeval jalgpalli maailmameistrivõistluste finaali, kus kohtuvad Saksamaa ja Argentina.

  Finaali toimumisaeg on Franciscuse päevakava seisukohalt hiline ning Benedictust ei tunta kuigi suure spordifännina, ütles Vatikani pressiesindaja ... Loe edasi >>

 • Eesti, Sport, Uudised

  Kanter võitis MM-il hõbeda, Israel oli neljas

  Olümpiavõitjast kettaheitja Gerd Kanter võitis Lõuna-Koreas Daegus toimuvatel kergejõustiku maailmameistrivõistlustel hõbemedali tulemusega 66.95.

  Võistluse võitis sakslane Robert Harting, kes juba avavoorus näitas tipptasemel tulemust 68.49, neljandas voorus heitis ta võistluse parimaks jäänud 68.97.

  Kanter heitis oma parima tulemuse teises voorus, mil kettakaare pikkuseks mõõdeti ... Loe edasi >>

 • Haridus ja teadus, Hooliv Eesti, Kodanikuühendused, Kultuur, Sport

  Skandinaavia stipendiumiportaal avas Eestis filiaali

  Tänasest on avatud uus, üle 15.000 stipendiumiga varustatud eestikeelne stipendiumiportaal www.stipendiumid.ee. Seni peamiselt Põhja-Euroopas, aga ka Saksamaal ja Šveitsis tegutsenud ettevõtte eesmärk on pakkuda stipendiumiotsinguteenust, mille sihtgrupiks on lisaks õpilastele ja õpetajatele ka teadlased, sportlased, kunstnikud, paljulapselised pered ja teised ... Loe edasi >>

 • Eesti, Kaitsevägi, Sport, Uudised

  Eesti saatis teele kapral Taavi Peetre

  Eesti saatis täna pärastlõunal Tallinna Kaarli kirikust teele õnnetuses hukkunud kapral Taavi Peetre.

  „Taavi Peetre jäi meelde heatahtliku ja tagasihoidliku hiiglasena, kes ei kaotanud kunagi närvi,“ ütles kaitseväe kehakultuuri –ja spordigrupi ülem major Heino Märks. „Taavi Peetre oli konkreetne ja täpne, ... Loe edasi >>

 • Eesti, Sport, Uudised

  Kuulitõukaja Taavi Peetre ärasaatmine toimub pühapäeval Kaarli kirikus

  Tamula järvel paadiõnnetuses elu kaotanud eduka kuulitõukaja ning kaitseväe kaprali Taavi Peetre riiklik leinatalitus on pühapäeval kell 14 Tallinnas Kaarli kirikus.

  Kapral Taavi Peetre läbis sõduriväljaõppe staabi- ja sidepataljonis aastatel 2007-2008 ning teenis pärast ajateenistust edasi elukutselise kaitseväelasena kaitseväe spordirühmas, mis on staabi- ... Loe edasi >>

 • Kultuur, Muusika, Sport, Teater, Tervis, Tervisesport

  Reedel algav Emajõe festival pakub sportlikke veeelamusi ja meelelahutust

  Terve eeloleva nädalavahetuse on kõigil võimalus osa võtta V Emajõe festivalil toimuvatest arvukatest võistlustest ning muudest jõega seotud üritustest.

  Igal aastal lisandub jõefestivalile midagi uut ning seekord on suuremalt ette võetud erinevad võistlused. Esimest korda toimuvad avaveeujumise võistlused Emajõe karikale, kuhu ... Loe edasi >>

 • Hooliv Eesti, Kodanikuühendused, Ligimene, Sport, Tervis, Tervisesport

  Eesti Tervise Fond: Korrektsed ujumisoskused on olulised uppumissurmade vähendamisel

  Koostöös Eesti Tervise Fondi, Kultuuriministeeriumi, Tallinna Ülikooli ja Ujumisliiduga on Ujumisliidu koduleheküljel võimalus vaadata ujumise algõppe videot ning selgeks saada ujumise põhitõed.

  „Tänavusel suvel oleme pidanud tõdema, et Eesti inimeste ... Loe edasi >>

 • Eesti, Sport, Uudised

  Jõustruktuuride Spordimängudest on saamas traditsioon

  13. augustil Eesti Politsei Spordiliidu eestvedamisel Rakvere spordikeskuses peetud II Jõustruktuuride Spordimängud võitis Politsei- ja Piirivalveamet.

  Juba teist korda said Rakveres kokku aktiivsed sportlased Siseministeeriumi, Justiitsministeeriumi, Kaitseministeeriumi haldusalas olevate asutustest ning Maksu- ja Tolliametist. Stardijoonele koondus ühtekokku üle 390 sportlase, kes kõik soovisid ... Loe edasi >>

 • Eesti, President, Sport, Uudised

  President Ilves võõrustas olümpiamedalivõitjaid

  President Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves võõrustasid täna oma kodutalus viimasel kümnendil olümpiamedali võitnud Eesti sportlasi, nende pereliikmeid ja teisi meie saavutusspordi võtmetegelasi.

  Presidendi sõnul oli kokkusaamise üheks eesmärgiks väljendada tänu suurtele sportlastele, kelle saavutused on pakkunud rahvale häid emotsioone ... Loe edasi >>

 • Eesti, Kultuur, Sport, Uudised

  Täna algavad Tallinnas Rahvusvahelise Töölisspordi maailmamängud

  1.-8. juulil toimuvad Tallinnas II CSIT ehk Rahvusvahelise Töölisspordi Konföderatsiooni maailmamängud, kus osalevad 26 riigi sportlased – kaugemaid külalisi on oodata Brasiiliast ja Mehhikost.

  Sportlikke võimeid võrreldakse Tallinnas tosinal spordialal – kergejõustikus, ujumises, maadluses, karates, judos, võrkpallis, rannavõrkpallis, korvpallis, jalgpallis, tennises, ... Loe edasi >>

 • Sport

  Ilmunud on uus „Eesti spordi aastaraamat“

  Äsja trükivalgust näinud „Eesti spordi aastaraamat 2009“ võtab ligi pooletuhandel leheküljel kokku möödunud spordiaasta, mahukas statistikaosa sisaldab andmeid 60 spordiala kohta.

  Kultuuriminister Laine Jänese sõnul võib möödunud spordiaastat hinnata õnnestunuks, sest meie sportlased saavutasid suurepäraseid tulemusi mitmetel tiitlivõistlustel. „Need tulemused jõuavad igal aastal ... Loe edasi >>

 • Eesti, Sport, Uudised

  Baruto sai ozekiks

  Sumomaadleja Kaido Höövelson ehk Baruto sai kolmapäeval esimese eestlasena ozeki tiitli.

  25-aastane Baruto sai Jaapani sumoliidult ametliku teate, et liidu juhtkond kiitis ühehäälselt heaks talle sumohierarhias tähtsuselt teise tiitli andmise.

  “Ma treenin ja teen kõvasti tööd, et mitte häbistada seda auväärset staatust,” ütles Baruto ... Loe edasi >>

 • Eesti, Sport, Uudised

  Kristina Šmigun-Vähi auks toimub Tallinnas Raekoja platsil vastuvõtt

  Vancouveri taliolümpiamängudel 10 km murdmaasuusatamise vabatehnikasõidus hõbemedali võitnud Kristina Šmigun-Vähi vastuvõtt toimub neljapäeval algusega kell 17 Tallinnas Raekoja platsil.

  Olümpiasangarit on tervitamas president, peaminister, kultuuriminister, Tallinna linnapea, Eesti Olümpiakomitee ja sponsorite esindajad.

  Laval esinevad Tanel Padar & The Sun. Lisaks neile aitab spordisõpradel Kristinat ... Loe edasi >>

 • Maailm, Sport, Uudised

  Rogge kõne lõpetas “suurepärase ja väga sõbraliku” olümpia

  Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) president Jacques Rogge nimetas Kanadas Vancouveris peetud 21. taliolümpiat “suurepäraseks ja väga sõbralikuks”, enne kui kuulutas mängud pühapäeval lõppenuks.

  Lõputseremoonial kõnelenud Rogge avaldas muuhulgas kaastunnet Gruusiale ja kelgutaja Nodar Kumaritašvili perekonnale seoses treeningsõidul juhtunud traagilise õnnetusega, mis leidis aset 12. ... Loe edasi >>

 • Sport, Tervisesport

  Tartu maratoni võitis Anders Aukland

  Tartu maratoni võitis tänavu teist aastat järjest norralane Anders Aukland (fotol), teiseks jäi rootslane Jörgen Brink ja kolmandaks rootslane Oskar Svärd.

  Eestlastest oli parim kaheksandana lõpetanud Priit Narusk. Vancouveri olümpiamängude medalilootus Andrus Veerpalu lõpetas Tartu maratoni üheksandana.

  Anders Auklandi võiduaeg oli 2 tundi, 59 ... Loe edasi >>

 • Sport, Tervisesport

  Suusakuningas Veerpalu stardib 39. Tartu Maratonil

  Pühapäeval sõidetaval 39. Tartu Maratonil asub enne Vancouveri olümpiat starti ka Andrus Veerpalu. Veerpalu ülesandmine suusamaratonile laekus teisipäeval. Kahekordsele olümpiavõitjale ja maailmameistrile on Tartu Maratoni esikoht siiani kättesaamatuks jäänud.

  Eesti Suusaliidu murdmaasuusatamise spordidirektor ja kolmekordne Tartu Maratoni võitja Raul Olle sõnab, ... Loe edasi >>

 • Eesti, Maailm, Sport, Uudised

  Šmigun-Vähi sai olümpial hõbemedali

  Kristina Šmigun-Vähi sai esmaspäeval Vancouveri 2010. aasta taliolümpiamängude 10. kilomeetri murdmaasuusatamise vabatehnikavõistlusel teise koha, võitis rootslanna Charlotte Kalla.

  Šmigun-Vähi lõpetas ajaga 25,05,0 ning kulla võitnud Kalla edestas teda vaid 6,6 sekundiga. Kolmanda koha sai norralanna Marit Björgen, kes kaotas võitjale 15,9 sekundit.

  Neljas oli ... Loe edasi >>

 • Maailm, Sport, Uudised

  Vancouveris algasid taliolümpiamängud

  Kanadas Vancouveris toimus Eesti aja järgi varahommikul XXI taliolümpiamängude avatseremoonia, mille korraldajad omistasid reedel hukkunud Gruusia sportlase Nodar Kumaritašvili mälestusele.

  Esimest korda korraldati tseremoonia sisestaadionil – maailma suurimas sisehallis BC Place, mis mahutab 60.000 pealtvaatajat.

  Eesti delegatsioon marssis sisse kella poole viie ajal. Eesti ... Loe edasi >>

 • Eesti, President, Sport, Uudised

  President osales Eesti lipu heiskamisel olümpiakülas

  President Toomas Hendrik Ilves osales neljapäeval Vancouveri olümpiakülas pidulikul liputseremoonial, millega ametlikult tervitati Eesti delegatsiooni osavõttu laupäeval algavatel taliolümpiamängudel.

  Eesti, Iisraeli ja Kolumbia delegatsioonide auks korraldatud tseremoonial kõlasid riikide hümnid ja heisati riigilipud. “Sügiseselt vihmane ja soe ilm ei kahanda Eesti ... Loe edasi >>

 • Maailm, Sport, Uudised

  Foto: olümpiatuli Vancouveris Eesti lipu ees

  Avaldame juuresolevalt foto taliolümpiamängude tuleteekonnast, kus tuletõrvik NBA korvpallistaar Steve Nashi käes (fotol keskel, lipuvarraste ees) möödub Eesti Evangeeliumi Luteriusu Kiriku (E.E.L.K.) Vancouveri Peetri kirikust.

  Eesti lipp on peagi tervitamas olümpiamängude aukülalisi, president Toomas Hendrik Ilvest ja Evelin Ilvest ... Loe edasi >>

 • Kultuur, Kunst, Sport

  Ilmub Vancouveri taliolümpiamängude teemaline postmark

  Eesti Post annab neljapäeval välja Vancouveri taliolümpiamängude teemalise postmargi.

  Üheksakroonise nominaalväärtusega postmark on trükitud trükikojas Vaba Maa. Margi tiraaž on 75.000 ning selle kujundas Triin Heimann, teatas Eesti Posti pressiesindaja BNS-ile.

  Esimese päeva tempel on kasutusel Tartus Eesti Rahva Muuseumi postimuuseumis ja ... Loe edasi >>

 • Eesti, Sport, Uudised

  Olümpiamängudele sõidab 30 sportlast

  Eesti Olümpiakomitee (EOK) kinnitas neljapäeva õhtul suusaliidu ettepanekul olümpiadelegatsiooni liikmeteks murdmaasuusatajad Timo Simonlatseri, Karel Tammjärve ja Tatjana Mannima, millega suurenes Vancouveris Eestit esindavate sportlaste arv 30-ni.

  Eesti Olümpiakomitee kinnitas Eesti olümpiadelegatsiooni koosseisu eelmise nädala reedel, siis oli nimekirjas 27 sportlast. Rahvusvaheline suusaliit eraldas ... Loe edasi >>

 • Eesti, Riigikontroll ja Eesti Pank, Sport, Uudised

  Eesti Pank emiteeris Vancouveri meenemündi

  Täna esitles Eesti Panga president Andres Lipstok Vancouveris toimuvate XXI taliolümpiamängude auks emiteeritud hõbedast 10-kroonise nimiväärtusega meenemünti. Mündid hinnaga 350 krooni on müügil Eesti Panga muuseumis Estonia pst 11 ning SEB kontorites üle Eesti.

  Meenemündi esitlusel võtsid sõna Eesti Olümpiakomitee peasekretär Toomas Tõnise, ... Loe edasi >>

 • Eesti, Sport, Uudised

  Tallinnas algasid Euroopa Meistrivõistlused iluuisutamises

  Tallinnas algasid täna ISU Euroopa Meistrivõistlused Iluuisutamises 2010. 19. kuni 24. jaanuarini on Saku Suurhall lavaks Euroopa parimatele iluuisutajatele, kes kõik võistlevad Euroopa särava meistritiili nimel.

  Saku suurhalli koguneb rohkem kui 120 sportlast 38 riigist. Suursündmus Tallinnas toimub ainult üks kuu enne ... Loe edasi >>

 • Kunst, Sport

  Täna ilmub uus postmark – „EM iluuisutamises Tallinnas”

  Täna, 19. jaanuaril annab Eesti Post välja võistlustele pühendatud postmargi.

  ISU Euroopa Meistrivõistlused Iluuisutamises 2010 toimuvad 19.–24. jaanuaril Tallinnas. Terve nädala vältel on Saku Suurhall lavaks Euroopa parimatele iluuisutajatele, kokku peetakse üheksa võistlust üksiksõidus, paarissõidus ja jäätantsus. Võistluste korraldajaks on Eesti ... Loe edasi >>

 • Arhitektuur, Filmikunst, Kirjandus, Kultuur, Kunst, Laulu- ja tantsupidu, Muusika, Sport, Teater

  Eesti Kultuurkapitali aastapreemiate laureaadid selgunud

  Laupäeva õhtul anti Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogus üle tänavused Eesti Kultuurkapitali aastapreemiad ja sihtkapitalide aastapreemiad.

  Eesti Kultuurkapitali aastapreemiad said:

  * Hendrik Lindepuu – Tadeusz Rózewiczi “Valitud luuletuste” (2009) ja teiste poola kirjanduse tähtteoste tõlkimise eest;

  * Priit Raud – töö eest esituskunsti eri vormide ... Loe edasi >>

 • Sport

  Suusatipud stardivad Otepää radadele

  Nädalavahetusel stardivad Otepää suusaradadel toimuvatel Maailma Karikavõistluste murdmaasuusatamise Otepää etapil Eesti parimad kõrvuti teiste tippsõitjatega.

  Eesti Suusaliidu murdmaasuusatamise spordidirektor Raul Olle ennustab Otepääle ülipingelist võistlust. „Paljude juhtivate suusariikide koondiste Vancouveri taliolümpiamängude koosseis on veel lahtine ja Otepää MK etapp on üks ... Loe edasi >>

 • Eesti, Sport, Tervisesport, Uudised

  Täna avati Raplas vastvalminud spordihoone

  Täna avati Raplas maakonna kõige uuem ja suurem spordihoone, luues maakonnakeskusesse kvaliteetsed sportimisvõimalused. Kultuuriministeerium toetas Rapla spordihoone ehitust 7,9 miljoni krooniga.

  Spordihoone avamisel osalenud kultuuriminister Laine Jänese sõnul on spordihoone valmimisel olnud oluline roll Raplamaa elanikel, kes on end näidanud spordilembese ... Loe edasi >>

 • Eesti, Sport, Uudised

  Aasta sportlased on Ksenija Balta ja Andrus Veerpalu

  2009. aasta sportlased kuulutati välja täna Nokia Kontserdimajas toimunud galaõhtul “Spordiaasta Tähed 2009″. Galaõhtut juhtisid Kärt Tomingas ja Veikko Täär.

  2009. aasta sportlased, treener ja võistkond selgusid rahvaküsitluse, spordialaliitude ning spordiajakirjanike valikute liitmisel.

  Aasta naissportlasena kuulutati välja Euroopa sisemeister Ksenija Balta. Tiitli ... Loe edasi >>

 • Eesti, Sport, Uudised

  Täna selguvad 2009. aasta sportlased

  2009. aasta sportlased kuulutatakse välja 26. detsembril Nokia Kontserdimajas toimuval galaõhtul “Spordiaasta Tähed 2009″. Spordiaasta piduliku lõpetamise otseülekanne algab Vikerraadios kell 19.30 ning Eesti Televisioonis kell 19.40. Galaõhtut juhivad Kärt Tomingas ja Veikko Täär.

  2009. aasta sportlased, treener ja võistkond selguvad ... Loe edasi >>

 • Ajalugu, Filmikunst, Sport

  Esilinastub film Kristjan Palusalust

  Neljapäeval, 17. detsembril kell 18 esilinastub kinos Sõprus film “Palusalu, kahekordse olümpiavõitja lugu”.

  Dokumentaalfilmi eesti maadluslegendi, kahekordse olümpiavõitja Kristjan Palusalu (1908 – 1987) saatusest, kelle elukäik pakub nii tõuse kui ka mõõnu, üks tormilisem kui teine, režissöör on Kristiina Davidjants ja stsenarist Paavo ... Loe edasi >>

 • Eesti, Sport, Uudised

  Eesti vutikoondis kerkis FIFA edetabelis pisut

  Eesti jalgpallikoondis tõusis täna avaldatud FIFA edetabelis 11 kohta kõrgemale ning asub nüüd 207 koondise konkurentsis 103. kohal.

  Tabelit juhib Brasiilia, kellele Eesti kaotas 12. augustil toimunud sõprusmängus 0:1, teatas jalgpalliliit. Teisel kohal on septembris MM-valikmängus tulemusega 3:0 Eestit võitnud Hispaania. Esikolmikusse kuulub ... Loe edasi >>

 • Maailm, Sport, Uudised

  Jacques Rogge valiti uuesti ROK-i presidendiks

  Jacques Rogge (fotol) valiti reedel tagasi Rahvusvahelise Olümpiakomitee presidendi kohale.

  Rogge oli ainus kandidaat ja tema ametiaeg kestab 2013. aastani. 2001. aastal asus ta komiteed Juan Antonio Samaranchi järel juhtima ja sai 1894. aastal asutatud organisatsiooni kaheksandaks presidendiks.

  “Me oleme koos palju saavutanud. Ma ... Loe edasi >>

 • Maailm, Sport, Uudised

  ROK valis 2016. aasta suveolümpialinnaks Rio de Janeiro

  Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) valis reedel Kopenhaagenis toimunud kongressil 2016. aasta suveolümpia korraldajaks Rio de Janeiro.

  Viimases, kolmandas hääletusvoorus konkureeris Rioga Hispaania pealinn Madrid.

  Soosik Chicago langes juba esimeses, Tokyo teises hääletusvoorus.

  Kopenhaagenisse olid saabunud lobitööd tegema USA president Barack Obama, Hispaania kuningas Juan ... Loe edasi >>

 • Maailm, Sport, Uudised

  Chicago ja Tokyo langesid olümiakonkurentsist

  ROK-i liikmed hääletasid reedel 2016. aasta olümpialinna konkurentsist välja Chicago ja Tokyo.

  Soosiku staatuses olnud Chicago langes välja esimeses, Tokyo teises hääletusvoorus.

  Viimases kolmandas hääletusvoorus selgitavad 2016. aasta suveolümpia korraldaja Rio de Janeiro ja Madrid.

  Allikas: BNS, 02.10.2009

 • Kodanikuühendused, Majandus, Muusika, Sport

  2009. aasta Eesti “Väljapaistva Noore Inimese” auhinna laureaadid on Sten Tamkivi, Kaido Höövelson (Baruto) ja Mihkel Kütson

  Rahvusvahelise noortekoja JCI Eesti haru poolt välja antava Eesti Väljapaistva Noore Inimese ehk TOYP (The Outstanding Young Person) auhinna vääriliseks tunnistati tänavu Sten Tamkivi, Mihkel Kütson ning Kaido Höövelson (alias Baruto). TOYP auhinnavõitjad selgusid JCI Estonia iga-aastase juhtimiskonverentsi raames toimunud ... Loe edasi >>

 • Ajalugu, Kunst, Sport

  Uus postmark “Eesti kergejõustik 100″

  Täna, 22. septembril annab Eesti Post välja postmargi „Eesti kergejõustik 100″.

  Eesti kergejõustiku sünniks peetakse 1909. aastal Tallinnas ja Tartus peetud esimesi kergejõustikuvõistlusi.

  Tänapäeva kergejõustiku ajaloo stardihetkeks saab lugeda antiikaja esimesi olümpiamänge. Pea 3000 aasta kõrval vaid tunnikesena tunduva viimase sajandi sisse ... Loe edasi >>

 • Kunst, Riigikontroll ja Eesti Pank, Sport

  Vancouveri taliolümpia meenemündi kujunduskonkursi võitis Stanislav Kalinin

  Eesti Panga kokku kutsutud žürii valis neljapäeval Vancouveris toimuvatele XXI taliolümpiamängudele pühendatud hõbedast meenemündi kujunduskonkursi võidutööks vabakutselise disaineri ja Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini tudengi Stanislav Kalinini kavandi.

  Hõbedast 10-kroonise nominaalväärtusega meenemündi kujunduskonkursi võitis Stanislav Kalinini kavand märksõnaga “Skiers abstract”. Teise koha võitis kunstnike ... Loe edasi >>

 • Eesti, Sport, Uudised

  Tallinnas algab Euroopa kettaheitekonverents

  Täna ja homme toimub Tallinnas II Maailma Kettaheitekonverents – kettaheitetreenerite ja sportlaste kogemuste vahetamine, millel eelmisel aastal osales 72 treenerit ja sportlast 19 riigist.

  Möödunud aastal osalejate lemmikuks osutunud praktilised näidistunnid on kavas ka seekord, teatas kergejõustikuliit. Vesteinn Hafsteinsson ja Gerd Kanter analüüsivad, ... Loe edasi >>

 • Eesti, Kaitsevägi, Sport, Uudised

  Kaitsevägi korraldab sõjaväelaste maailmameistrivõistlused

  Homme algavad Võrus kaitseväe korraldatud sõjaväelaste maailmameistrivõistlused orienteerumises.

  Kaitseväe peastaap teatas, et võistlused algavad avatseremooniaga Võru kesklinnas Vabaduse platsil kell 17.25. Võistlejad saabuvad Võrru täna.

  Kolmapäeval võisteldakse tavarajal, reedel lühirajal ja laupäeval teatevõistluses. Maailmameistrivõistlused lõpevad lõputseremooniaga laupäeval 19. septembril.

  Võistlusel on kohal käesoleva ... Loe edasi >>

 • Haridus ja teadus, Sport

  Täna avatakse Eesti Maaülikooli spordihoone

  Esmaspäeval, 7. septembril kell 17 avatakse pidulikult Eesti Maaülikooli spordihoone. Tseremoonial osalevad maaülikooli rektor Mait Klaassen, Tartu linnapea Urmas Kruuse, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning kultuuriminister Laine Jänes.

  Uut spordihoonet on palutud avama ka maaülikooli spordiklubi veteranid, teiste seas Jaak ... Loe edasi >>

 • Eesti, Sport, Uudised

  Kultuuriminister tegi ettepaneku sportlaste premeerimiseks

  Kultuuriminister Laine Jänes tegi ettepaneku premeerida kettaheitja Gerd Kanterit, sõudjaid Allar Raja ja Kaspar Taimsood ning nende treenereid suurepäraste tulemuste eest hiljutistel maailmameistrivõistlustel.

  Kettaheitja Gerd Kanter võitis oma sportlaskarjääri viienda tiitlivõistluste medali Berliinis toimunud kergejõustiku maailmameistrivõistlustel. Poznanis aset leidnud sõudmise maailmameistrivõistlustelt tõid Eestile ... Loe edasi >>

 • Sport

  Gerd Kanter võitis maailmameistrivõistlustel pronksmedali

  Gerd Kanter võitis Berliinis kergejõustiku maailmameistrivõistlustel kolmapäeval meeste kettaheites neljandas voorus heidetud tulemusega 66.88 pronksmedali sakslase Hartingi ja poolaka Malachowski järel.

  Pea kogu võistluse oli liidriks poolakas Piotr Malachowski, kes viiendas heitevoorus parandas oma tulemust veelgi, heites 69.15, mis on ... Loe edasi >>

 • Muusika, Sport

  Suvekontsert Tammsaare pargis

  Nordea Pank toob seoses taasiseseisvumispäevaga täna, 19. augustil algusega kell 20.00 Tallinnas Tammsaare pargis kõigini suvekontserdi.

  Tasuta vabaõhukontserdil pealinna südames astuvad üles ansambel SKA Faktor, Nordea Panga segakoor ja illusionist Jürgen Veber.

  Lisaks tehakse suurel LED-ekraanil otselülitusi kergejõustiku Berliini MM-i kettaheite ... Loe edasi >>

 • Eesti, Sport, Uudised

  Golfi MM-i Euroopa finaal leiab aset Eestis

  Golfi riikidevaheliste maailmameistrivõistluste direktor Mike Uyede kirjutas sel nädalal Jõelähtme golfikeskuses alla lepingu, mille kohaselt golfi MMi Euroopa finaalvõistlus toimub 24 -27  septembril Eestis.

  Jõelähtme golfikeskust haldava ASi Estonian Golf & Country Club juhataja Hanno Krossi sõnul viibis Mike Uyede Eestis kolm päeva, ... Loe edasi >>

 • Eesti, Sport, Uudised

  Kergejõustiklased alustavad teed Berliini MM-ile

  Mikk Pahapill ja Kaie Kand alustavad homme lõunal esimeste Eesti kergejõustiklastena teekonda Tallinna lennujaamast Berliini MM-ile.

  Sel laupäeval algavale 12. kergejõustiku MM-ile sõidab järgneva nädala jooksul 18 Eesti sportlast.

  Eesti Kergejõustikuliidu peatreeneri Aivo Normaku sõnul on enamikele koondislastele piletid kätte antud ning homme ... Loe edasi >>

 • Eesti, Sport, Uudised

  Ilmub Eesti jalgpallile pühendatud tervikasi

  Eesti Post annab täna välja tervikasja “Eesti Jalgpall 100″. Tervikasi on pealetrükitud maksetähisega postkaart, mida saab saata üle maailma.

  Tervikasi “Eesti jalgpall 100″ kannab järjekorranumbrit 57, selle on kujundanud Lembit Lõhmus ning nominaaliks on postimaks tasutud kõikidesse riikidesse saatmisel. Postkaardil on Eesti jalgpallikoondise ... Loe edasi >>

 • Eesti, Hooliv Eesti, Ligimene, Sport, Uudised

  Jalgpalliliit toob puudustkannatavad lapsed Eesti-Brasiilia vutimatši vaatama

  Sotsiaalministeeriumi ja Eesti Jalgpalli Liidu koostöös on paarisajal lapsel ja noorel võimalus homme kaasa elada Eesti – Brasiilia kohtumisele.

  Jalgpalli on vaatama kutsutud nii lastekodulapsed kui lasterikastes peredes kasvavad lapsed, teatas sotsiaalministeerium.

  Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul on Eesti Jalgpalli Liidu soov jagada lastele ... Loe edasi >>

 • Kodanikuühendused, Kultuur, Sport, Tallinn 2011, Terved eluviisid

  Kultuuripealinna rattaparkla kogub populaarsust: nüüd Eesti-Brasiilia jalgpallimatšil!

  12. augustil toimuvaks Noortepäevaks ja samal õhtul peetavaks Eesti-Brasiilia jalgpallikohtumiseks püstitab SA Tallinn 2011 juba tuttavaks saanud rattaparkla. Sedapuhku asub see Lilleküla staadioni kõrval asuval harjutusväljakul (juuresoleval kaardil märgitud punase ringi ja ristiga). Samal platsil toimuvad ka Noortepäeva üritused. Parkimist ... Loe edasi >>