Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada

Uus Eesti / Terved eluviisid / Sport / Saksamaa alistas Argentina ja võitis maailmameistrivõistlused

Saksamaa alistas Argentina ja võitis maailmameistrivõistlused

Prindi see artikkel
14. juuli 2014

Fifa-World-Cup-2014-BrazilBrasiilias korraldatud jalgpalli maailmameistrivõistlustel alistas Saksamaa pühapäeval finaalmängus lisaajal 1:0 (0:0, 0:0) Argentina.

Mõlemad meeskonnad alustasid aktiivselt rünnakuid, sakslased jätkasid oma nauditavat söödumängu.

Neljandal minutil tabas Toni Kroosi karistuslöök müüri. Lionel Messi ründas omakorda läbi mõned minutid hiljem, kuid Bastien Schweinsteiger klaaris olukorra karistusalal. Argentina Lucas Rodrigo Biglia lõi peale 11. minutil, kuid Benedikt Höwedes kaitses.

Philipp Lahm andis 13. minutil hea söödu Miroslav Klosele, kuid mees ei saanud peaga jaole. Kroos andis 16. minutil söödu Thomas Mülleri suunas, kuid selle nurjas Javier Mascherano.

Mõlemad meeskonnad mängisid lahtist mängu ja ründasid pidevalt. Kroos andis 21. minutil valesöödu, mille kasutas ära Gonzalo Higuain, kes murdis jõuliselt läbi ja sai Manuel Neueriga üks-ühele vastamisi, kuid lõi mööda.

Sakslased murdsid omakorda 26. minutil ohtlikult läbi, kuid vilistatakse suluseis. Romero tõrjus siiski löögi. Argentina äkiline vasturünnak 30. minutil lõppes palliga sakslaste väravas, kuid Higuainile vilistatakse enne seda suluseis ja värav ei lugenud.

Mõlemal meeskonnal tekkis järjest ohtlikke võimalusi. Argentiinlased ehitasid eriti ohtliku olukorra 39. minutil, kui läbi jooksis Messi, kuid sakslased tõrjusid väravajoone lähedal lõpuks ägeda rünnaku.

Sakslaste üliohtliku vasturünnaku 43. minutil tõrjus omakorda Romero. Järgnes sakslaste nurgalöök lisaminutil, mille lõi posti Höwedes.

Väga põnevalt ja sündmusterohkelt kulgenud mängu teisele poolajale mindi vastu väravateta. Mõlemad meeskonnad on saanud kaitsetööga siiani suurepäraselt hakkama.

Argentina alustas teist poolaega mitme väga äkilise rünnakuga, kuid Higuain oli 46. minutil suluseisus ja Messi lõi 47. minutil väravast mööda. Saksamaa võttis pärast esimest ehmatust palli üha rohkem kontrolli alla, kuid 57. minutil murdis Higuain taas läbi ja Neuer sai kokkupõrkes viga.

Saksamaa ründas ohtlikult 59. minutil, kuid Klose löögi kaitses Romero. Nurgalöök 63. minutil lõppes Aguero pealelöögiga, mille Klose tõrjus.

Tasavägine ja vihane heitlus jätkus pea ägedalt, kui esimesel poolajal.

Messi üritas 75. minutil läbi pääseda, kuid sakslaste kaitse sundis teda tempot maha võtma ja pealelöök läks mööda. Sakslaste 79. minutil saadud nurgalöök jäi pärast ägedat väravaalust võitlust samuti tulemuseta. Kroos lõi 82. minutil peale, kuid pall läks argentiinlaste postist kaugelt mööda.

Vahetusest tulnud Mario Götze lõi esimesel lisaminutil kaugelt peale, kuid Romero tõrjub vaevata.

Mäng läks lisaajale.

Lisaaeg algas samasuguses metsikus tempos, milles kogu mäng oli siiani kulgenud, kuid kõik üritused jäid endiselt tulemuseta. Kõige tõsisem võimalus argentiinlaste poolel tekkis Rodrigo Palaciol 97. minutil, kuid mehe tõste üle Neueri läks mööda.

Ürituse puudumise üle ei saanud kummagi meeskona puhul kurta, mängijad andsid endast kõik. Agüero lõi Schweinsteigerile 110. minutil rusikaga kogemata silma, misjärel sakslasel veri mööda nägu voolama hakkas. Pärast tohterdamist mees jätkas.

Metsik võitlus lõppes sakslaste väravaga 113. minutil, kui Götze peatab rinnaga Schürrle ülihea tsenderduse ja virutab otse õhust palli jõuga väravasse.

Messi üritab viigistada 118. minutil, kuid lööb tsenderduse peaga üle värava. Argentiinlased jätkasid üritamist, kuid sakslaste kaitse pidas kindlalt vastu.

Argentina teenib veel viimasel minutil heast kohast karistuslöögi, kui Schweinsteiger teeb vea ja saab ise tõsiselt vigastada.

Messi lõi argentiinlaste viimase võimaluse kõrgelt üle värava.

Saksamaa võitis maailmameistrivõistlused.

Allikas: BNS, 14.07.2014