Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muusika / Harjumaa teatripreemia pälvib René Soom

Harjumaa teatripreemia pälvib René Soom

Prindi see artikkel
1. aprill 2009

Foto: Eesti Kontsert

Foto: Eesti Kontsert

Harjumaa tähistab täna, 1. aprillil teatripäeva, mille raames annavad Harju Maavalitsus ning Harjumaa Omavalitsuste Liit üle maakonna teatripreemia, teatas Harju Maavalitsus.

Harju maavanema Värner Lootsmanni sõnul on Rahvusooperi “Estonia” ja Harju maakonna koostööl pikaajalised traditsioonid ning tunnustamist ja äramärkimist on leidnud paljud Rahvusooperi solistid ja loomingulised juhid. “Loodan, et meiepoolne tähelepanu ja toetus annab preemia laureaatidele suuremat indu oma kunsti rahvani toomisel,” lisas Lootsmann.

Harjumaa teatripreemia tänavune laureaat rahvusooperi solist, bariton René Soom (fotol) on õppinud klassikalist laulmist G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ja Eesti Muusikaakadeemias. 2005. aastast jätkab ta samas magistriõpinguid. Aastast 1997 on Renè Soom Rahvusooper Estonia solist.

Renè Soom on aktiivselt tegutsenud ka väljapool koduteatrit, esinenud külalisena Vanemuise teatris, teinud koostööd Pärnu Linnaorkestri ja Ooper-kvartetiga ning osalenud KaivConsorti projektilavastustes. Aastast 1998 on René Soom osalenud ka sõnateatri “Varius” tegemistes ning on koos trupiga andnud etendusi ka Rootsis, USA-s ja Kanadas. René Soom on edukalt esinenud ka kammerlauljana.

Harju maakonna teatripreemiat antakse välja juba 1994. aastast vastavalt Rahvusooper “Estonia”, Harjumaa Omavalitsuste Liidu ja Harju Maavalitsuse vahel sõlmitud koostöölepingule. Teatripreemia on varasematel aastatel pälvinud teatri primadonna ja praegu Rahvusooperis näitejuhina töötav Helgi Sallo, Rahvusooperi solistid Teo Maiste, Ivo Kuusk, Mati Kõrts, Nadia Kurem, Riina Airenne, Jassi Zahharov, Väino Puura, Heli Veskus, Rauno Elp, Priit Volmer, Helen Lokuta, Mart Madiste ning balleti kunstiline juht ja “Estonia” kauaaegne ballettmeister Tiit Härm.

Teatripreemia pidulik üleandmine toimub täna, 1. aprillil Rahvusooperis “Estonia”.

Harjumaa teatripäeval on harjumaalastel võimalik algusega kell 19.00 nautida F. Loewe operett-muusikali “Minu veetlev leedi”.